Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Sobota, 17/04/2021

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Brak funduszy, inwestycji jak na lekarstwo

 1 dodane: 13:38, 26/11/10

tagi:ZDiZPark OruńskiPark SchopenhaueraJar WilanowskiOlszynka

Wieści z gdańskiego ZDiZ-u odnośnie planów na 2010 i 2011 rok: Rewitalizacja Parku Schopenhauera i Parku Oruńskiego – opracowanie dokumentacji. Jar Wilanowski – inwestycja wstrzymana. Olszynka – plac zabaw w rejonie ulic Miodowej i Sierpowej.

Brak funduszy, inwestycji jak na lekarstwo
Brak funduszy, inwestycji jak na lekarstwo
Fot. Zbigniew Petrak

Fotografia 1 z 1

Jak informują przedstawiciele gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni, jeszcze w tym roku dla dwóch inwestycji (rewitalizacja Parku Oruńskiego i Parku Schopenhauera) zostanie wykonana niezbędna dokumentacja. Kilka dni temu miała miejsce kolejna rada techniczna odnośnie Parku Schopenhauera. Według urzędników, wszystko przebiega zgodnie z planem. Obecnie trwa praca nad opracowaniem projektu budowlanego i technicznego dla rewitalizacji obu oruńskich zieleńców. Jednak wiele wskazuje na to, że w 2011 roku realizacja obu inwestycji zostanie wstrzymana. Powód? Brak funduszy.

Pracownicy ZDiZ-u nie chcą jednak ostatecznie przesądzać o takim scenariuszu. Chcą poczekać na ukonstytuowanie się nowej Rady Miasta Gdańska. Nieoficjalnie przyznają jednak, że szansa na rozpoczęcie w 2011 roku rewitalizacji Parku Oruńskiego i/lub Parku Schopenhaura jest niewielka.

Przypomnijmy, co o rewitalizacji Parku Oruńskiego mówił nam na niespełna miesiąc przed wyborami prezydent Paweł Adamowicz: „W przypadku rewitalizacji Parku Oruńskiego mówimy o perspektywie całej kadencji. Jeżeli nawet inwestycja ta nie rozpocznie się w 2011 roku, to przecież są jeszcze lata 2012-14.” 

W ZDiZ-ie usłyszeliśmy jednak, że nawet taki scenariusz może być wątpliwy.
- Obecnie miasto realizuje wielkie inwestycje, związane z Euro 2012. Budżet nie będzie w stanie udźwignąć kolejnych wydatków, w tym wartej kilkanaście milionów rewitalizacji Parku Oruńskiego – tłumaczą urzędnicy.

To nie koniec złych wiadomości. W przyszłym roku najprawdopodobniej nie doczekamy się również startu rewitalizacji Jaru Wilanowskiego. O tej inwestycji pisaliśmy tutaj. W tym przypadku nie ma nawet pieniędzy na opracowanie dokumentacji technicznej. 
- W przyszłym roku też najprawdopodobniej nie będzie na to środków w budżecie – usłyszeliśmy od urzędników ZDiZ.

Cieszyć mogą się za to mieszkańcy Olszynki. Po 5 latach doczekają się nareszcie placu zabaw w rejonie ulic Miodowej i Sierpowej. Jakiś czas temu miasto rozebrało istniejące tutaj, niszczejące już schrony. Ale brakowało pieniędzy na dokończenie inwestycji. Teraz środki w budżecie się znalazły. Teren został odpowiednio przygotowany. Wyłoniono wykonawcę robót. Te ruszają już w przyszłym roku.

W czerwcu 2011 roku plac zabaw ma być oddany do użytku. Całkowity koszt tej inwestycji (w tym rozbiórka schronów i opracowanie dokumentacji) oszacowano na kilkaset tysięcy złotych.

Plac będzie podzielony na trzy części. Swój sektor będą tutaj miały najmłodsze dzieci, ich nieco starsi koledzy i koleżanki, a także młodzież. W pierwszym z nich znajdzie się miejsce na piaskownice, huśtawki, ślizgawki i ławeczki. Drugi sektor to przyrządy gimnastyczne, domek i zjeżdżalnie. Z kolei młodzież będzie mogła „u siebie” pograć w kosza i ping ponga.

Galeria artykułu

Brak funduszy, inwestycji jak na lekarstwo

Brak funduszy,...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (1)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

213.134.153.*

13:54, 03/02/11

Aż się boję, że może na ECS nie starczyć... to by była tragedia.

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA

Ostatnie ogłoszenia

29/03 Wynajmę mieszkanie 3 pokojowe o powierzchni 65 m2 od 01.05.2...»

24/02 ANNA CHROMA FINANSOWANIE Witam wszystkich Bardzo dziękuję ...»

24/02 ANNA CHROMA FINANSOWANIE Witam wszystkich Bardzo dziękuję ...»

26/10 AST TRANSPORT tel: 889-44-04-04 Od wielu lat oferuje profesj...»

• Wiecej ogłoszeń