Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Niedziela, 18/04/2021

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Przed nami "doraźne łatanie" Traktu

 1 dodane: 15:54, 26/01/11

tagi:naprawaTrakt Św. Wojciecharemont

„Trakt Św. Wojciecha jest dla nas priorytetem” – zapewniają urzędnicy. I obiecują, że już za kilka miesięcy kilka jego odcinków doczeka się naprawy nawierzchni. Na gruntowny remont ulicy nie ma co jednak liczyć przed rokiem 2012.

Przed nami
Przed nami "doraźne łatanie" Traktu
Fot. p.olejarczyk

Fotografia 1 z 1

W ostatnich tygodniach stan nawierzchni Traktu Św. Wojciecha został skontrolowany przez reprezentantów Zarządu Dróg i Zieleni oraz pracowników Politechniki Gdańskiej. Zgodnie uznano, że obecne remonty (łatanie dziur w nawierzchni) są niewystarczające.
- To jest tylko doraźne rozwiązanie problemu. Po krótkim czasie nawet w miejscach, gdzie naprawiano nawierzchnię, okazuje się, że znów potrzeba następnego remontu – przyznaje Mieczysław Kotłowski, dyrektor gdańskiego ZDiZ-u.

Dlaczego tak się dzieje?
- Sprawa jest prosta. Bez gruntownego remontu, łącznie z wymianą podbudowy ulicy, sytuacja nadal będzie tak wyglądać. Ale taka modernizacja to są bardzo duże pieniądze. W budżecie, przynajmniej do 2012 roku, ich nie ma – tłumaczy Kotłowski.

Jak szacują urzędnicy, koszt gruntownego remontu Traktu Św. Wojciecha wynosi około 16-20 milionów złotych.
- Można sobie postawić pytanie, czy jest sens wydawać pieniądze na powierzchowną naprawę nawierzchni, kiedy takie działania nie rozwiązują problemu? Może lepiej poczekać na przeprowadzenie kompletnego remontu? Naszym zdaniem, nie możemy jednak zostawić Traktu Św. Wojciecha w takim stanie. Ta ulica jest dla nas bardzo ważna – zapewnia Kotłowski.

Już na wiosnę mają tutaj pojawić się ekipy remontowe. Będą naprawiać nawierzchnię na, jak mówią urzędnicy, „najgorszych, najbardziej zniszczonych odcinkach” Traktu.  Koszt naprawy nawierzchni metra kwadratowego ulicy waha się w granicach 300-400 złotych. Dla przykładu, remont 100 metrowego odcinka (jeden pas - szerokość 2,5 metra), to wydatek rzędu 75 -100 tysięcy złotych.

Kontrole ZDiZ-u wykazały, że jeszcze kilka innych ulic w okolicy jest w równie fatalnym stanie. Są to między innymi ulica Warszawska, Okopowa (od węzła Unii Europejskiej do wiaduktu) i Świętokrzyska.

O tym, jakie ostatecznie ulice czeka w tym roku gruntowny remont, przekonamy się najprawdopodobniej w połowie marca. Na Oruni planowany jest remont kolejnego odcinka ulicy Raduńskiej - od ulicy Piaskowej do ulicy Diamentowej.

Galeria artykułu

Przed nami "doraźne łatanie" Traktu

Przed nami...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (3)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

Yuka29

89.74.253.*

11:16, 27/01/11

Sama idea brukowanych dróg, zwłaszcza w takich miejscach, gdzie natężenie ruchu jest małe, a styl sąsiadującego budownictwa też się z tym komponuje, nie jest moim zdaniem tak całkiem od czapy... Patrząc na ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

0125gd

83.25.89.*

18:51, 26/01/11

brukowe, ale solidne, w miarę proste i bez dziur. Zawsze to jakieś rozwiązanie. Wolałbym Żuławską w takim bruku jak Dworcowa za torami niż w stanie obecnym określanym jako trudny odcinek specjalny. Cofamy się ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

Yuka29

89.74.253.*

17:47, 26/01/11

Czytałam ostatnio w gazecie, że władze jakiegoś miasta (chyba Lublina, ale głowy nie dam), znalazły sposób na walkę z dziurami... Otóż postanowiono, że zaprzestaną doraźnego łatania ulic na rzecz...całkowitego ...wiecej

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA

Ostatnie ogłoszenia

29/03 Wynajmę mieszkanie 3 pokojowe o powierzchni 65 m2 od 01.05.2...»

24/02 ANNA CHROMA FINANSOWANIE Witam wszystkich Bardzo dziękuję ...»

24/02 ANNA CHROMA FINANSOWANIE Witam wszystkich Bardzo dziękuję ...»

26/10 AST TRANSPORT tel: 889-44-04-04 Od wielu lat oferuje profesj...»

• Wiecej ogłoszeń