Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Niedziela, 21/04/2024

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

„Obywatel Jazz” w Scenie Muzycznej GAK. Wyjątkowy koncert ku pamięci Grzegorza Ciechowskiego

Scena Muzyczna GAK zaprasza na koncert „Obywatel Jazz” w wykonaniu oryginalnego duetu – Radosława Bolewskiego i Macieja Tubisa. Tych dwóch utalentowanych muzyków występujących na całym świecie, zapragnęło przypomnieć naszej widowni twórczość Grzegorza Ciechowskiego – artysty i niezapomnianego lidera zespołu Republika. Koncert, który odbędzie się 26 listopada o godzinie 18:00 w budynku przy ulicy Nowiny 2b jest częścią ogólnopolskiej trasy koncertowej. Bilety w cenie: 30 zł (I pula) oraz 40 zł (II pula) można zakupić przez portal bilety24.pl lub przed wydarzeniem w kasie Sceny Muzycznej GAK (tylko II pula).

„Obywatel Jazz” w Scenie Muzycznej GAK. Wyjątkowy koncert ku pamięci Grzegorza Ciechowskiego
„Obywatel Jazz” w Scenie Muzycznej GAK. Wyjątkowy
Fot. Scena_Muzyczna

Fotografia 1 z 1

„Wszystko, co robił Grzegorz Ciechowski, było intelektualne. Łączył trzy rzeczy: literaturę, muzykę oraz intelekt. To zjawisko, które w Polsce już się nigdy nie powtórzyło” – mówił o Grzegorzu Ciechowskim, pisarz i reportażysta Mariusz Szczygieł. Do dziś wszyscy okazjonalnie śpiewamy piosenki tego wybitnego polskiego artysty takie jak „Biała flaga”, „Nie pytaj o Polskę” czy „Zapytaj mnie, czy Cię kocham”. Scena Muzyczna GAK zaprasza do wspólnego wspomnienia jednego z najwybitniejszych polskich artystów – Obywatela G.C. w programie Obywatel jazz duetu Bolewski & Tubis.

Program „Obywatel Jazz” umacnia pamięć o nieodżałowanym Grzegorzu Ciechowskim. Jego muzyka inkarnuje się w sztuce innych artystów, a Bolewski i Tubis są doskonałym tego przykładem. W swoim programie postanowili przypomnieć część repertuaru zarówno Obywatela G.C., jak i Republiki. „W muzyce duetu Bolewski i Tubis jest coś głębszego, coś powodującego, że nie da się przejść wobec niego obojętnym. Wrażliwość w operowaniu dźwiękiem i słowem, w bardzo nowoczesnej oprawie” pisano o duecie na portalu JazzPRESS.

Bolewski & Tubis to wyjątkowy i oryginalny w skali kraju duet: Radosław Bolewski odpowiada jednocześnie za wokal i perkusję, a Maciej Tubis gra na fortepianie i obsługuje  syntezator basowy. Ich muzyka określana jest jako wysmakowany balans między jazzem a muzyką pop w odważnej improwizowanej odsłonie. „Bolewski jak zawsze imponująco godzi bębnienie ze śpiewem, Tubis wykonuje za klawiaturami – tradycyjnymi oraz syntezatorami – akrobacje, ma w końcu do wypełnienia sporo przestrzeni. Efekty są niezłe” – tak o wspólnym występie obu artystów pisał Jędrzej Słodkowski z Gazety Wyborczej. „To właśnie koncerty i spotkania z publicznością dają nam najwięcej satysfakcji, a słuchacze mówią, że na scenie tworzymy tyle dźwięków, ile musiałby zagrać kwartet” – wspominają artyści. Jak będzie na koncercie w Scenie Muzycznej GAK, możecie przekonać się Państwo sami.

Bolewski & Tubis ma na koncie dwie autorskie płyty: „Lunatyk” (2018) i „Bez końca” (2020), doskonale przyjęte przez publiczność i dziennikarzy muzycznych. Występują również solo, a także w innych formacjach na wydarzeniach na całym świecie, m.in. w Polsce, wielu krajach Europy czy w Ameryce. Koncert, który odbędzie się 26 listopada o godzinie 18:00 w budynku przy ulicy Nowiny 2b jest częścią ogólnopolskiej trasy koncertowej obejmującej ponad 20 miast. Bilety na koncert w Scenie Muzycznej GAK dostępne są tutaj. Na koncercie dostępna będzie pętla indukcyjna dla osób z dysfunkcjami słuchu.

 

O artystach:

Radosław Bolewski – ukończył Akademię Muzyczną w Łodzi i Katowicach. Obecnie jest wykładowcą na Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi na Wydziale Instrumentalnym i w Katedrze Jazzu. Współtworzył autorskie zespoły L.Stadt i Fonovel, z którymi nagrywał płyty i koncertował m.in. na festiwalach takich jak: SXSW (Austin, USA), Culture Collide (Los Angeles, USA), Tallin Music Week (Tallin, Estonia), Toronto Indie Week (Toronto, Kanada), Popkomm (Berlin, Niemcy), Opener (Gdynia, Polska), Coke Live (Kraków, Polska). Jest także autorem muzyki do spektakli teatralnych.

Maciej Tubis – pianista, który swój unikalny styl wykreował poprzez autorskie kompozycje  jako lider zespołu Tubis Trio. Pianista poszukujący, który nie stroni od nietypowych rozwiązań autorskich i aranżacyjnych. Ten wykształcony klasycznie pianista, zakochany w tym instrumencie i oddany wrażliwości jaką daje solowe obcowanie z nim, wyda we wrześniu 2022 roku swoją pierwszą autorską płytę: Komeda Reflections. Muzyk w tym roku obronił w łódzkiej Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów doktorat o wpływie muzyki klasycznej na estetykę improwizacji i postanowił nagrać utwory Krzysztofa Komedy, aby zaprezentować swoje poszukiwania oraz swoją wizję pianistyki solowej szerszej publiczności i fanom swojej twórczości.

Galeria artykułu

„Obywatel Jazz” w Scenie Muzycznej GAK. Wyjątkowy koncert ku pamięci Grzegorza Ciechowskiego

„Obywatel Jazz”...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (0)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

REKLAMA

REKLAMA

Ostatnie ogłoszenia

• Wiecej ogłoszeń