Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Poniedziałek, 12/04/2021

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

FOKA exhibitions in Gdańsk: Martyna Vedeckytė, Dainius Mackonis

MojaOrunia.pl » Imprezy » ...

 1 dodane: 19:40, 19/09/16Artykuł Czytelnika

tagi:Oruniafotografiawystawa

Stacja Orunia GAK zaprasza na wernisaż wystawy fotografii Martyny Vedeckytė i Dainiusa Mackonis'a. Wernisaż wystawy odbędzie się w czwartek 22 września o godz. 18.00.

FOKA exhibitions in Gdańsk: Martyna Vedeckytė, Dainius Mackonis
FOKA exhibitions in Gdańsk: Martyna Vedeckytė,
Fot. Stacja_Orunia

Fotografia 1 z 1

Martyna Vedeckytė zaprezentuje prace pt. „Postestetyka nudy” a Dainius Mackonis zaprezentuje cykl zatytułowany „Estetyzacja billboardów reklamowych w fotografii” .

Martyna Vedeckytė
Postestetyka nudy

Martyna Vedeckyte koncentruje się na estetyce nudy w litewskie fotografii w latach 1980-1990 i stara się uchwycić oraz podkreślić główne jej cechy. Autorka wykorzystuje naczelne idee grupy znanej jako TTL (Trimakas, Treigys, Lukys), która była jedną z wiodących sił napędowych estetyzacji nudy w fotografii we wspomnianym wyżej czasie. Sposób, w jaki Martyna fotografuje wnętrze fortepianu podczas gry, odwraca uwagę fotografii od przestrzeni fizycznej i kieruje ją w stronę czasu i dźwięku. Poprzez zetknięcie dwóch ważnych dla siebie aktywności - muzyki i fotografii – autorka poszukuje swojej tożsamości łącząc sferę bardzo prywatną i publiczną. Dzieje się to dzięki użyciu narzędzi, które są jej przedłużeniem, w tym przypadku aparatów fotograficznych i instrumentów muzycznych, które umożliwiają jej analizowanie i powiązanie z naturą.

Dainius Mackonis
Estetyzacja billboardów reklamowych w fotografii

Ideą Dainiusa Mackonisa jest zastosowanie fotografii, w celu nadania porzuconym konstrukcjom billboardów reklamowych formę estetycznych obiektów sztuki - rzeźb ready-made.

Poprzez kształtowanie i prezentowanie porzuconych przemysłowych konstrukcji jako obiektów estetycznych, autor powraca do filozoficznego pytania o fotografię, jako medium reprezentujące rzeczywistość i chwilowy charakter reklamy, co według francuskiego socjologa i filozofa kultury Jeana Baudrillard'a, jest niszczeniem architektury.

Cykl prac został wykonany w taki sposób, aby obiekty fotografowane zawsze z tej samej perspektywy, znajdowały się na środku obrazu. W ten sposób nic nie zakłóca oglądającemu odbioru czystej formy konstrukcji billboardu, która została podniesiona do rangi rzeźby. Piękno przestawione w tych strukturach jest niezaprzeczalne. Porównując ze sobą większą ilość prac, można dostrzec subtelne różnice pomiędzy sfotografowanymi obiektami, które są wytworami świadomej i twórczej działalności człowieka.

Wernisaż wystawy odbędzie się w czwartek 22 września o godz. 18.00.
Wystawę można zwiedzać w godz. 11.00-19.00 do 07.10.2016.

Wstęp wolny.


Stacja Orunia Gdański Archipelag Kultury
ul. Dworcowa 9, 80-026 Gdańsk
tel. 58 306 66 76 w. 36, 37
e-mail: stacjaorunia@gak.gda.pl
facebook.com/stacjaorunia
www.gak.gda.pl

Galeria artykułu

FOKA exhibitions in Gdańsk: Martyna Vedeckytė, Dainius Mackonis

FOKA...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (0)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

REKLAMA

REKLAMA

Ostatnie ogłoszenia

29/03 Wynajmę mieszkanie 3 pokojowe o powierzchni 65 m2 od 01.05.2...»

24/02 ANNA CHROMA FINANSOWANIE Witam wszystkich Bardzo dziękuję ...»

24/02 ANNA CHROMA FINANSOWANIE Witam wszystkich Bardzo dziękuję ...»

26/10 AST TRANSPORT tel: 889-44-04-04 Od wielu lat oferuje profesj...»

• Wiecej ogłoszeń