Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Wtorek, 28/06/2022

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Doświetlenie przejść dla pieszych, ogrody deszczowe, parki kieszonkowe. Co jest najbardziej potrzebne w dzielnicy?

 1 dodane: 14:22, 21/04/22

tagi:

Gdańszczanie złożyli w systemie elektronicznym 509 projektów do budżetu obywatelskiego. Z Oruni, Lipiec i Św. Wojciecha jest kilkanaście pomysłów. Wszystkie wnioski muszą jeszcze przejść przez urzędniczą weryfikację. Za kilka miesięcy odbędzie się głosowanie, a w następnych latach - realizacja zwycięskich projektów.

Doświetlenie przejść dla pieszych, ogrody deszczowe, parki kieszonkowe. Co jest najbardziej potrzebne w dzielnicy?
Doświetlenie przejść dla pieszych, ogrody
Fot. p.olejarczyk

Fotografia 1 z 1

Do 20 kwietnia gdańszczanie mogli składać swoje pomysły do budżetu obywatelskiego. Z wszystkich dzielnic złożono ich ponad 500.

W następnych miesiącach projekty będą analizowane pod kątem formalnym. Te wnioski, które przejdą przez formalne sito, zostaną wpisane na listę do głosowania.

A głosowanie rozpocznie się 26 września i potrwa do 10 października. Kilka dni później zostaną ogłoszone wyniki i gdańszczanie poznają, które z projektów zdobyły najwięcej głosów, a tym samym zostaną zrealizowane w następnych latach.

Projekty dzielą się na dzielnicowe i ogólnomiejskiej. W tej pierwszej puli zgłoszono 17 projektów, które dotyczą Oruni, Lipiec i Św.Wojciecha.

Wśród pomysłów są m.in.: poprawa bezpieczeństwa (np. doświetlenie) kilku przejść dla pieszych na Trakcie św.Wojciecha, budowa ekologicznych miejsc postojowych z ogrodem deszczowym przy wiacie przystankowej na Małomiejskiej, ogród deszczowy i ścieżka sensoryczna na Głuchej, remont chodnika fragmentu ulicy Żułąwskiej, park kieszonkowy na Małomiejskiej, czy budowa kładki nad Kanałem Raduni.

Wszystkie projekty znaleźć można TUTAJ.

Galeria artykułu

Doświetlenie przejść dla pieszych, ogrody deszczowe, parki kieszonkowe. Co jest najbardziej potrzebne w dzielnicy?

Doświetlenie...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (1)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

89.64.118.*

18:03, 22/04/22

Znów nic przydatnego nie wymyślili same oklepane projekty i nic przydatnego na dzielnicy

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA

Ostatnie ogłoszenia

• Wiecej ogłoszeń