Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Wtorek, 25/06/2024

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Koncerty najlepszych polskich aktorów we wrześniu w Parku Oruńskim. Wystąpi m.in Zbigniew Zamachowski i Natasza Urbańska.

To już niemal tradycja, której w tym roku nie mogło zabraknąć. W Amfiteatrze Orana w Parku Oruńskim, w każdą niedzielę września o godzinie 18:00, Scena Muzyczna Gdańskiego Archipelagu Kultury zorganizuje koncerty wybitnych polskich aktorów. W tym roku na deskach oruńskiego teatru wystąpią: Andrzej Seweryn, Joanna Trzepiecińska, Patrycja Makowska, Piotr Zubek, Anna Guzik, Zbigniew Zamachowski oraz Natasza Urbańska. Oprócz koncertów piosenki aktorskiej, w pierwszą niedzielę września zostanie zaprezentowane wyjątkowe wydarzenie pt. „W szkole wolności”, które będzie upamiętniać heroiczną obronę Westerplatte podczas II Wojny Światowej, a także nawiązywać do 40. rocznicy Porozumień Sierpniowych. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

Koncerty najlepszych polskich aktorów we wrześniu w Parku Oruńskim. Wystąpi m.in Zbigniew Zamachowski i Natasza Urbańska.
Koncerty najlepszych polskich aktorów we wrześniu
Fot. Scena_Muzyczna

Fotografia 1 z 1

Park Oruński - jeden z najstarszych parków i drugi co do wielkości park miejski w Gdańsku – dzięki  Scenie Muzycznej GAK, od dwóch sezonów w okresie letnim staje się miejscem spotkań artystów z gdańską publicznością. Jest to jedyne takie miejsce w Trójmieście, w którym mieszkańcy mogą na świeżym powietrzu, za darmo, posłuchać piosenki aktorskiej. W poprzednich latach na deskach Orany wystąpili m.in Sonia Bohosiewicz, Emilian Kamiński, Stanisława Celińska, Katarzyna Skrzynecka, Anna Dereszowska, Katarzyna Żak, Lech Dyblik, Hanna Śleszyńska, Piotr Polk, Mariusz Drężek oraz Dorota Stalińska. W tym roku, ze względu na pandemię COVID-19, koncerty odbędą się dopiero we wrześniu.

Tegoroczny program otworzy koncert ,,W szkole wolności", który upamiętni obronę Westerplatte podczas II Wojny Światowej, a także nawiąże do 40. rocznicy porozumień zawartych przez rząd PRL z komitetami strajkowymi powstałymi w 1980 r. 6 września o 18:00 na scenie Amfiteatru Orana pojawi się znana szerokiej publiczności z serialu Rodzina zastępcza Joanna Trzepiecińska; aktor, reżyser i dyrektor Teatru Polskiego im. Arnolda Szyfmana w Warszawie Andrzej Seweryn, a także jedni z najlepszych uczestników programów Voice of Poland (TVP2) i Must be the music (Polsat) Patrycja Makowska oraz Piotr Zubek. Artyści wystąpią w towarzystwie kwartetu smyczkowego. Na Scenie w wyjątkowej aranżacji usłyszymy także wiersze najwybitniejszych polskich poetów: Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, Zbigniewa Herberta, Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, Ernesta Brylla i Władysława Broniewskiego.

W kolejne niedziele na deskach Amfiteatru pojawi się m.in znana z roli Żanety Zięby w serialu Na wspólnej, aktorka Anna Guzik. Artystka, oprócz piosenki aktorskiej, wykona swój debiutancki przebój „Nocą wszystko gra”, który wydała w sierpniu tego roku. Następna niedziela to występ Zbigniewa Zamachowskiego, który na Oruni będzie świętować 40-lecie pracy artystycznej. Na koncercie usłyszymy autorskie utwory artysty oraz oryginalne interpretacje piosenek m.in. Agnieszki Osieckiej, Jaromira Nohavicy, Piotra Bukartyka, Stinga czy Jermiego Przybory. Nie zabraknie przeboju „Kobiety jak te kwiaty”, znanego z plebiscytu radiowej Trójki, pochodzącego z przedstawienia Zamach na MoCarta. Artyście towarzyszyć będzie kompozytor i pianista Roman Hudaszek. Program wrześniowych koncertów zamknie znana z przedstawień Teatru Buffo aktorka i wokalistka Natasza Urbańska.

Wstęp na koncerty jest bezpłatny, bez obowiązku wcześniejszej rezerwacji miejsc. Organizatorzy przypominają, że na wydarzeniach obowiązuje dezynfekcja rąk oraz zakrywanie ust i nosa.

