Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Sobota, 17/04/2021

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Remont tylko na Raduńskiej?

 1 dodane: 17:57, 22/12/10

tagi:remontyuliceZDiZRaduńska

W przyszłym roku mieszkańcy Oruni doczekają się najprawdopodobniej remontu fragmentu ulicy Raduńskiej. I na ten moment lista planowanych robót na tej dzielnicy się kończy. Ale drogowcy nie wykluczają kolejnych inwestycji. „Wszystko zależy od tego, ile będzie kosztować nas walka ze skutkami zimy” – mówią urzędnicy.

Remont tylko na Raduńskiej?
Remont tylko na Raduńskiej?
Fot. p.olejarczyk

Fotografia 1 z 1

W obecnym roku wyremontowano 200-metrowy odcinek ulicy Raduńskiej (od skrzyżowania z ulicą Podmiejską do skrzyżowania z ulicą Piaskową). Jak kilka miesięcy temu tłumaczyli nam przedstawiciele gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni, prace na dłuższym odcinku nie wchodziły w rachubę. Z prostego powodu – brakowało środków w budżecie. Przedstawiciele ZDiZ-u zapewniali jednak, że w następnych latach ulica Raduńska będzie sukcesywnie remontowana.

O tych obietnicach przypomnieli urzędnikom członkowie grupy inicjatywnej oruńskiej rady osiedla. Pod koniec października wysłali do gdańskiego ZDiZ-u kilka pism. W jednym z nich czytamy m.in.: „Zwracamy się z prośbą o remont ulicy Raduńskiej na Oruni(...) jej nawierzchnia z trylinki i bruku jest w bardzo złym stanie. Przy ulicy tej stoi kilkanaście budynków mieszkalnych i jest ona jedynym dojazdem do wielu gęsto zabudowanych ulic – Diamentowa, Piaskowa, Koralowa...Obecnie ulicą Raduńską kierowcy objeżdżają częste korki tworzące się na Trakcie Św. Wojciecha. Prosimy o pilne umieszczenie remontu tej ulicy w planie inwestycyjnym miasta Gdańska”.

W kolejnym wniosku członkowie grupy inicjatywnej używają jeszcze innych argumentów:
„Remont i modernizacja ul. Raduńskiej powinna zostać przeprowadzona na kolejnym odcinku tj. do końca tejże ulicy(...) Sprawa jest o tyle ważna, gdyż między innymi ulica Raduńska prowadzi bezpośrednio do parku oruńskiego. Park oruński jest miejscem, gdzie przychodzi wiele osób (głównie osoby starsze, niepełnosprawne oraz rodzice z dziećmi) na wypoczynek czy też rekreację”.

Według urzędników, „radykalna poprawa stanu technicznego” ulicy Raduńskiej jest możliwa. W tym przypadku jej remont i modernizacje trzeba najpierw wpisać do Wieloletniego Planu Inwestycyjnego. Ale, jak przyznają przedstawiciele ZDiZ, na taki scenariusz w najbliższym czasie nie ma co liczyć. Dlaczego?
„Z uwagi na zaangażowanie się Miasta w już realizowane inwestycje”– wyjaśnia Maciej Radowicz, zastępca dyrektora ZDiZ.
Remont ulicy Raduńskiej będzie więc wykonywany etapami. Poznaliśmy już kolejny z nich.
„W przyszłym roku planowany jest remont kolejnego odcinka od ulicy Piaskowej do ulicy Diamentowej” – informuje Radowicz.

Niestety, w obecnych planach ZDiZ-u nie ma miejsca na inne remonty ulic na Oruni.
- Wszystko zależy, ile pieniędzy przeznaczymy na walkę ze skutkami zimy. Jeśli aura nie będzie zbyt sroga, może uda się zaoszczędzić część środków. Te moglibyśmy przeznaczyć na remonty ulic w Gdańsku. W tym i może na jedną z oruńskich ulic – mówi Mieczysław Kotłowski, dyrektor gdańskiego ZDiZ.

O tym czy i jaką kwotę udało się zaoszczędzić na „walce ze skutkami zimy”, dowiemy się najprawdopodobniej już w marcu. Wtedy też poznamy odpowiedź, czy po raz drugi z rzędu jedynym remontem na Oruni będzie...remont odcinka ulicy Raduńskiej.

Galeria artykułu

Remont tylko na Raduńskiej?

Remont tylko na...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (4)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

89.74.253.*

22:16, 16/02/11

I temu właśnie służą inwestycje w ścieżki rowerowe ;p

zgloś naruszenie
awatar

mklekow

195.187.132.*

14:33, 16/02/11

Raduńska to priorytet,ale co na przykład z początkiem Żuławskiej? Co z Niegowską, rozjechaną przez ciężki sprzęt? W takim tempie degradacji ulic to na rower trzeba będzie się niedługo przesiąść...

zgloś naruszenie
awatar

stas

94.78.188.*

19:41, 20/01/11

Nie łudżmy się, remont części Raduńskiej był wykonany, aby pewna ważna osoba miała dobry dojazd do domu przy Piaskowej. Dalsza część remontu będzie wykonywana, jak się przeniesie np. do Parku Oruńskiego...

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

23:52, 24/12/10

Mam jedynie nadzieję, że zostanie wykonany z większą starannością, niż poprzedni odcinek...:) no i oby zrobili skrzyżowanie z piaskową.. w miarę sensownie, a nie tak jak wjazd widoczny na zdjęciu...

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA

Ostatnie ogłoszenia

29/03 Wynajmę mieszkanie 3 pokojowe o powierzchni 65 m2 od 01.05.2...»

24/02 ANNA CHROMA FINANSOWANIE Witam wszystkich Bardzo dziękuję ...»

24/02 ANNA CHROMA FINANSOWANIE Witam wszystkich Bardzo dziękuję ...»

26/10 AST TRANSPORT tel: 889-44-04-04 Od wielu lat oferuje profesj...»

• Wiecej ogłoszeń