Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Środa, 17/04/2024

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Rewitalizacja Oruni: Urzędnicy postawią namiot na Gościnnej. A później...

 1 dodane: 07:32, 18/04/16

tagi:

Urzędnicy przenoszą się na Orunię. Wprawdzie „tylko” na trzy dni, ale temat jest ważny, bo dotyczy przyszłej rewitalizacji dzielnicy. Od przyszłej niedzieli startują punkty informacyjne, gdzie będzie można dopytać o wszystkie szczegóły. Ale również i w maju, a także w czerwcu zobaczymy na Oruni kolejnych przedstawicieli magistratu.

Rewitalizacja Oruni: Urzędnicy postawią namiot na Gościnnej. A później...
Rewitalizacja Oruni: Urzędnicy postawią namiot na
Fot. Slajd z projektu oruńskiej mikrostrategii, opracowanej w ramach Quo Vadis, Gdańsk

Fotografia 1 z 1

Wygląda na to, że rewitalizacja Oruni jest już niemalże przesądzona. W dzielnicy szykują się zmiany - mowa o remontach, drobnych inwestycjach, różnych programach, które mają wesprzeć oruniaków.

O terminach i wstępnych założeniach rewitalizacji Oruni pisaliśmy TUTAJ.

Obecny rok to czas dla gdańskich urzędników na przygotowanie szczegółowego planu rewitalizacji kilku dzielnic w mieście. Oprócz Oruni są to jeszcze: Biskupia Górka (z Oruńskim Przedmieściem), Dolne Miasto, Nowy Port i Wrzeszcz.

Tu dowiesz się na temat rewitalizacji. Ale tylko przez 3 dni

Mimo że o rewitalizacji Oruni mówi się już od dłuższego czasu, dla wielu mieszkańców taka inwestycja to wciąż wielka zagadka.

CZYTAJ TAKŻE: Rewitalizacja jest dla ludzi, ale... których?

Urzędnicy postanowili więc przyjechać na Orunię (ale także na Biskupią Górkę i Dolne Miasto) i otworzyć tutaj punkty informacyjno-badawcze, gdzie będzie można dowiedzieć się szczegółów na temat rewitalizacji.

Punkty będą czynne tylko trzy dni. Tylko trzy dni, bo warto przypomnieć, że na przykład w Niemczech takie punkty „z urzędnikami” działają w rewitalizowanych dzielnicach miesiącami.

W Gdańsku punkty będą otwarte od 24 do 26 kwietnia.  - Punkty działały będą w namiotach, a odwiedzający będą mogli także zgłosić swoje uwagi dotyczące rewitalizacji danych obszarów oraz zgłosić się do udziału w warsztatach – mówią przedstawiciele gdańskiego Referatu Rewitalizacji.

Urzędnicy będą przyjmować w namiocie na Gościnnej

Na Oruni punkty informacyjne będą funkcjonowały na tyłach Gościnnej Przystani. 24 kwietnia (niedziela) w godzinach 10-14, 25-26 kwietnia (w godzinach 15-19).

Punkty wystartują też po sąsiedzku, na Biskupiej Górce (Szkoła Podstawowa nr 21; 24 kwietnia w godz. 10:00-14:00 i 25-26 kwietnia w godz. 15:00-19:00) i na Dolnym Mieście (Łaźnia; 24 kwietnia w godz. 10:00-14:00 i 25-26 kwietnia w godz. 15:00-19:00).

W maju spacery. Tu możesz podpowiedzieć urzędnikom, co trzeba zmienić

Aktywność urzędników na tym się nie kończy. - Kolejnym etapem przygotowywania Gdańskiego Programu Rewitalizacji będą spacery badawcze w mieszkańcami dzielnic. Odbędą się one w połowie maja – informują przedstawiciele magistratu.

Wspólnie z mieszkańcami urzędnicy chcą ruszyć w dzielnicę i na własne oczy zobaczyć miejsca, które szykowane są do zmiany. A także posłuchać pomysłów oruniaków, które być może uda się wykorzystać w przyszłej rewitalizacji. To tutaj będzie można wskazać urzędnikom potrzebę konkretnych inwestycji.

TU DOWIESZ SIĘ WIĘCEJ: Powstała mikrostrategia rozwoju dla Oruni. Wiecie co to oznacza dla Oruni?

Na Oruni taki spacer ruszy 11 maja (środa) o godzinie 17. Miejsce zbiórki: Gościnna Przystań 14.

Dla najbardziej wytrwałych - warsztaty. Zapisz się już dzisiaj!

Na tym nie koniec.

- W czerwcu odbędą się warsztaty tematyczne z mieszkańcami, którzy najbardziej zainteresowani są procesem rewitalizacji w swojej dzielnicy – mówią urzędnicy.

By wziąć w nich udział, należy zarejestrować się elektronicznie na stronie www.gdansk.pl/urzad/rewitalizacja lub https://warsztatyrewitalizacyjne.ankieta.biz/.

Orunia swój warsztat będzie miała 11 czerwca (sobota) w godzinach 10-15.

ZOBACZ: Rewitalizacja Oruni: Na czym to właściwie miałoby polegać?

Galeria artykułu

Rewitalizacja Oruni: Urzędnicy postawią namiot na Gościnnej. A później...

Rewitalizacja...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (6)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

62.61.53.*

09:57, 19/04/16

Bo Lipce nie wchodzą w skład rewitalizacji

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.67.29.*

09:29, 19/04/16

Szkoda że nie ma w tej mikrostrategi ani słowa o Parku Lipieckim, gdzie dawniej, w niedzielę Gdańszczanie przychodzili z centrum miasta aby zrelaksować się, spacerując alejkami Parku! Proponuję szybką lekcję ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.67.27.*

06:14, 19/04/16

Oruńskie Przedmieście jest z Orunią. ...............

zgloś naruszenie
awatar

gosc

94.254.224.*

12:30, 18/04/16

Proszę zainteresować się przejazdem kolejowym przy ul. Dworcowej. Tu są potrzebne zmiany, czy więcej ofiar potrzeba

zgloś naruszenie
awatar

gosc

195.246.216.*

12:14, 18/04/16

Przypominam sprawę tragicznej nawierzchni ulicy Głuchej tzw. "kocie łby". Może rewitalizacja Oruni to dobry moment na położenie asfaltu. Proszę o wsparcie Radnych Dzielnicy. Pozdrawiam serdecznie - Wojciech.

zgloś naruszenie
awatar

gosc

83.25.117.*

10:42, 18/04/16

dlaczego nie było tzw.konsultacji społecznych w Oruni na temat zasadnosci bezkolizyjnego przejazdu i przejscia przy Dworcowej DZIS ZNOWU ZGINĄŁ CZŁOWIEK

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA

Ostatnie ogłoszenia

• Wiecej ogłoszeń