Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Niedziela, 17/01/2021

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Czas za czas

MojaOrunia.pl » Imprezy » ...

 1 dodane: 14:57, 26/10/17Artykuł Czytelnika

tagi:

CZAS ZA CZAS - premiera w sobotę! Spektakl intermedialny łączący ciało z obrazem. Opowiada o człowieku wewnątrz którego rozgrywa się walka między dwoma czasami: zorganizowanym i biologicznym. Wstęp wolny.

Czas za czas
Czas za czas
Fot. Stacja_Orunia

Fotografia 1 z 1

Spektakl intermedialny łączący ciało z obrazem. Opowiada o człowieku wewnątrz którego rozgrywa się walka między dwoma czasami: zorganizowanym i biologicznym. Bohater i jego otoczenie od pierwszych chwil narodzin kierowany jest zegarem naturalnych potrzeb i biologicznego tempa. Poprzez obcowanie z trendami życia wkrada się niepostrzeżenie czas zorganizowany, który wypala poczucie tożsamości i naturalne potrzeby karmiąc się ambicjami i chęcią posiadania. To perpetum mobile nie daje wytchnienia gdy bohater nie nadąża sprostać zadaniom gubiąc po drodze wszystkie wewnętrzne pragnienia. Zostaje w końcu wyrzucony z "machiny czasu zorganizowanego" jako nieużytek i z trudem musi powrócić do swojego biologicznego zegara. Zaczyna dopiero wtedy uświadamiać sobie, że tempo życia jego sięgnęło absurdu, lecz czasu nie da się cofnąć.

Spektakl zadaje pytanie: Co za ​ile​? Gdzie jest równowaga i czy zawsze więcej oznacza więcej?
Obrazy i grafiki autorstwa Renaty Rydzowskiej bardzo organicznie ukazują dwu istotność bytu współczesnego człowieka i w połączeniu z ​choreografią​ nadają plastyczny wymiar spektaklu.

​C​horeografia i wykonanie: Agafia Wieliczko
Obraz / grafika: Renata Rydzowska
Muzyka: Collage muzyczny Agafia WIeliczko/ Igorrr

Czas trwania: 30 min.
Premiera: 28.10.2017​ godz. 18.00 (wstęp wolny)

miejsce: GAK Stacja Orunia, ul. Dworcowa 9, Gdańsk Orunia
tel. 58 306 66 76 w. 37 mail: anna@gak.gda.pl

Galeria artykułu

Czas za czas

Czas za czas

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (0)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

REKLAMA

REKLAMA

Ostatnie ogłoszenia

27/11 Kupię mieszkanie blisko Parku Oruńskiego. tel 660903876...»

26/10 AST TRANSPORT tel: 889-44-04-04 Od wielu lat oferuje profesj...»

• Wiecej ogłoszeń