Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Sobota, 26/11/2022

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

"Wiadomość" do prezydent Dulkiewicz podziałała. Urzędnicy obiecuje remont przeciekającego dachu

 1 dodane: 14:57, 02/09/22

tagi:

Przez lata nie mogli doprosić się o remont przeciekającego dachu, ale wystarczył jeden wywieszony transparent z "wiadomością" do prezydent Dulkiewicz, by miasto spotkało się z mieszkańcami budynku i przedstawiło konkretny plan napraw. Wracamy do opisywanej przez nas wczoraj sytuacji kamienicy przy Trakcie św. Wojciecha 317.

"Wiadomość" do prezydent Dulkiewicz podziałała.
Fot. p.olejarczyk

Fotografia 1 z 1

O sprawie pisaliśmy wczoraj. Lokatorzy niewielkiej kamienicy na Trakcie św. Wojciecha 317 od lat prosili miasto, by naprawiło przeciekający im dach. Urzędnicy obiecywali, że przyjrzą się sprawie i że będą analizować wszystkie możliwości. Nic jednak się nie działo.

Gdy w lipcu na Gdańsk spadła wielka ulewa, dach zaczął mocno przeciekać. Zalało mieszkania, w niektórych z nich nie było prądu. Wysłani przez miasto robotnicy przykryli tylko dach plandeką. Zbulwersowani mieszkańcy wywiesili transparent z wiadomością do prezydent Dulkiewicz i żądaniem naprawy dachu.

Miasto zabiera głos

Wczoraj, co przekazywali nam mieszkańcy kamienicy, urzędnicy się z nimi spotkali i obiecali konkretne działania. Dziś potwierdzają to przedstawiciele magistratu i zapewniają, że kamienica jest planowana do remontu. I że naprawiony zostanie dach, ale też izolacja i elewacja.

Jest jednak haczyk, bo cała procedura będzie długo trwać. - Pierwszym etapem procedowania remontu budynku jest sporządzenie ekspertyzy technicznej i przedmiaru robót, co pozwala określić dalsze działania i zaplanować ich realizację. Przeprowadzona w tym przypadku ekspertyza, potwierdziła konieczność remontu dachu również w zakresie elementów konstrukcyjnych, a nie tylko samego poszycia. Taki zakres prac wymaga opracowania projektu, uzgodnień z konserwatorem zabytków i uzyskania pozwolenia na budowę. Dlatego zlecimy wykonanie niezbędnej dokumentacji projektowej, a remont dachu rozpocznie się niezwłocznie po jej opracowaniu i pozyskaniu wymaganych zgód. Pozostałe prace remontowe przewidziane dla tego budynku realizowane będą natomiast w kolejnych etapach — informuje rzecznik Gdańskich Nieruchomości, Aleksandra Strug.

Urzędniczka przyznaje, że dotychczas dach "został zabezpieczony doraźnie", ale jeszcze w tym miesiącu ma zostać "zabezpieczony całościowo". Urzędniczka nie precyzuje, jak będzie wyglądało takie całościowe zabezpieczenie.

Ale dodaje: - Do czasu, gdy możliwe będzie przeprowadzenie pełnego remontu dachu, stan zabezpieczenia będzie na bieżąco monitorowany.

Galeria artykułu

"Wiadomość" do prezydent Dulkiewicz podziałała. Urzędnicy obiecuje remont przeciekającego dachu

...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (0)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

REKLAMA

REKLAMA

Ostatnie ogłoszenia

• Wiecej ogłoszeń