Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Piątek, 01/07/2022

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Rejs gimnazjalistów z ZKPiG nr 6

MojaOrunia.pl » Sport » ...

 4 dodane: 11:34, 02/11/10

tagi:edukacja morskarejssportzkpig nr 6morze

Program Edukacji Morskiej, którego ambasadorem jest mistrz olimpijski Mateusz Kusznierewicz spełnił marzenia szczurów lądowych. Mogliśmy żeglować, jeden dzień spędzić na wodzie!!!!

Rejs gimnazjalistów z ZKPiG nr 6
Rejs gimnazjalistów z ZKPiG nr 6
Fot. zkpig nr 6

Fotografia 1 z 4

Naszą przygodę rozpoczęliśmy od zwiedzania Twierdzy Wisłoujście. Wiecie, ze ten zabytek był często odbudowywany i dziś można tam podziwiać różne style architektoniczne? Wieża do XVIII wieku pełniła rolę latarni morskiej, a obecnie można z niej podziwiać wspaniałe widoki.

Twierdza jest podobno największym w województwie miejscem zimowisk nietoperzy (ssaków ściśle chronionych).

Nadszedł czas na rejs. Otrzymaliśmy suchy prowiant, koszulki. Zostaliśmy wprowadzeni w tajniki sztuki żeglarskiej, poznaliśmy podstawowe zasady bezpieczeństwa ( zawiąż sznurówki, włosy; poruszaj się na ugiętych kolanach; na pokładzie rządzi sternik...).

Z początku baliśmy się wykonywać jakiekolwiek ruchy. Strasznie wiało. Ale powoli nabieraliśmy odwagi, szczególnie, że sternicy zachęcali do prób. „Kierowaliśmy” żaglówką, rozłożyliśmy żagle i wykonywaliśmy konkretne manewry. Zobaczyliśmy Gdańsk od strony wody. Sternicy przedstawili historię miejsc, obok których płynęliśmy.

Uważamy, że był to dobrze wykorzystany czas. Warto było przeżyć taką przygodę. To niecodzienne wydarzenie stanowiło dobrą okazję do spróbowania czegoś nowego.


Opracowanie: uczniowie II klasy (profil humanistyczny) przy ZKPiG nr 6

Galeria artykułu

Rejs gimnazjalistów z ZKPiG nr 6

Rejs...

Rejs gimnazjalistów z ZKPiG nr 6

Rejs...

Rejs gimnazjalistów z ZKPiG nr 6

Rejs...

Rejs gimnazjalistów z ZKPiG nr 6

Rejs...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (0)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

REKLAMA

REKLAMA

Ostatnie ogłoszenia

• Wiecej ogłoszeń