Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Wtorek, 25/06/2024

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Co się dzieje w "GSM-ce"?

 1 dodane: 19:20, 07/09/10

tagi:remontyinwestycjeGSM

Remont balkonów, naprawa chodników, wykonanie nowych elewacji, budowa ogrodzeń dla placów zabaw – to lista inwestycji, które w tym roku na oruńskim terenie, zarządzanym przez Gdańską Spółdzielnie Mieszkaniową zostały przeprowadzone lub właśnie trwają.

Co się dzieje w
Co się dzieje w "GSM-ce"?
Fot. gosc 19.52

Fotografia 1 z 1

GSM administruje blokami i podwórkami m.in. na ulicach: Diamentowej, Raduńskiej, Granitowej, Perłowej i Koralowej. Oprócz klasycznych „czteropiętrowców”, spółdzielnia zarządza również oruńskimi wieżowcami. Pod swoją pieczą ma ich dziesięć. I właśnie tam pod koniec sierpnia zakończyła się wielka, trwająca aż 6 lat inwestycja.
- Wyremontowaliśmy w sumie aż 700 balkonów. Koszt tych prac szacuję na sumę ponad 2 miliony złotych – mówi Mirosław Literski, kierownik osiedla, reprezentant GSM.

Również w tym roku zakończyła się inna inwestycja – położono nowy chodnik na odcinku od ulicy Koralowej 2 wzdłuż Perłowej 2, 4 i 6. Wyremontowano również schody na tym terenie.

Zrezygnowano natomiast z pomysłu, o którym jeden z naszych czytelników pisał w swoim artykule. Zamiast zamykania osiedlowych piaskownic przy użyciu plandeki lub drewnianego nakrycia (miałaby to być nocna ochrona przed wałęsającymi się w okolicy kotami), zdecydowano się na inne rozwiązanie.
- Tak naprawdę nie miałby kto zajmować się otwieraniem i zamykaniem tych piaskownic. Uznaliśmy więc, że lepszym pomysłem będzie ogrodzenie całych placów zabaw. W dwóch miejscach już takie inwestycje przeprowadziliśmy. W planach mamy już kolejne tego typu prace – opowiada Literski.

Nowe ogrodzenie zostało zamontowane na Granitowej 2 i Perłowej 6 (tutaj ustawiono również kilka nowych ławek i naprawiono stare). Administracja spółdzielni koszt budowy ogrodzenia oszacowała na 11 tysięcy złotych. Kupno nowych i naprawa już istniejących ławek na Perłowej 6 to wydatek rzędu 2,5 tysiąca złotych. 12 ławek zostało ustawionych na osiedlu „Piaskowym” (teren wieżowców).

W sześciu budynkach wykonano również nowe elewacje. W jednym z wieżowców (Koralowa 3) zdecydowano (w tej sprawie przeprowadzono referendum wśród mieszkańców) o zamknięciu...zsypów.
- Uważam, że to dobry pomysł. Przez to w budynku jest czyściej i zapach też jest inny. Liczę, że w przyszłości mieszkańcy także i innych bloków podejmą podobną decyzję – komentuje Literski.

W przyszłym roku rusza kolejna inwestycja. Na wieżowcach likwidowane będą piecyki gazowe. Rozpocznie się budowa instalacji ciepłej wody. Koszt tej inwestycji na 10 wieżowcach (w sumie jest to 2,5 miliona złotych) jest tak duży, że będzie ona musiała zostać rozłożona w czasie. Potrwa 10 lat. Każdego roku  budowa instalacji ciepłej wody będzie odbywać się w innym bloku. Na pierwszy ogień prac idzie Granitowa 4.

Galeria artykułu

Co się dzieje w "GSM-ce"?

Co się dzieje w...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (5)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

 

10:02, 10/09/10

a co z piecykami na raduńskiej?

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

13:24, 08/09/10

Niektóre piaskownice na Oruni to piaskownice awangardowe - bez piasku!

zgloś naruszenie
awatar

lukaszor

 

11:05, 08/09/10

Dobre :D ogrodzenie jest tak szczelne że nawet mysz się nie prześliźnie ;) Myśl techniczna XXI w. normalnie !!!

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

23:17, 07/09/10

o! jakie ogrodzenie! ogródka! o!

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

22:10, 07/09/10

No tak, kot nie da rady takiemu ogrodzeniu:D

zgloś naruszenie

REKLAMA