Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Sobota, 17/04/2021

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Oruński peron i okolice - śmiertelne zagrożenie?

 1 dodane: 18:34, 27/12/10

tagi:odśnieżaniewypadekśniegPKPperon

Kilka dni temu na jednym z oruńskich przejść kolejowych zginął człowiek. Zdarzenie to zostało zakwalifikowane jako wypadek. Czy mężczyzna mógł się poślizgnąć na oblodzonym odcinku? Policja nie udziela żadnych informacji. Peron i jego okolice nadal pozostają nieodśnieżone.

Oruński peron i okolice - śmiertelne zagrożenie?
Oruński peron i okolice - śmiertelne zagrożenie?
Fot. p.olejarczyk

Fotografia 1 z 1

O wypadku pisaliśmy tutaj. Na przejściu kolejowym w okolicy ulicy Gościnnej mężczyzna wpadł pod pociąg. 52-latek zginął na miejscu. Pod naszym artykułem pokazało się wiele komentarzy. W dyskusji często przewijał się wątek niedostatecznie odśnieżonego peronu na Oruni, a także oblodzonego przejścia kolejowego. Na tym ostatnim doszło do wspomnianej już tragedii. Dla komentujących „zimowy” stan przejść i peronu na Oruni to skandal.

Kto i kiedy tu odśnieża?
„Niech doprowadzą przejście do takiego stanu, gdzie będzie można przejść uważając tylko na pociągi, a nie też na nogi, żeby orła nie wywinąć zimą.” – pisał jeden z naszych czytelników.
„Widziałem jak ludzie wsiadają do pociągów i się ślizgają tak, że mało co nie znajdują się pod kołami, na szczęście stojącego pociągu” – opowiadał inny użytkownik naszego portalu.

Za odśnieżanie peronów i przejazdów kolejowych odpowiada PKP Polskie Linie Kolejowe. Spółka zleca wykonywanie tych prac innym firmom.
- Dzisiaj byłem na wszystkich peronach między Gdańskiem a Gdynią. Zadowolony jestem tylko z tego, co zobaczyłem w Sopocie. Reszta peronów jest po prostu źle odśnieżona – przyznaje Leszek Lewiński, zastępca dyrektora ds. technicznych Zakładu Polskich Linii Kolejowych w Gdyni. - Na naszych podwykonawców nałożyliśmy już poważne kary finansowe. Proszę mi wierzyć, to nie są małe pieniądze – dodaje.

A co z Orunią?
- Nie wiedziałem, że tam sytuacja też wygląda niedobrze. Nikt z mieszkańców nas o tym nie poinformował. Jutro rano będę interweniował w tej sprawie. Damy firmie 8 godzin na odśnieżenie i odlodzenie oruńskiego peronu i przejść kolejowych – obiecuje Lewiński.
I zapowiada, że jeśli interwencja nie pomoże, firma, która jest odpowiedzialna za odśnieżanie oruńskiej infrastruktury kolejowej, otrzyma surową karę finansową. A później kolejną, aż do rozwiązania umowy.

Co było przyczyną wypadku?
Tymczasem zeszłotygodniowy wypadek bada już prokuratura i policja.
- To normalna procedura, że wszczyna się śledztwo, kiedy mamy do czynienia ze śmiertelnym wypadkiem - odpowiada Magdalena Michalewska, rzecznik gdańskiej policji. - Nie znamy jeszcze przyczyny wypadku na oruńskim przejściu kolejowym. Czekamy na opinię biegłych – wyjaśnia.

Policja nie chce przesądzać, czy mężczyzna mógł się poślizgnąć, przechodząc przez oblodzone przejście.
- Za wcześnie na takie ustalenia – ucina Michalewska.

O tym, że przyczyna wypadku była inna, są przekonani przedstawiciele PKP PLK.
- Z relacji świadków wynika, że nie było mowy o żadnym poślizgnięciu. Wypadek ten nie ma związku z oblodzonym przejściem – przekonuje Lewiński.
Na wyjaśnienie tej sprawy poczekamy minimum miesiąc. Według policji, tyle może potrwać przygotowanie szczegółowej ekspertyzy przez biegłych.

