Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Piątek, 01/03/2024

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

"Uduludy" - wystawa ceramiki Sylwii Trendowicz

 1 dodane: 10:50, 02/06/21Artykuł Czytelnika

tagi:wystawa

Do końca czerwca w Galerii Peron przy ulicy Dworcowej będzie można oglądać wystawę ceramiki. Wernisaż już dzisiaj 2 czerwca o godz. 18:00

"Uduludy" - wystawa ceramiki Sylwii Trendowicz
Fot. Stacja Orunia

Fotografia 1 z 1

Galeria Peron mieści się w budynku Stacja Orunia przy Dworcowej 9.

Zapraszamy  na wystawę ceramiki Uduludy… Sylwii Trendowicz.

Sylwia Trendowicz tworzy, stosując różne środki wyrazu – grafikę, malarstwo, jak i techniki mieszane. Natomiast to ceramika stała się wiodącą ścieżką twórczości i jej największą pasją. Powstają zarówno drobne formy biżuteryjne, jak i większe obiekty rzeźbiarskie.
Ważną rolę odgrywa faktura. Artystka inspiracje czerpie z natury, a także tradycji kultur dawnych. W swoich pracach łączy nowe techniki zdobienia i wypału z tradycyjnymi, co nadaje im osobisty, niepowtarzalny charakter. Na wystawie zostanie zaprezentowany m.in. tytułowy cykl tajemniczych Uduludów łączący w sobie wpływy dwóch kultur. Inspiracją były afrykańskie instrumenty etniczne udu oraz słowiańskie urny twarzowe znajdujące się m.in. w Muzeach Archeologicznych regionu Pomorza.
------------------
Sylwia Trendowicz jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Studia ukończyła w 2007 roku, uzyskując dyplom z malarstwa u prof. Jacka Kornackiego. Jest uczestniczką m.in. międzynarodowych plenerów malarskich organizowanych przez Stowarzyszenie Marynistów Polskich.
Strona artystki: www.szalvia-art.com

Galeria artykułu

"Uduludy" - wystawa ceramiki Sylwii Trendowicz

...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (0)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

REKLAMA

REKLAMA

Ostatnie ogłoszenia

• Wiecej ogłoszeń