Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Środa, 17/04/2024

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Sasara Mo Sara

10 marca o godz.18.00 w Stacji Orunia GAK odbędzie się spektakl „Sasara Mo Sara”. Będzie to gratka dla miłośników japońskiego teatru tańca butoh.

Sasara Mo Sara
Sasara Mo Sara
Fot. mat. prasowe

Fotografia 1 z 1

Stacja Orunia GAK zaprasza na wyjątkowe wydarzenie, które odbędzie się 10 marca o godz. 18.00. Tego dnia pokażemy Państwu teatr tańca butoh w wykonaniu  Shinonome Butoh.

Spektakl „Sasara Mo Sara” to produkcja zespołu Shinonome Butoh w reżyserii i choreografii Yuko Kawamoto. Premiera spektaklu odbyła się w 2016 w Tokyo Arts Council (d-SOKO) w ramach obchodów 30. rocznicy śmierci wybitnego japońskiego tancerza butoh - Hijikaty Tatsumiego. Spektakl jest kontynuacją współpracy Katarzyny Pastuszak, Yuko Kawamoto i projektanta kostiumów Daisuke Tsukudy, którzy w 2015 roku współtworzyli polsko-japoński projekt „Kantor_Tropy: Collage” w reżyserii Katarzyny Pastuszak.

Sformułowanie „sasara mo sara” jest charakterystyczne dla gwary okręgu Hiroszimy i oznacza „nieokiełznany chaos”. 70 lat temu, bomba atomowa “Little boy” zmiotła z powierzchni ziemi 90% miasta Hiroszima i zdewastowała to, czym było. Co więcej, jeden błysk wybuchu bomby atomowej zmienił postrzeganie człowieka na temat jego własnego niszczycielskiego potencjału. Główną osią spektaklu „Sasara Mo Sara”  jest pytanie o przeszłość, teraźniejszość i przyszłość broni jądrowej. Jest to spektakl butoh, w którym artyści starają się dać wyraz uczuciom smutku, nienawiści, lęku, złości, nie tylko skupiając się na pokłosiu bomby atomowej, ale przyglądają się wielu innym nieokiełznanym i absurdalnym zjawiskom i sytuacjom zniszczenia, od wieków pojawiają się wciąż i wciąż na nowo na całym świecie.

Reżyseria, choreografia - Yuko Kawamoto
Wykonanie - Yuko Kawamoto, Katarzyna Pastuszak, Gouki Watabe, Makio Yamazaki
Muzyka - Chie Nakajima
Scenografia - Kazuyuki Takahashi
Reżyseria świateł - Nobuo Tanaka, Megumi
Kostiumy - Daisuke Tsukuda
Kierownik sceny - Kazunori Kishimoto
Produkcja - Shinonome Butoh, Naoyuki Aikawa
Wsparcie finansowe - Arts and Culture Promotion Fund Tokyo
Współpraca - Hijikata Archive
Czas trwania: 50 min.

Prezentacje spektaklu w 2018 w Polsce i Francji obywają się dzięki wsparciu Tokyo Art Council.

Bilety: 15/20 zł

Informacje:
tel. 58 306 66 76 w. 37 mail: anna@gak.gda.pl

MIEJSCE: GAK Stacja Orunia, ul. Dworcowa 9, Gdańsk Orunia

Galeria artykułu

Sasara Mo Sara

Sasara Mo Sara ...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (0)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

REKLAMA

REKLAMA

Ostatnie ogłoszenia

• Wiecej ogłoszeń