Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Sobota, 30/09/2023

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

,,I tak Cię kocham" - walentynkowy pokaz w KF Kosmos

Nie masz jeszcze pomysłu na Walentynki? A może po prostu szukasz pomysłu na wolny wieczór? Przyjdź dziś na pokaz filmu ,,I tak Cię kocham" do Sceny Muzycznej GAK. Film zostanie zaprezentowany o godzinie 18:00 w ramach drugiego spotkania Klubu Filmowego „Kosmos”. W programie prelekcja, pokaz oraz rozmowa przy kawie lub herbacie. Bilet na jednorazowy pokaz to koszt 5 złotych, karnet na wszystkie piątkowe pokazy do końca maja - 50 zł.

Plakat filmu ,,I tak Cię kocham
Plakat filmu ,,I tak Cię kocham"
Fot. https://gutekfilm.pl/

Fotografia 1 z 1

I tak Cię kocham to błyskotliwa komedia, nominowana do Oscara za najlepszy scenariusz oryginalny, który opowiada autobiograficzną historię Kumaila, obdarzonego poczuciem humoru imigranta z Pakistanu, który jest początkującym komikiem (w tej roli znany z serialu Dolina Krzemowa Kumail Nanjiani, który jest współtwórcą scenariusza) oraz jego miłości od pierwszego wejrzenia - Emily (granej przez Zoe Kazan). Para zmaga się z różnicami kulturowymi, a sam bohater żyje w zawieszeniu pomiędzy amerykańskim stylem życia, a konserwatywną wizją rodziców, których nie chce rozczarować. Odmienne światy i wartości wywołują często napięcia, przy których nie sposób się nie zaśmiać.

Reżyser w lekkiej komediowej formie podejmuje ważne tematy tożsamości emigranta, stereotypów, różnic kulturowych oraz pokoleniowych, ale także opowiada o uczuciu wystawionym na próbę przez ciężką chorobę. Film oparty jest na prawdziwej historii znajomości Kumaila Nanjiani i Emily V. Gordon z przed ich ślubu w 2007 roku. Na ekranie zobaczyć możemy, oprócz samego Kumaila i Zoe Kazan w roli Emily, znanego z serialu Wszyscy kochają Raymonda komika - Raya Romano oraz laureatkę Oscara za Fortepian – Holly Hunter. I tak Cię kocham to film, który pokazuje, że nawet w sytuacjach pozornie bez wyjścia i podziałach, życie potrafi pokazać swoje najzabawniejsze oblicze i udowadnia, że nie należy tracić nadziei.

Film zostanie pokazany w ramach Klubu Filmowego Kosmos, który wystartował 7 lutego i w każdy kolejny piątek do końca maja będzie organizować pokaz filmowy wraz z prelekcją i rozmową przy kawie lub herbacie. W ramach klubu planowane są także spotkania z ludźmi kina: dziennikarzami, reżyserami i filmoznawcami. Jednym z potwierdzonych gości Kosmosu będzie związana z Orunią Elżbieta Benkowska, której film dyplomowy „Olena” otrzymał nominację do Złotej Palmy w konkursie filmów krótkometrażowych 66. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes. Wśród wyświetlanych filmów znajdzie się m.in Królowa Kier (reż. May el-Toukhy), Młodość (reż. Paolo Sorrentino), Mustang (reż. Deniz Gamze Ergüven) czy Paterson (reż. Jim Jarmusch). Szczegółowy repertuar można na bieżąco śledzić w specjalnie przygotowanej grupie Klubu na facebooku (adres: fb.com/groups/KFKOSMOS). Karnet członkowski na wszystkie 17 spotkań (od lutego do maja) w ramach klubu filmowego to koszt zaledwie 50 zł. Bilety można zakupić w kasie Sceny Muzycznej GAK od poniedziałku do piątku lub online – wystarczy napisać krótką informację o chęci zakupu karnetu na adres: info@scenamuzyczna.pl. Można zakupić także bilet jednorazowy na poszczególne spotkania za 5 zł – te bilety sprzedawane będą przed poszczególnymi seansami.

Pokazy odbywają się w budynku Sceny Muzycznej GAK przy ul. Nowiny 2b w Parku Oruńskim. Więcej informacji na stronie: www.scenamuzyczna.pl lub pod nr telefonu - 515 394 696.

Galeria artykułu

Plakat filmu ,,I tak Cię kocham"

Plakat filmu...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (0)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

REKLAMA

REKLAMA

Ostatnie ogłoszenia

• Wiecej ogłoszeń