Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Poniedziałek, 12/04/2021

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

 

Strona 1 z 220

12345...220
Buspasem od Gościnnej do centrum Gdańska? ZTM opracowuje nową koncepcję

Buspasem od Gościnnej do centrum Gdańska? ZTM opracowuje nową koncepcję

Na Trakcie św. Wojciecha buspasami można jeździć m.in. w rejonie remontowanego wiaduktu w okolicach Biskupiej Górki. Ale jak dowiedział się portal MojaOrunia, urzędnicy myślą nad buspasami także na innych, znacznie dłuższych odcinkach Traktu.. ...» (3 koment.)

 1, dodane:12:43, 12/04/21, tagi:

p.olejarczyk

Jest zrzutka na dom sąsiedzki w Lipcach.

Jest zrzutka na dom sąsiedzki w Lipcach. "Wspólny" remont już w sobotę

Mieszkańcy Lipiec i św. Wojciecha tworzą swój dom sąsiedzki, ale najpierw potrzeba solidnego remontu dla nowej siedziby. W internecie jest już zrzutka na ten cel, a inicjatorzy zapraszają jutro (10 kwietnia) chętnych do pomocy w pracach.. ...» (1 koment.)

 1, dodane:12:15, 09/04/21, tagi:

p.olejarczyk

W Gościnnej Przystani rozliczysz PIT

W Gościnnej Przystani rozliczysz PIT

Tak jak i w ostatnich latach, tak i w tym roku w Gościnnej Przystani będzie można skorzystać z darmowej pomocy przy wypełnianiu PIT. Bezpłatną pomoc uzyskasz 9 kwietnia (piątek), w godzinach od 16 do 20.. PIT-y wypełnia społecznie księgowa – wolontariuszka, p. Maria Jaśkiewicz- Marciniak, właścicielka Biura Rachunkowego „Wena”....» (1 koment.)

 1, dodane:12:32, 08/04/21, tagi:

p.olejarczyk

W oddali Brama Nizinna. W tym miejscu ma zostać puszczony ruch

Dzielnica odcięta szlabanami. Na ratunek budowa objazdu, miasto ogłosiło przetarg

To jedna z ważniejszych inwestycji na Oruni, która może wydatnie pomóc "odciętej szlabanami" dzielnicy. Miasto właśnie ogłosiło przetarg na budowę objazdu Bramy Nizinnej. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, kierowcy pojadą nową drogą w 2022 roku.. ...» (4 koment.)

 2, dodane:09:39, 07/04/21, tagi:

p.olejarczyk

Świąteczne paczki dla seniorów

Przed świętami roznieśli 100 paczek do seniorów. Gościnna Przystań znów pomaga

To kolejna odsłona ogólnomiejskiej akcji "Gdańsk Pomaga". Na Oruni tradycyjnie pierwsze skrzypce grają tu pracownicy i wolontariusze Domu Sąsiedzkiego "Gościnna Przystań". W ostatnich dniach do seniorów roznieśli 100 paczek. Nie zabrakło wzruszających momentów.. ...» (4 koment.)

 1, dodane:16:47, 02/04/21, tagi:

p.olejarczyk

Płyta odnaleziona w marcu 2021, na ulicy Ramułta

Mieszkanka Oruni uratowała kawałek historii dzielnicy. Nagrobek trafił do lapidarium

Podczas prac ziemnych przy ulicy Ramułta robotnicy wykopali płytę nagrobną osoby, która zmarła w 1939 roku. Nagrobkiem zainteresowała się jedna z okolicznych mieszkanek i to za sprawą jej interwencji udało się uratować kawałek historii Oruni. W tej części dzielnicy istniał. ...» (2 koment.)

 2, dodane:14:36, 31/03/21, tagi:

p.olejarczyk

Południowe dzielnice dziś bez ciepłej wody. GPEC wydaje komunikat

Południowe dzielnice dziś bez ciepłej wody. GPEC wydaje komunikat

"Eksperci Grupy GPEC wykryli awarię sieci ciepłowniczej na Chełmie. Niestety niezbędne jest niezwłoczne przystąpienie do jej naprawy. W związku z tym mieszkańcy dzielnic Chełm, Jasień, Ujeścisko, Łostowice i Kowale odczują dziś brak ciepłej wody" - czytamy w wysłanym do mediów. ...» (0 koment.)

 1, dodane:10:58, 30/03/21, tagi:

p.olejarczyk

 

Strona 1 z 220

12345...220

REKLAMA