Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Środa, 17/04/2024

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Wasze historie po oruńsku!

Wkrótce Orunię czeka wielkie świętowanie. Z tej okazji Stacja Orunia zbiera stare zdjęcia i opowieści mieszkańców o dawnej Oruni. Jeśli macie takie to koniecznie się zgłaszajcie!

Wasze historie po oruńsku!
Wasze historie po oruńsku!
Fot. Zdjęcie ze zbiorów Krystyny Mosińskiej

Fotografia 1 z 2

Z okazji 680 urodzin Oruni i 100-lecia przekazania Parku Oruńskiego miastu przez ostatnią właścicielkę – Emilię Heone przygotowujemy specjalne wydanie dzielnicowej gazety. Chcemy pokazać Orunię przez pryzmat opowieści mieszkańców.

Opowiedzcie nam jak kiedyś wyglądało życie dzielnicy:

Może dziadek prowadził tu sklep i opowiadał Wam o tym anegdoty? Może wciąż nosicie w sercu historię pierwszych, młodzieńczych randek w Parku Oruńskim? Może macie jakieś wspomnienia z nieistniejącego już Kina Kosmos albo zabraliście czworonoga na wystawę psów nierasowych w do domu kultury?

Wybrane historie ukażą się w specjalnym numerze dzielnicowej gazety „Historie po oruńsku”.

A może w swoich domowych albumach, skrywacie dawne zdjęcia zrobione na Oruni, a w szczególności w Parku Oruńskim (przed rewitalizacją)?

Być może macie własne zdjęcia z dzieciństwa, gdy odwiedzaliście Park Oruński? A może na Waszych prywatnych fotografiach są Wasi rodzice albo dziadkowie, którzy uwiecznili swoje codzienne życie toczące się w Naszej dzielnicy? (Np. rodzinne zdjęcia przed domem, dziadek stojący na ulicy przed nowym samochodem, babcia z koleżankami na spacerze po Oruni?)

Z kopii Waszych zdjęć chcemy utworzyć wystawę. Wernisaż odbędzie się 10 czerwca, w trakcie XX Festynu Oruńskiego.

Chcesz się podzielić swoją historią? Skontaktuj się z nami:
Stacja Orunia GAK ul. Dworcowa 9, 80-026 Gdańsk
Telefon: 58 306 66 76 wew. 36, 37
e-mail: stacjaorunia@gak.gda.pl
lub przyjdź do biura Stacji Orunia GAK przy ul. Dworcowej 9 w godz. 10.00-18.00i zapytaj o Dorotę lub Olę.

Organizator: Stacja Orunia GAK
Partner: MojaOrunia.pl

Galeria artykułu

Wasze historie po oruńsku!

Wasze historie...

Wasze historie po oruńsku!

Wasze historie...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (0)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

REKLAMA

REKLAMA

Ostatnie ogłoszenia

• Wiecej ogłoszeń