Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Wtorek, 28/06/2022

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Oszuści biorą na celownik starsze osoby. W czwartek ważne spotkanie dla seniorów!

 1 dodane: 07:05, 25/04/22

tagi:

W Polsce każdego roku oszukiwanych są tysiące seniorów, a to tylko zgłoszone przestępstwa. Oszuści biorą na celownik starsze osoby i wykorzystują do tego różne metody. W czwartek (28 kwietnia) w Gościnnej Przystani odbędzie się ważne spotkanie z radcą prawnym, który wskaże, jak bronić się przed oszustami.

Oszuści biorą na celownik starsze osoby. W czwartek ważne spotkanie dla seniorów!
Oszuści biorą na celownik starsze osoby. W
Fot. pixabay

Fotografia 1 z 1

Niektórzy udają będącego w potrzebie wnuczka, inni podają się za policjantów, jeszcze kolejni za amrykańskich żołnierzy. Dzwonią, piszą maile, używają komunikatorów. Robią wszystko, by w ich sidła wpadły starsze osoby. Niestety, patrząc na statytystki, często to im się udaje, a seniorzy tracą na tych oszustwach duże pieniądze, niekiedy nawet oszczędności swojego życia.

By walczyć z oszustami, policja wysyła różne ostrzeżenia do seniorów. Niekiedy funkcjonariusze, ale też np. miejscy urzędnicy czy organizacje pozarządowe organizują spotkania dla starszych osób, na których przedstawiane są metody działania oszustów i sposoby, jak się przed nimi ustrzec.

I właśnie takie spotkanie odbędzie się także na Oruni. W czwartek (28 kwietnia) o godzinie 13:30 w Gościnnej Przystani rozpocznie się otwarte dla wszystkich spotkanie z radcą prawnym Małgorzatą Kliśko. Temat spotkania brzmi: "Bezpieczny senior, jak nie dać się oszustom".

- Będzie to otwarte dla wszystkich spotkanie, zapraszamy szczególnie seniorów. Po tym spotkaniu każdy otrzyma zaświadczenie o uczestnictwie - mówi Ewa Patyk, kierownik Centrum Równych Szans, które działa w Gościnnej Przystani i od lat pomaga oruniakom.

Czwartkowe spotkanie będzie organizowane w ramach działalności Punktu Nieodpłatnych Porad Prawnych.

Galeria artykułu

Oszuści biorą na celownik starsze osoby. W czwartek ważne spotkanie dla seniorów!

Oszuści biorą...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (0)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

REKLAMA

REKLAMA

Ostatnie ogłoszenia

• Wiecej ogłoszeń