 

Harmonogram koncertów oraz sylwetki artystów:

6.09 / ANDRZEJ SEWERYN, JOANNA TRZEPIECIŃSKA, PATRYCJA MAKOWSKA, PIOTR ZUBEK - „W SZKOLE WOLNOŚCI”

W pierwszą niedzielę września o godz. 18:00 w Parku Oruńskim zostanie zaprezentowany wyjątkowy koncert pt. ,,W szkole wolności". Wydarzenie ma upamiętniać heroiczną obronę Westerplatte podczas II Wojny Światowej, a także nawiązywać do 40. rocznicy porozumień sierpniowych. Na scenie Amfiteatru Orana pojawią się czołowi polscy aktorzy i wokaliści, m.in Patrycja Makowska, Joanna Trzepiecińska,  Andrzej Seweryn i Piotr Zubek, którzy wystąpią w towarzystwie kwartetu smyczkowego. Na Scenie w wyjątkowej aranżacji usłyszymy także wiersze najwybitniejszych polskich poetów: K.K.Baczyńskiego, Z.Herberta, K.I.Gałczyńskiego, E.Brylla i W.Broniewskiego.

Andrzej Seweryn – aktor teatralny i filmowy, reżyser i dyrektor naczelny Teatru Polskiego im. Arnolda Szyfmana w Warszawie. Przez Gustawa Holoubka, Tadeusza Łomnickiego i Zbigniewa Zapasiewicza został uznany za jednego z trzech największych polskich aktorów dramatycznych po 1965 r. (obok Piotra Fronczewskiego i Wojciecha Pszoniaka). Wystąpił w filmach takich jak: Ziemia obiecana (jako Maks Baum), Człowiek z żelaza (kapitan Wirski), Lista Schindlera (Julian Scherner), Ogniem i mieczem (Jeremi Wiśniowiecki) czy Bitwa pod Wiedniem (Jan Andrzej Morsztyn). Zagrał także Zdzisława Beksińskiego w filmie Ostatnia rodzina, za co otrzymał nagrodę Srebrnego Lamparta, Polską Nagrodę Filmową Orzeł, oraz nagrodę za pierwszoplanową rolę męską podczas 41. Festiwalu Filmowym w Gdyni. W 1994 roku otrzymał we Francji Order Sztuki i Literatury, a w 1999 Narodowy Order Zasługi. W 2006 roku został odznaczony przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP Złotym Medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis, w 2008 r. Krzyżem Komandorski Orderu Odrodzenia Polski.

Andrzej Seweryn (mat. promocyjne)

Joanna Trzepiecińska – aktorka teatralna, filmowa i dubbingowa, a także piosenkarka. Występuje głównie na deskach warszawskich teatrów, gdzie zagrała m.in Nancy w przedstawieniu Woody’ego Allena Zagraj to jeszcze raz, Sam w reżyserii Adama Hanuszkiewicza. Odniosła także sukces sceniczny rolą Królewny Śnieżki w musicalu o tym samym tytule w reż. Krzysztofa Kolbergera na scenie Teatru Komedia w Warszawie, a także Opery i Operetki w Szczecinie (1999). Bierze udział w programach muzycznych i koncertuje z takimi muzykami jak Bogdan Hołownia, Włodzimierz Nahorny, Andrzej Jagodziński, Andrzej Łukasik i Janusz Szrom. Występuje także z własnymi recitalami oraz śpiewając piosenki z Kabaretu Starszych Panów. Uznanie publiczności zdobyła w roli „Alutki” Kossoń, żony Jędruli (Tomasz Dedek) w serialu Rodzina zastępcza. Jest laureatką wielu nagród filmowych i telewizyjnych.

Joanna Trzepiecińska (mat. promocyjne)

Patrycja Makowska – wokalistka, trenerka wokalna i uczestniczka programu TVP2, The Voice of Poland, gdzie spodobała się Markowi Piekarczykowi i trafiła do jego zespołu. Uczestniczyła także w programie Bitwa na głosy. Drużyna Janusza Panasewicza, w której śpiewała, doszła do samego finału, jednak nie udało im się wygrać. Od lat można uczestniczyć w jej koncertach w Ełckim Centrum Kultury.

Patrycja Makowska (mat. promocyjne)

Piotr Zubek - wokalista, autor tekstów, aktor. Nagrywał utwory m.in. z Kasią Cerekwicką, Kasią Wilk i Anią Szarmach. W 2018 roku u boku m.in. Kayah, Maryli Rodowicz i zespołu PECTUS nagrał utwór na płytę Niepodległa 1918-2018, której premiera odbyła się na deskach Teatru Wielkiego. W 2019 roku ukazała się jego debiutancka płyta zatytułowana Moja wycinanka. Inne piosenki Jerzego Wasowskiego. Krążek powstał przy współpracy z pianistą jazzowym Bogdanem Hołownią oraz innymi czołowymi muzykami polskiej sceny jazzowej. Za tę właśnie płytę nagrodzony został Mateuszem Radiowej Trójki w kategorii ,,najlepszy jazzowy debiut roku". Na srebrnym ekranie pojawiał się kilkakrotnie, w programach takich jak Bitwa na głosy, Superdzieciak, Must Be The Music oraz w telewizyjnych koncertach.

