Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Sobota, 15/08/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Kronika policyjna 20 czerwca – 5 lipca

 1 dodane: 00:00, 11/07/09

tagi:policjakronika policyjna

Na łamach naszego portalu będziemy prezentować co tydzień kronikę policyjną. Materiały przygotowuje jeden z funkcjonariuszy I Komisariatu Policji na Oruni, asystent ds. prewencji kryminalnej nieletnich i patologii, aspirant Adam Orlikowski.

Kronika policyjna 20 czerwca – 5 lipca
Kronika policyjna 20 czerwca – 5 lipca
Fot. I KP

Fotografia 1 z 1

Kilka zdarzeń z ostatnich dwóch tygodni:

Złodzieje zatrzymani na Zamiejskiej
Na ulicy Zamiejskiej policjanci z I Komisariatu zatrzymali dwóch mężczyzn, podejrzanych o dokonanie kilku kradzieży na terenie Oruni i Chełmu. Tylko z jednego mieszkania przy ulicy Zamiejskiej złodzieje wynieśli dwa telewizory plazmowe oraz wieżę HIFI. Ryszard N. i Paweł T. przyznali się do wszystkich zarzucanych im przestępstw. Sąd Rejonowy Gdańsk Południe zastosował wobec zatrzymanych środek zapobiegawczy w postaci 3-miesięcznego aresztu. Za kradzież grozi do 5 lat więzienia.

Młody rozbójnik w gimnazjum
21 to liczba wymuszeń rozbójniczych, którymi może „pochwalić się” 16-latek zatrzymany przez policjantów. Nastolatek napadał na innych w jednym z gimnazjów na Oruni. Praca operacyjna policjantów nad tą sprawą trwała ponad miesiąc. Wreszcie 16-latek został złapany. Okazało się, że młodociany bandyta był także poszukiwany nakazem doprowadzenia do schroniska dla nieletnich. „List gończy” wydał V Wydział Rodzinny i Nieletnich Sądu Rejonowego w Gdańsku.

Włamywacze na Suchanka
Po krótkim pościgu policjanci z Oruni zatrzymali dwóch złodziei, którzy włamali się do Volkswagena Transportera zaparkowanego przy ulicy Suchanka.
Mężczyźni skradli z samochodu CB-radio i skrzynkę narzędziową. Nie odeszli jednak daleko ze swoim łupem (oszacowanym przez właściciela na wartość 1800 złotych). Zauważyli ich patrolujący okolicę policjanci. Zatrzymani to Rafał M. i Maksymilian Ł, mieszkańcy Trójmiasta. W czasie przesłuchania okazało się, że mężczyźni odpowiadają także za inne kradzieże na terenie Gdańska. Maksymilian Ł. okazał się być groźniejszy z zatrzymanej dwójki. Decyzją sądu najbliższe trzy miesiące spędzi on w areszcie.

Galeria artykułu

Kronika policyjna 20 czerwca – 5 lipca

Kronika...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (0)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

REKLAMA