Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Poniedziałek, 12/04/2021

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Na Oruni po raz siódmy wystartuje Festiwal Akcept. Szykujcie się na wyjątkową sztukę!

 3 dodane: 14:20, 15/05/16

tagi:teatrfestiwalintegracjaakceptacjaplastykamuzyka

Już 19 maja (czwartek) w oruńskim Dworku Artura po raz siódmy startuje Festiwal Akcept, czyli trzy dni spektakli teatralnych, wernisaży, paneli dyskusyjnych. Gros z nich przygotowali artyści niepełnosprawni intelektualnie. Wstęp oczywiście wolny.

Teatr Pod MOSTem
Teatr Pod MOSTem
Fot. arch. Stacja Orunia

Fotografia 1 z 3

- Festiwal Akcept jest miejscem integracji różnych środowisk twórczych. Wystąpią zarówno młodzi twórcy stawiający pierwsze kroki na scenie jaki i osoby doświadczone o ugruntowanej pozycji. Artyści działający w szkołach, centrach kultury, ale również grający na scenach offowych oraz zawodowych - mówią przedstawiciele Gdańskiego Archipelagu Kultury, organizatora Festiwalu Akcept.

Ten znany już oruniakom Festiwal tradycyjnie toczyć będzie się w budynku GAK, na ulicy Dworcowej 9.

- W ciągu trzech festiwalowych dni uczestnicy i widzowie będą mieli okazję zobaczyć liczne teatry z Trójmiasta, Warszawy i Ostródy, a integrować się będą w Mieście Aniołów przy muzyce na żywo, którą zapewni Islet czyli Izabela Laskowska. Festiwal Akcept to również otwarte warsztaty artystyczne dla uczestników i osób z zewnątrz - przekonują organizatorzy.

Ale Festiwal to nie tylko spektakle teatralne.

Po raz trzeci, Festiwal Akcept we współpracy z Zakładem Pedagogiki Specjalnej UG, zrealizuje  jedną  ze swoich integralnych części czyli III Seminarium Naukowe, zatytułowane  "(Nie)bezpieczne związki: on, ona, niepełnosprawność intelektualna i co dalej?".

- Poprzednie edycje Festiwalu Akcept udowodniły, że sztuka jest na wyciągnięcie ręki i każdy może być jej twórcą i uczestnikiem. Udało się stworzyć możliwości kontaktu z drugim człowiekiem bez podziału i barier, którego główną ideą jest wymiana doświadczeń oraz współuczestnictwo w szeroko pojętej kulturze, będące pretekstem i zachętą zarazem do publicznej dyskusji nad zjawiskiem inności i różnorodności, wpisane w przestrzeń życia codziennego - mówią organizatorzy.

Festiwal obędzie się Gdańskim Archipelagu Kultury ul. Dworcowa 9 w dniach 19-21.05.2016. Wstęp na wydarzenia w ramach festiwalu 10 zł za dzień.

 

Organizatorzy:

Gdański Archipelag Kultury - Teatr GAK

Fundacja Rozwoju Integracji Społecznej „Akces”

Partnerzy:

Zakład Pedagogiki Specjalnej UG

Grupa IM+

Patroni medialni:

Radio Gdańsk

Moja Orunia

Galeria artykułu

Teatr Pod MOSTem

Teatr Pod...

Islet

Islet

Remont Pomp

Remont Pomp

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (0)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

REKLAMA

REKLAMA

Ostatnie ogłoszenia

29/03 Wynajmę mieszkanie 3 pokojowe o powierzchni 65 m2 od 01.05.2...»

24/02 ANNA CHROMA FINANSOWANIE Witam wszystkich Bardzo dziękuję ...»

24/02 ANNA CHROMA FINANSOWANIE Witam wszystkich Bardzo dziękuję ...»

26/10 AST TRANSPORT tel: 889-44-04-04 Od wielu lat oferuje profesj...»

• Wiecej ogłoszeń