Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Piątek, 20/05/2022

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Robimy co możemy

 1 dodane: 18:57, 28/12/10

tagi:GSMzimasople

Wysięgnik koszowy, koparka, linoskoczkowie, konserwatorzy oraz gospodarze domów taka brygada walczy ze skutkami tegorocznej zimy na terenie Gdańskiej Spółdzielni Mieszkaniowej - od Parku Oruńskiego aż po wieżowce przy ul. Granitowej.

Robimy co możemy
Robimy co możemy
Fot. gosc19.52

Fotografia 1 z 1

Pomimo tego, że dopiero po świętach GSM rozpoczęła usuwanie sopli i lodu, to spółdzielnia wydała już na ten cel (oraz na odśnieżanie ulic i parkingów) około 25 tysięcy złotych. Jest to większa suma niż zakładał budżet GSM na ten rok.
- Walka ze skutkami zimy nie jest łatwa. Staramy się oczyszczać dachy z sopli, udrażniamy kosze zlewowe na wieżowcach… To co jesteśmy w stanie zrobić to robimy - tłumaczy Mirosław Literski, kierownik GSM.

Mieszkańcy, poza dużą ilością zgłoszeń o zalanych mieszkaniach lub wiszących soplach, nie wykazali się własną inicjatywą. Jak opowiada kierownik GSM, jednemu z mieszkańców nie przeszkadzało nawet to, że sople zasłaniały mu widok z okna.

Na terenie GSM pracuje dwóch linoskoczków. Udrażniają rynny oraz rury spustowe, usuwają również większe sople. Spółdzielnia zatrudnia też kilku gospodarzy domu. Do ich obowiązków należy m.in. odśnieżanie chodników oraz odladzanie schodów wokół budynku.

W walkę ze skutkami zimy zaangażowano również ciężki sprzęt. Koparka odśnieża fragmenty chodników oraz miejsca parkingowe. Na najwyższych kondygnacjach pracują konserwatorzy w wysięgniku koszowym, usuwający sople z dachów.

Galeria artykułu

Robimy co możemy

Robimy co...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (8)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

 

23:13, 29/12/10

Mieszkańcy nie wykazują się inicjatywą! Może kiero Mr. Literski (bezpartyjni :P) da przykład jak się prawidłowo odśnieża - sport to zdrowie, tak więc do łopaty i jazda. W końcu przykład powinien iść z góry, a ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

10:19, 29/12/10

No ale z tym soplem na oknie to przegięcie. Kolesiowi nie chciało się nawet go zrzucić?

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

10:10, 29/12/10

Żartowniś z tego kierownika. Może wszyscy mieszkańcy ul. Raduńskiej chwycą za łopaty i odśnieżą całą ulicę - w czynie społecznym. Bo przecież śnieg przy chodzeniu tez przeszkadza.

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

09:54, 29/12/10

Drogi Panie kierowniku z GSM, mieszkańcy opłacają czynsz na rzecz spółdzielni co miesiąc, więc nie muszą się wykazywać żadną inicjatywą, bo za to płacą spółdzielni. Ciekawe co by Pan powiedział gdyby na myjni ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

00:10, 29/12/10

Zuławska i Przyjemna to nie tereny GSMki. O czym gościu piszesz?

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

23:47, 28/12/10

w którym miejscu walczą??? czapy śniegu i długie sople wiszą na wszystkich blokach w obrębie ul Żuławskiej,Przyjemnej tylko patrzeć jak jakaś piękna rynna będzie leciała..... ale kogo to obchodzi skoro miasto ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

21:50, 28/12/10

Rynna ;)

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

21:20, 28/12/10

co jest na zdjęciu? :-)

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA

Ostatnie ogłoszenia

15/05 Lodzik czy godzinka ? Wybierz i pisz, mam lokum, ale mozemy ...»

14/05 Zatrudnię panią do pracy na stanowisko kasjer-sprzedawca. Sk...»

• Wiecej ogłoszeń