Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Środa, 17/04/2024

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Młoda wataha z Oruni zbiera na wymarzone wakacje. Dorzuć puszkę, kup lemoniadę, zostań sponsorem!

 1 dodane: 17:10, 31/05/16

tagi:

By pojechać na wymarzone wakacje, potrzebują jeszcze... około 150 tysięcy puszek. Chcecie pomóc nastolatkom z Oruni? Przeczytajcie artykuł i znajdźcie czas na krótką wizytę w Gościnnej Przystani. Wasze wsparcie naprawdę sporo znaczy.

Młoda wataha z Oruni zbiera na wymarzone wakacje. Dorzuć puszkę, kup lemoniadę, zostań sponsorem!
Młoda wataha z Oruni zbiera na wymarzone wakacje.
Fot. Marianna Mierzwińska

Fotografia 1 z 1

Kilkanaście młodych oruniaków chce pojechać na wymarzone wakacje, ale nie wszystkich stać na taki wydatek. Jak więc opłacić mający odbyć się pod koniec lipca spływ kajakowy?

Nastolatkowie i wychowawcy z Gościnnej Przystani wpadli na osobliwy pomysł: - W Domu Sąsiedzkim na Oruni ustawiliśmy dużą beczkę, do której zbieramy puszki. Liczymy, że taka zbiórka pomoże zebrać przynajmniej część kwoty na wakacje dla młodzieży z Oruni – mówi Przemysław Kluz, menadżer Gościnnej Przystani. - Zarabiamy tak, jak potrafimy – dodaje.

- Udało nam się już zebrać 800 puszek – dopowiada Marianna Mierzwińska, wychowawczyni w oruńskim Klubie Młodych.

To jednak kropla w morzu potrzeb. 1 puszka jest warta...  około 2 grosze. 800 puszek to zaledwie 16 złotych.

Tymczasem na opłacenie spływu kajakowego dla kilkunastu osób potrzeba około 8,5 tysiąca złotych. 3 tysiące złotych z własnego budżetu przeznaczyła lokalna Rada Dzielnicy. Nieco pieniędzy dołożyły też rodziny oruniaków z Klubu Młodych.

Nadal brakuje jednak dobrze ponad 3 tysiące złotych, by młodzież z Oruni mogła ruszyć na tygodniowy spływ kajakowy na Kaszubach.

Matematyka jest tutaj nieubłagana, wciąż potrzeba, bagatela, 150 tysięcy puszek.

- To oczywiście bardzo dużo. Raczej trudno sobie wyobrazić, by do lipca udało się aż tyle puszek zebrać. Wciąż jednak szukamy innych zródeł finansowania. Liczymy na sponsorów. Ponadto podczas czerwcowego Festynu młodzież będzie sprzedawać w Parku Oruńskim lemioniadę. Cały dochód również zostanie przeznaczony na opłacenie spływu kajakowego – mówi Kluz.

- W całej tej historii chodzi też o to, by to młodzież sama się zaangażowała. By młodzi zebrali jak najwięcej pieniędzy, by solidnie zapracowali na swoje wakacje.

A spływ kajakowy szykuje się nad wyraz ciekawie. Oprócz wodnych szaleństw, młodzi oruniacy nauczą się także i innych umiejętności. Rozkładanie namiotów, gotowanie, surwiwalowe doświadczenie – dla wielu dzieciaków będzie to naprawdę wielka przygoda.

- Jeżeli uda nam się pojechać na spływ kajakowy, na pewno będzie to też zasługa lokalnej, oruńskiej społeczności. Obiecujemy, że po przyjeździe zdamy relacje z tego wyjatkowego tygodnia - deklarują pomysłodawcy całej akcji.

Jak pomóc sfinansować wyjazd na wakacje dla oruńskich dzieciaków?

1. Oddaj niepotrzebne puszki. Przyjdź do Gościnnej Przystani (adres: Gościnna 14, czynna: 8-21) i wrzuć do wielkiej beczki (tuż przy wejściu) swoje puszki.

2. Zostań sponsorem. W tej sprawie odezwij się do Przemysława Kluza (tel: 695 939 739)

3. Przyjdź na Festyn w Parku Oruńskim i kup lemoniadę od dzieciaków.

4. Zaproponuj swój pomysł :)

To właśnie w oruńskim Domu Sąsiedzkim urzęduje Klub Młodych, gdzie kilkunastu nastolatków z Oruni regularnie spędza czas. Właściwie w każdy dzień powszedni dzieje się tutaj coś ciekawego. Klubem zawiadują wychowawcy Gościnnej Przystani, ale co ciekawe także i sama młodzież. Działa tu interesujący system premiowania, z podziałem na role typu: młode wilki, kojoty i alfy.

Każda z tych funkcji ma inne prawa, a wspinanie się po szczeblach tej hierarchi uzależnione jest oczywiście od zachowania klubowicza.

Galeria artykułu

Młoda wataha z Oruni zbiera na wymarzone wakacje. Dorzuć puszkę, kup lemoniadę, zostań sponsorem!

Młoda wataha z...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (3)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

153.19.102.*

13:58, 03/06/16

Puki jeszcze czas, proponuję zbiórkę i sprzedaż książek przez młodzież. Na pewno w każdym domu znajdzie się książka, którą można podarować młodzieży i na pewno znajdzie się ktoś, kto zechce te książkę kupić. ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

153.19.245.*

13:39, 01/06/16

Festyn odbywa się w niedziele 19 czerwca w Parku Oruńskim

zgloś naruszenie
awatar

gosc

178.36.198.*

22:53, 31/05/16

Super! Powodzenia! Na pewno wpadnę z puszkami i po lemoniadę :) A kiedy ten festyn?

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA

Ostatnie ogłoszenia

• Wiecej ogłoszeń