Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Sobota, 26/11/2022

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Ogrody deszczowe, remonty, miejsca postojowe, a może lodówka społeczna? Głosowanie już niedługo

 1 dodane: 13:16, 09/09/22

tagi:

W tegorocznym budżecie obywatelskim Gdańszczanie będą mogli zagłosować na 305 projektów. Z Oruni, Lipiec i Św. Wojciecha jest dziewięć pomysłów. Dotyczą m.in. poprawy bezpieczeństwa przejść dla pieszych, ogrodów deszczowych i remontów ulic. Z kolei na Oruni Górnej dużo wniosków dotyczy okolic Parku Oruńskiego, np. zbiornika Augustowska.

Ogrody deszczowe, remonty, miejsca postojowe, a może lodówka społeczna? Głosowanie już niedługo
Ogrody deszczowe, remonty, miejsca postojowe, a
Fot. Dominik Paszliński/gdansk.pl

Fotografia 1 z 1

Internetowe głosowanie w tegorocznym budżecie obywatelskim w Gdańsku rozpocznie się 26 września i potrwa do 10 października. "Do wydania" jest ponad 22 mln zł (pieniądze pochodzą z budżetu miasta), ale zweryfikowanych projektów jest ponad 300 i za taką kwotę nie da się zrealizować wszystkich.

Konieczne jest więc głosowanie - te projekty, które zdobędą największe poparcie mają być realizowane przez miasto w kolejnych latach. Pieniądze rozdzielane są na dzielnice i projekty, które ich dotyczą. W tym roku mieszkańcy Oruni, Lipiec i Wojciecha mają do rozdysponowania ponad 500 tys. zł

Po urzędniczej weryfikacji w Oruni, Lipcach i Św. Wojciechu na placu boju zostało dziewięć projektów. Dotyczą: poprawy bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych od Pruszcza do Lipiec, budowy ekologicznych miejsc postojowych z ogrodem deszczowym na Małomiejskiej, wymiany nawierzchni drogi Św. Wojciecha, remontu chodnika przy ulicy Żuławskiej, ogrodu deszczowego i ścieżki sensorycznej przy ul. Głuchej, parku kieszonkowego na Małomiejskiego, lodówki społecznej na Gościnnej, zielonego Traktu św. Wojciecha i domków dla jeży w Parku Oruńskim.

O tych projektach napiszemy więcej jeszcze we wrześniu.

Z kolei na Oruni Górnej dużo pomysłów dotyczy okolic Parku Oruńskiego, np. budowy bezpiecznego zejścia z Oruni Górnej do tego zieleńca.

Mieszkańcy mają też wiele pomysłów, jak zmienić na lepsze okolice leżącego za Parkiem Oruńskim zbiornika Augustowska. W tym miejscu w ostatnich latach za sprawą pomysłów mieszkańców i zaangażowaniu miasta powstało boisko, place zabaw, wybieg dla psów, zagospodarowano też sam zbiornik wodny. W ciepłe dni (choć nie tylko) okolice zbiornika odwiedza mnóstwo osób.

W tegorocznym budżecie zgłoszono kilka pomysłów dotyczących zbiornika Augustowska. Mieszkańcy chcą doposażenia wybiegu dla psów. Inni proszą o monitoring, jeszcze kolejni chcą kwietników, a nawet stworzenia świątecznej iluminacji właśnie w tym miejscu.

Galeria artykułu

Ogrody deszczowe, remonty, miejsca postojowe, a może lodówka społeczna? Głosowanie już niedługo

Ogrody...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (0)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

REKLAMA

REKLAMA

Ostatnie ogłoszenia

• Wiecej ogłoszeń