"Dzikusy" i tak przechodzą
Zeszłotygodniowa tragedia sprawiła, że policjanci częściej pojawiają się w rejonie oruńskiego dworca. Tuż przed świętami funkcjonariusze karali mandatami osoby, które przechodziły przez tory „na dziko”. Nie jest tajemnicą, że ludzie tutaj, chcąc nadrobić sobie trochę czasu, zamiast „oficjalnego” przejścia, często wybierają skróty. Zamiast czekać przed szlabanem, wolą przeciskać się przez dziury w płotach, a później w pośpiechu przecinać tory.
- Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego i funkcjonariusze z oruńskiego komisariatu reagują i będą bezwzględnie reagować na wszelkie próby przechodzenia przez tory w niedozwolonych miejscach – zapewnia Michalewska.

Galeria artykułu

Oruński peron i okolice - śmiertelne zagrożenie?

Oruński peron i...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (11)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

178.180.32.*

10:55, 23/11/11

Już widzę, te piękne podziemne przejścia, zwłaszcza przy Rejtana. Ktoś kto wejdzie po zmroku w taki tunel, jest dla mnie kozakiem! Ale przyda się. Przynajmniej towarzystwu spod sklepu nie będzie padać na głowę i ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc48

89.69.108.*

21:55, 22/11/11

Czy w tym roku bedzie podobnie a nawet gorzej? Co zastaniemy po remoncie torowiska i peronow? Oczekujemy pieknych i wygodnych przejsc podziemnych w okolicy ul.Zuławska/Dworcowa i Zwiazkowa/Smolenska aby ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

22:14, 28/12/10

Mija grubo ponad 8 godzin i do tej pory nie widzę żadnych efektów prac ... Czy Orunia to zawsze ta najgorsza, że nic nie może być zrobione .?

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

19:10, 28/12/10

Orunia wygląda tragicznie, ale wybraliśmy sobie takiego gospodarza to mamy za swoje.Lepiej robi KRUS sprząta własny parking a śnieg wyrzuca pod nogi mieszkańców sąsiedniego budynku. Ważne że u siebie mają czysto ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

15:14, 28/12/10

Kajetana się nie wyczuwa, Kajetana się widzi czytając posty ;))) Z innej strony to taka ciekawostka: pisanie fonetyczne ma przyszłość, jak się patrzy na młodzież.

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

15:06, 28/12/10

wyczuwam Kajetana w pobliżu :)

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

14:21, 28/12/10

Na czym? Na pSZejściach? To po bułgarsku?

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

10:54, 28/12/10

ludzie gina a tam nic sie nie zmienia na tych pszejsciach

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

10:53, 28/12/10

MASAKRA!!!!!!!!!TE PERONY I PSZEJSCIA

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

22:14, 27/12/10

Ja wolę przechodzić dziurą naprzeciw gimnazjum nr 10 niż po tym oblodzonym przejściu. Tragicznie tam jest i jeszcze gorsza widoczność.

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

21:49, 27/12/10

I może w końcu zobaczymy odśnieżone przejście, by naprawdę "człowiek mógł przejść bez wywinięcia orła". A swoją drogą mandaty i tak nic nie dadzą, co po 50 zł (czy nawet więcej) skoro człowiek woli nadrobić ...wiecej

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA

Ostatnie ogłoszenia

29/03 Wynajmę mieszkanie 3 pokojowe o powierzchni 65 m2 od 01.05.2...»

24/02 ANNA CHROMA FINANSOWANIE Witam wszystkich Bardzo dziękuję ...»

24/02 ANNA CHROMA FINANSOWANIE Witam wszystkich Bardzo dziękuję ...»

26/10 AST TRANSPORT tel: 889-44-04-04 Od wielu lat oferuje profesj...»

• Wiecej ogłoszeń