Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Sobota, 17/04/2021

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Ma być tak jak było

 1 dodane: 14:14, 11/04/11

tagi:TraktremontnawierzchniaGIWKZDiZ

Na około trzystu metrowym odcinku Traktu Św. Wojciecha (w okolicach skrzyżowania z ulicą Niegowską) trwa wymiana nawierzchni jezdni. Prace mają potrwać jeszcze kilka dni.

Ma być tak jak było
Ma być tak jak było
Fot. p.olejarczyk

Fotografia 1 z 1

O gruntowym remoncie ulicy nie ma jednak mowy. Nawierzchnia jezdni będzie odtworzona do stanu, który robotnicy budujący tutaj w zeszłym roku kanalizacje sanitarną zastali w roku 2009.

Pierwszy, 150-metrowy odcinek prac został już ukończony. Roboty na Trakcie trwają jednak nadal  - tym razem nieco bliżej Pruszcza. Zdejmowane są płyty drogowe, układana nowa nawierzchnia. Jeden z przystanków komunikacji miejskiej musiał zostać przesunięty.

Dzisiaj nastąpiło kolejne zawężenie jezdni do jednego pasa ruchu z jednoczesnym wprowadzeniem ruchu wahadłowego na przewężonym odcinku. Ruch w godzinach szczytu komunikacyjnego sterowany jest ręcznie, w innym czasie – za pomocą sygnalizacji świetlnej.

Drogowcy przyznają, że zmiany te oznaczają spore utrudnienia dla kierowców, ale tych ostatnich proszą o cierpliwość.
- Zdajemy sobie sprawę, że w miejscu gdzie obecnie trwają prace, tworzą się duże korki. Wiemy, że, szczególnie w godzinach szczytu, dochodzi tam do dantejskich scen. Ale nie ma po prostu innej możliwości zorganizowania tych prac. Jeżeli pogoda dopisze, wszystko powinno zakończyć się jeszcze w tym tygodniu – informuje  Łukasz Podsiadłowski z Działu Ewidencji i Zajęć Pasa Drogowego gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni.

Jednak w tym przypadku to nie ZDiZ jest głównym inwestorem. Większość pieniędzy pochodzi z innego źródła. Prace finansuje Gdańska Infrastruktura Wodociągowo-Kanalizacyjna, miejska spółka odpowiedzialna za budowę kanalizacji w tej części miasta. Jednak i ZDiZ dołożył tutaj swoją, finansową „cegiełkę”.
- Przez to zakres prac na Trakcie Św. Wojciecha jest nieco większy niż wcześniej planował GIWK. Chcielibyśmy, aby remonty objęły więcej odcinków tej ulicy, ale niestety na tego typu inwestycje brakuje środków w naszym budżecie – przyznaje Podsiadłowski.

Galeria artykułu

Ma być tak jak było

Ma być tak jak...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (2)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

193.200.150.*

10:09, 12/04/11

W takim tempie to oni do końca roku nie skończą. Dzisiaj rano z ekipy remontującej było tylko dwóch panów kierujących ruchem, a na ponoć remontowanym pasie żywego duch nie było.

zgloś naruszenie
awatar

gosc

83.25.88.*

19:00, 11/04/11

mam tylko nadzieję że dokładnie odwarzając stan jaki zastali w 2009r, nie będą odtwarzać również dziur :D

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA

Ostatnie ogłoszenia

29/03 Wynajmę mieszkanie 3 pokojowe o powierzchni 65 m2 od 01.05.2...»

24/02 ANNA CHROMA FINANSOWANIE Witam wszystkich Bardzo dziękuję ...»

24/02 ANNA CHROMA FINANSOWANIE Witam wszystkich Bardzo dziękuję ...»

26/10 AST TRANSPORT tel: 889-44-04-04 Od wielu lat oferuje profesj...»

• Wiecej ogłoszeń