Piotr Zubek (mat. promocyjne)


13.09 / ANNA GUZIK

Anna Guzik – aktorka serialowa, filmowa i teatralna. Na co dzień występuje w Teatrze Polskim w Bielsku-Białej Na wielkim ekranie debiutowała rolą Marzeny w filmie Wojciecha Nowaka Krugerandy (2002). Od 2004 odgrywa rolę Żanety Zięby w serialu TVN Na Wspólnej, który zapewnił jej ogólnopolską rozpoznawalność. Oprócz tego wcielała się w serialowe role: Marianny Wyspiańskiej w Bao-Bab, czyli zielono mi (2003), Mirosławy Stolarek, sekretarki w biurze matrymonialnym „Serenada” w Klinice samotnych serc (2005) oraz Heli Trojańskiej w serialu Hela w opałach (2006–2007, 2010–2011). W 2002 nagrodzona została dyplomem Prezydenta Miasta Bielska-Białej za „twórczą i inspirującą pracę na scenie”. Otrzymała też drugą nagrodę w I Ogólnopolskim Festiwalu Sztuki Słowa Verba Sacra.  W latach studenckich trenowała piłkę ręczną. Jest brązową medalistką Akademickich Mistrzostw Polski w tejże dyscyplinie.

Anna Guzik (mat. promocyjne)


20.09 / ZBIGNIEW ZAMACHOWSKI

Zbigniew Zamachowski – aktor filmowy i teatralny, lektor, piosenkarz, kompozytor muzyki do etiud filmowych oraz autor muzyki i tekstów piosenek. W filmie debiutował w 1981 rolą w Wielkiej majówce Krzysztofa Rogulskiego. Dwa lata później otrzymał nagrodę za rolę Pianisty w przedstawieniu Syn marnotrawny. Jest laureatem Nagrody im. Stanisława Wyspiańskiego I stopnia za „osiągnięcia aktorskie w teatrze i filmie” oraz Nagrody im. Aleksandra Zelwerowicza za sezon 1992/1993 przyznawanej przez redakcję miesięcznika „Teatr”. Ponadto zdobył liczne nagrody krajowe, dwukrotnie otrzymał nagrodę za pierwszoplanową rolę męską na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych. Jest wykładowcą piosenki aktorskiej w warszawskiej Akademii Teatralnej. Od kwietnia 2008 jest Członkiem Rady Fundacji Centrum Twórczości Narodowej. W 2012 zasiadł w jury drugiej edycji programu rozrywkowego TVP2 Bitwa na głosy. Od kwietnia do października 2013 współprowadził piątkowe wydania porannego programu TVP2 Pytanie na śniadanie. Odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski (2015), Srebrnym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” (2015), Złotym Krzyżem Zasługi (2005) oraz Odznaką Zasłużonego Działacza Kultury (1996).

Zbigniew Zamachowski (mat. promocyjne)


27.09 / NATASZA URBAŃSKA

Natasza Urbańska - piosenkarka, tancerka, aktorka filmowa, telewizyjna i teatralno-musicalowa oraz prezenterka telewizyjna. Współwłaścicielka domu mody „Muses” Od 1993 jest związana z teatrem muzycznym Studio Buffo, w którym wystąpiła w licznych spektaklach i widowiskach muzycznych. Wydała dwa albumy studyjne: Hity Buffo vol. 1 – Natasza Urbańska (2009) i One (2014). Drugi album promowała singlem „Rolowanie”, który był szeroko krytykowany przez słuchaczy i dziennikarzy. W 1997 zadebiutowała na ekranie niewielką rolą w filmie Sztos. W kolejnych latach zagrała Silene Arbekajte w serialu Fala zbrodni i główną rolę Oli Raniewskiej w filmie 1920 Bitwa warszawska. Laureatka trzech Węży, Wiktora i nagrody Viva! Najpiękniejsi. Równocześnie z działalnością artystyczną, była prowadzącą i uczestniczką wielu telewizyjnych programów rozrywkowych. W 2008 uznana została przez magazyn „Home&Market” za jedną z 50 najbardziej wpływowych kobiet w Polsce. W 2009 i 2010 znalazła się na liście 100 najcenniejszych gwiazd polskiego show-biznesu według magazynu „Forbes”, kolejno na 136. i 74. miejscu. Była finalistką programów rozrywkowych: Jak oni śpiewają (2007) i Taniec z gwiazdami (2009) oraz zwyciężczynią pierwszej edycji SuperSTARcia (2014). Była również trenerką zespołu wokalnego w Bitwie na głosy (2011), prowadzącą trzynastej edycji Tańca z gwiazdami (2011) i programu Make Me Over (2018).

Natasza Urbańska (mat. promocyjne)

Galeria artykułu

Koncerty najlepszych polskich aktorów we wrześniu w Parku Oruńskim. Wystąpi m.in Zbigniew Zamachowski i Natasza Urbańska.

Koncerty...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (0)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

REKLAMA

REKLAMA

Ostatnie ogłoszenia

• Wiecej ogłoszeń