Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Sobota, 30/09/2023

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Piątkowe spotkanie z kulturą online: dyskusja o czeskim filmie i wystawa zdjęć z Orunią w tle

Scena Muzyczna GAK przygotowała kolejne wirtualne atrakcje dla odbiorców z Oruni i Gdańska, a także… całego internetu. Dziś (3.04.2020 r.) o godzinie 11:00 na profilu instytucji w serwisie Facebook odbędzie się premiera internetowej, autorskiej galerii zdjęć pt. „Gdańska noc - jest moc!”, pokazującej dzieła uzdolnionych uczestników stacjonarnych warsztatów fotograficznych w Scenie Muzycznej GAK. Następną zaplanowaną na ten dzień kulturalną atrakcją jest kolejna już dyskusja w ramach Klubu Filmowego Kosmos Online. Punktualnie o 18:00 rozpoczynamy rozmowę o czeskim filmie „Pali się, moja panno” w reżyserii Miloša Formana. Dyskusja odbędzie się w grupie Klubu Filmowego Kosmos na Facebooku.

Plakat filmu ,,Pali się, moja panno
Plakat filmu ,,Pali się, moja panno"
Fot. Źrodło: filmweb.pl

Fotografia 1 z 2

W ramach akcji #zostańwdomu, Scena Muzyczna GAK organizuje małą wystawę fotograficzną, w której nie zabraknie także elementów oruńskich. Dziś o 11:00 za pośrednictwem fanpage’a, zostanie zaprezentowana autorska galeria zdjęć pt. „Gdańska noc - jest moc!”, która będzie składać się z fotografii miejsc charakterystycznych dla Gdańska i naszej dzielnicy w nowatorskich kadrach i aranżacjach. Wszystkie zdjęcia połączy nocne wykonanie oraz fakt, że zostały wykonane przez uczestników zajęć fotograficznych w Scenie Muzycznej GAK. Zapraszamy przed ekrany o 11:00!

W ramach Klubu Filmowego Kosmos Online o godzinie 18:00 będzie można podyskutować o filmie „Pali się, moja panno” (1962 r.) autorstwa jednego z najpopularniejszych czeskich reżyserów, Miloša Formana. Film opowiada o szalonym balu z okazji Dnia Strażaka, organizowanym co roku na czeskiej prowincji. Tegoroczny bal ma być szczególny, ponieważ Królowa Piękności wybrana w trakcie wydarzenia, ma wręczyć specjalną nagrodę za długoletnią służbę byłemu przewodniczącemu komitetu strażackiego - 86 letniemu Aloizovi Vranie. Mimo dokładnych przygotowań nie wszystko idzie zgodnie z planem. I choć film zdaje się być komedią, nie zabraknie w nim też ziaren goryczy. - Pełna metafor i groteskowego humoru produkcja sprawiła, że reżyser filmu zmuszony był do wyjazdu z kraju, a jedyną szansą dystrybucji były zagraniczne rynki. Film został nawet nominowany do Oscara za najlepszy film nieanglojęzyczny, torując Formanowi drogę do kariery w Ameryce – pisze Wojciech Zejda, koordynator cyklu Galaktyka-klasyka w Klubie Filmowym Kosmos. „Pali się, moja panno” to niewątpliwie jeden z najważniejszych filmów w kinematografii naszych południowo-zachodnich sąsiadów - produkcja, którą po prostu trzeba obejrzeć.

Wystawę zdjęć można zobaczyć klikając [TUTAJ], zaś [TUTAJ] można dołączyć do Klubu Filmowego Kosmos, gdzie odbędzie się dyskusja. Zapraszamy!

Galeria artykułu

Plakat filmu ,,Pali się, moja panno"

Plakat filmu...

wystawa online będzie przedstawiać zdjęcia uczestników warsztatów fotograficznych w Scenie Muzycznej

wystawa online...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (0)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

REKLAMA

REKLAMA

Ostatnie ogłoszenia

• Wiecej ogłoszeń