Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Czwartek, 22/04/2021

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Wybory: O frekwencji i obwodach

 1 dodane: 14:50, 21/11/10

tagi:obwodyfrekwencjasamorządwybory

Dziś wybieramy prezydenta Gdańska, radnych miasta i reprezentantów Sejmiku Wojewódzkiego. W pierwszym, „oruńskim” okręgu politycy walczą o prawie 60 tysięcy głosów.

Wybory: O frekwencji i obwodach
Wybory: O frekwencji i obwodach
Fot. zdjęcie pochodzi ze strony www.dziennik.pl

Fotografia 1 z 1

Głosowanie trwa od godziny 8 do 22. Pierwszy komunikat Państwowej Komisji Wyborczej dotyczył frekwencji. Szczególnie dla Pomorza nie były to optymistyczne doniesienia. Na godzinę 10:00 frekwencja wyniosła tutaj 4,3 proc i była jedną z najniższych w kraju. Gdańsk zanotował wynik 2,5 proc. Z dużych miast w Polsce gorzej prezentował się tylko Poznań (2.29 proc.)
O godzinie 16:30 PKW poda następne dane o frekwencji.

Przypomnijmy, w całym Gdańsku uprawnionych do głosowania jest 360 224 osób. Miasto zostało podzielone na 216 obwodów wyborczych. W okręgu numer 1, na który składa się: Orunia-Św. Wojciecha-Lipce, Brzeźno, Nowy Port, Letnica, Młyniska, Stogi (z Przeróbką), Krakowiec-Górki Zachodnie, Wyspa Sobieszewska, Rudniki i Olszynka, uprawnionych do głosowania jest 59444 osób. Warto podkreślić, że prawie ¼ głosujących (ponad 13 tysięcy wyborców) to mieszkańcy Oruni, Św. Wojciecha i Lipiec.
Z okręgu numer 1 zostanie wybranych 6 miejskich radnych. Cały obszar został podzielony na 40 obwodów.

Przypominamy również, że do godziny 22 trwa cisza wyborcza.

Na Oruni, Św. Wojciechu i Lipcach głosowanie odbywa się: w Zespole Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego Nr 5 (ulica Małomiejska 8A), Szkole Podstawowej nr 16 (ulica Ubocze 3), Gimnazjum nr 10 (ulica Gościnna 17), Zespole Szkół Inżynierii Środowiska Centrum Kształcenia Ustawicznego (ulica Smoleńska 5/7), Przedszkolu nr 24 (Trakt Św. Wojciecha 320) i Szkole Podstawowej nr 40 (ulica Stroma 19).

Szczegółowe granice obwodów okręgu numer 1 (podział na ulice) znaleźć można tutaj.

Galeria artykułu

Wybory: O frekwencji i obwodach

Wybory: O...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (0)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

REKLAMA

REKLAMA

Ostatnie ogłoszenia

21/04 Witam, wczoraj w Parku Oruńskim córka zgubiła klucze. Jeśli ...»

19/04 Szukasz profesjonalnej obsługi Twojej inwestycji? Potrzebuje...»

29/03 Wynajmę mieszkanie 3 pokojowe o powierzchni 65 m2 od 01.05.2...»

24/02 ANNA CHROMA FINANSOWANIE Witam wszystkich Bardzo dziękuję ...»

24/02 ANNA CHROMA FINANSOWANIE Witam wszystkich Bardzo dziękuję ...»

• Wiecej ogłoszeń