Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Sobota, 26/11/2022

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Seniorzy potrzebują pomocy, ale czasem tęsknią za zwykłą rozmową. "Oruńskie wsparcie" w kolejnej odsłonie

 2 dodane: 14:52, 15/09/22

tagi:

Z "Oruńskiego Wsparcia" już korzysta kilkadziesiąt starszych mieszkańców dzielnicy, którzy szukają np. pomocy w zrobieniu zakupów. Dla niektórych najważniejszy jest jednak kontakt z drugą osobą. Zdarza się, że seniorzy proszą o wspólny spacer, a czasem po prostu o krótką rozmowę przy wspólnym posiłku. Znana z wcześniejszych lat na Oruni akcja znów nabiera tempa, a organizatorzy poszukują kolejnych wolontariuszy.

Seniorzy potrzebują pomocy, ale czasem tęsknią za zwykłą rozmową.
Seniorzy potrzebują pomocy, ale czasem tęsknią za
Fot. p.olejarczyk

Fotografia 1 z 2

"Masz ukończone 65 lat? Potrzebujesz pomocy w zakupie leków, artykułów spożywczych czy wyprowadzeniu psa? Poszukujesz informacji o usługach opiekuńczych, pomocy prawnej lub psychologicznej? Może potrzebujesz innego wsparcia? Zadzwoń! 508 105 028, w każdy dzień roboczy w godzinach 9-16. Dom Sąsiedzki "Gościnna Przystań", ul. Gościnna 14" - czytamy na plakacie akcji "Oruńskie Wsparcie".

Stoją za nią ludzie z Gościnnej Przystani. Akcja miała już wcześniej swoje odsłony na Oruni. Wystartowała w marcu 2020 r., na początku pandemii, a swoje kolejne odsłony miała kilka miesięcy później, w listopadzie. Wolontariusze nosili obiady seniorom, kupowali lekarstwa potrzebującym, czasem nawet przywozili potrzebującym drewno. W czasie pandemii taka sąsiedzka pomoc była na wagę złota.

Od sierpnia "Oruńskie wsparcie" znów działa, bo seniorzy potrzebują pomocy nie tylko w czasach pandemii.

- Akcja skierowana jest do mieszkańców Oruni, którzy mają więcej niż 65-lat. Wsparcie polega na tym, że możemy zrobić zakupy w sklepach, kupić seniorom leki. Nasi wolontariusze mogą też pomóc wyprowadzić psa, jeśli senior zachoruje, czy tego dnia będzie się źle czuł. W ramach akcji wolontariusz może też wesprzeć seniora w drobnych pracach domowych — opisuje w rozmowie z portalem MojaOrunia Katarzyna Muła-Piotrowska z Gościnnej Przystani, asystent w projekcie "Oruńskie wsparcie".

Z oruńskiego wsparcia już korzysta kilkadziesiąt osób. Dla niektórych najważniejszy jest jednak kontakt z drugą osobą. Zdarza się, że seniorzy proszą o wspólny spacer, a czasem po prostu o krótką rozmowę przy wspólnym posiłku.

Co ważne, w Gościnnej Przystani na Gościnnej 14 otwarty będzie też lokalny punkt wsparcia, czynny w każdy poniedziałek i czwartek, w godzinach 10-15. Seniorzy mogą przyjść do punktu i uzyskać tu np. pomoc w prostych sprawach urzędowych.

Organizatorzy akcji szukają też wolontariuszy, którzy chcą pomagać starszym osobom. Więcej informacji można uzyskać pod nr tel.: 508 105 028

Galeria artykułu

Seniorzy potrzebują pomocy, ale czasem tęsknią za zwykłą rozmową. "Oruńskie wsparcie" w kolejnej odsłonie

Seniorzy...

Seniorzy potrzebują pomocy, ale czasem tęsknią za zwykłą rozmową. "Oruńskie wsparcie" w kolejnej odsłonie

Seniorzy...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (0)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

REKLAMA

REKLAMA

Ostatnie ogłoszenia

• Wiecej ogłoszeń