Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Niedziela, 18/04/2021

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Na Niepołomickiej lepiej, ale...

 2 dodane: 16:10, 17/06/11

tagi:

Miasto remontuje 300-metrowy odcinek ulicy Niepołomickiej. Na więcej nie ma pieniędzy – tłumaczą urzędnicy.

Na Niepołomickiej lepiej, ale...
Na Niepołomickiej lepiej, ale...
Fot. p.kluz

Fotografia 1 z 2

Oberwana jezdnia, wielkie dziury w nawierzchni, ogromne lodowe czapy – kilka miesięcy temu opisaliśmy dramatyczny stan ulicy Niepołomickiej. Teraz w okolicy pojawiły się ekipy robotników. Niestety, remont dotyczy tylko fragmentu ulicy.

Jednak wielu mieszkańców południowej części Gdańska korzysta z całej Niepołomickiej, a nie tylko z 300-metrowego, obecnie naprawionego odcinka.
Nic dziwnego, Niepołomicka łączy dwa ważne punkty w tej części miasta: ulicę Starogardzką i ulicę Świętokrzyską. Kiedy na tej ostatniej, a także na ulicy Małomiejskiej, robią się korki, ulica Niepołomicka stanowi idealny skrót dla chcących zaoszczędzić nieco czasu kierowców. Z arterii tej korzystają m.in. mieszkańcy osiedli: Moje Marzenie, Nowy Horyzont, Cztery Pory Roku, Kolorowego i Krokusowego.

- Nie mamy pieniędzy na remont całej ulicy. Być może w następnych latach będziemy naprawiać kolejne odcinki Niepołomickiej – mówi Wiesław Szańca, zastępca kierownika Działu Utrzymania Dróg ZDiZ.

Remontowana jest nie tylko nawierzchnia jezdni. Wzdłuż ulicy robotnicy kopią rów melioracyjny. Nie jest tajemnicą, że ta część Gdańska ma wielki problem z odpływem wód gruntowych.
- Nowe inwestycje w tej części miasta naruszyły równowagę wód gruntowych. Te nie mają teraz gdzie odpływać, przelewają się przez działki i ulice. Tak właśnie dzieje się na Niepołomickiej – mówił nam kilka miesięcy temu Mieczysław Kotłowski, dyrektor Zarządu Dróg i Zieleni w Gdańsku.

Drogowcy przyznają, że obecny remont poprawi sytuację na odcinku Niepołomickiej, ale nie rozwiąże całego problemu. Nie jest wykluczone, że już za kilka miesięcy będziemy oglądać tu swoistą powtórkę z rozrywki. Na nieremontowanej Niepołomickiej znów wyrosną lodowe czapy i poprzeczne pęknięcia na jezdni…

Galeria artykułu

Na Niepołomickiej lepiej, ale...

Na...

Na Niepołomickiej lepiej, ale...

Na...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (5)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

83.11.233.*

18:44, 18/06/11

Na Oruni jest bardzo mało lekarzy, może napisać o lekarzach.

zgloś naruszenie
awatar

gosc

62.61.53.*

15:05, 18/06/11

Niepołomicka? Chciało się mieszkać na krańcu miasta to teraz cierpcie.

zgloś naruszenie
awatar

gosc

109.197.58.*

22:53, 17/06/11

fajnie by było gdyby zrobiono chociaż kawałek drogi ul żuławskiej do szkrzyżowania z ul przyjemną. Tam są takie dziury że dramat. może da rade coś z tym zrobic?:)

zgloś naruszenie
awatar

gosc

84.10.102.*

21:47, 17/06/11

O tak, z tymi wronami przydało by się coś zrobić.

zgloś naruszenie
awatar

gosc

83.11.187.*

20:07, 17/06/11

Panie Redaktorze, na ulicy Związkowej w parku strasznie wrony kraczą, czy może znajdzie Pan jakieś ptasie schronisko, które odłowi wrony. Bardzo prosimy o pomoc.

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA

Ostatnie ogłoszenia

29/03 Wynajmę mieszkanie 3 pokojowe o powierzchni 65 m2 od 01.05.2...»

24/02 ANNA CHROMA FINANSOWANIE Witam wszystkich Bardzo dziękuję ...»

24/02 ANNA CHROMA FINANSOWANIE Witam wszystkich Bardzo dziękuję ...»

26/10 AST TRANSPORT tel: 889-44-04-04 Od wielu lat oferuje profesj...»

• Wiecej ogłoszeń