Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Sobota, 26/11/2022

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Jeden kierunek na wąskiej ulicy i niektórzy kierowcy się gubią. "Musi upłynąć trochę czasu"

 2 dodane: 13:46, 13/09/22

tagi:

Kilka dni temu na Przebiśniegowej i małym odcinku Wielkopolskiej wprowadzono ruch jednokierunkowy, a miasto motywowało zmiany chęcią poprawy bezpieczeństwa uczniów pobliskiej szkoły podstawowej. Nasi czytelnicy informują, że po zmianach nie brakuje tutaj chaosu. Wielu kierowców się gubi, inni specjalnie "jadą na skróty" pod prąd. - Być może potrzeba tu lepszego oznakowania — słyszymy. Lokalni radni dzielnicy informują nas, że sprawę zgłosili już do urzędników.

Ulica Przebiśniegowa. Prawidłowy wyjazd
Ulica Przebiśniegowa. Prawidłowy wyjazd
Fot. p.olejarczyk

Fotografia 1 z 2

Przebiśniegowa to wąskie gardło południowego Gdańska. I to dosłownie, ulica jest tak wąska, że dwa auta ledwo się tu mijają. Od 6 września teoretycznie problem został rozwiązany, bo decyzją urzędników, stała się ona jednokierunkowa.

Wąską Przebiśniegową można jeździć, ale tylko w jednym kierunku: od Wielkopolskiej do ul. Niepołomickiej. W drugą stronę jest już zakaz. To ważna zmiana — w przeszłości wielu kierowców wybierało tę wąską uliczkę, by szybciej dojechać do osiedli położonych już bliżej obwodnicy.

W rejonie Wielkopolskiej leży Szkoła Podstawowa nr 86 i na tej ulicy (od skrzyżowania z ul. Świętokrzyską do skrzyżowania z ul. Przebiśniegową) również został wprowadzony ruch jednokierunkowy. Wcześniej kierowcy mogli wjechać z ul. Przebiśniegowej w prawo pod budynek szkoły. Po wprowadzonych zmianach dojazd możliwy jest tylko ul. Wielkopolską, od strony ul. Świętokrzyskiej.

Nasi czytelnicy informują, że po zmianach nie brakuje chaosu. Wielu kierowców się gubi, inni specjalnie "jadą na skróty" pod prąd. - Być może potrzeba tu lepszego oznakowania — słyszymy.

- Trochę musi upłynąć czasu, żeby mieszkańcy przyzwyczaili się do nowej organizacji ruchu w rejonie Przebiśniegowej. Jest jeszcze pewnie sporo osób, które nie wiedzą o zmianach. Zdążają się też kierowcy, którzy jeżdżą na pamięć i nie patrzą na znaki drogowe. Niektórzy kierowcy niepotrzebnie potęgują korek na jednokierunkowej Przebiśniegowej. Zamiast ustawić się po lewej stronie do skrętu w lewo w Niepołomicką, stoją po prawej stronie, blokując tym samym skręt pojazdom chcącym skręcić w prawo na Niepołomicką — komentuje w rozmowie z portalem MojaOrunia Przemysław Haluk, przewodniczący Rady Dzielnicy "Orunia Górna- Gdańsk Południe".

Haluk widzi tu pewne rzeczy do zmiany. - Znaki zakazu skrętu lekko przesłaniają gałęzie drzew. Fakt ten został zgłoszony do Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni — podkreśla.

Jeden kierunek na Przebiśniegowej ograniczył możliwości kierowcom, ale w grę wchodzi tutaj równiez nowa opcja. Mowa o nowym łączniku między Niepołomicką a Łuczniczą. - Inwestycja to nowy ponad 300-metrowy odcinek nowej drogi wraz z chodnikiem, który stanowi drugi (obok ul. Przebiśniegowej) dojazd do ul. Niepołomickiej. Kierowcy będą mieli więc alternatywę przejazdu, co odciąży zatłoczony dotychczas rejon ulic Niepołomickiej, Przebiśniegowej i Wielkopolskiej — na początku września podkreślali w komunikacie do mediów urzędnicy.

Galeria artykułu

Ulica Przebiśniegowa. Prawidłowy wyjazd

Ulica...

Ulica Przebiśniegowa

Ulica...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (1)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

31.0.47.*

20:57, 13/09/22

Wszystko fajnie. Tylko ktoś pomyślał że rowerzystów znaki zakazu na Przebiśniegowej nie dotyczą.Wyjeżdżając z lewego pasa w Niepołomicką może być kuku rowerowe.

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA

Ostatnie ogłoszenia

• Wiecej ogłoszeń