Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Niedziela, 18/04/2021

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Koncert Ozomatli na Oruni

MojaOrunia.pl » Imprezy » ...

 1 dodane: 17:27, 29/06/11

tagi:koncertmuzyka

W niedzielę 10 lipca 2011 o godzinie 16.30 w Stacji Orunia przy ul. Dworcowej 9 zagra zespół Ozomatli.

Koncert Ozomatli na Oruni
Koncert Ozomatli na Oruni
Fot. Dworek Artura GAK

Fotografia 1 z 1

Ozomatli to zespół instytucja. Powstali 15 lat temu w Peace and Justice Center, ośrodku kultury w  Highland Park, w Los Angeles podczas strajku robotniczego. Zaczynali od koncertów charytatywnych na rzecz lokalnej społeczności i ruchu alterglobalistycznego, grali w szkołach podstawowych, uniwersytetach i na wiecach protestacyjnych. W 1998 wydali debiutancki album "Ozomatli", który bez promocji sprzedał się w nakładzie 100.000 egzemplarzy a zespół został okrzyknięty głosem nowego Los Angeles.

Na przestrzeni ostatniej dekady wydali 6 albumów. Są laureatami niezliczonych nagród, w tym Grammy Awards.

Obecnie, Ozomatli to prawdziwi herosi sceny Los Angeles. Podobnie jak Louis Armstrong i inni wielcy jazzmani amerykańscy z okresu Zimnej Wojny, od 2007 roku zespół pełni oficjalną rolę Ambasadorów Kultury USA.

Ich muzyka to miejska, latynoska mieszanka hip hopu i salsy, dancehallu i cumbii, samby i funku, merengue i comparsy, R&B i jazzu z Nowego Orleanu, jamajskiego ragga i hinduskiej ragi. To głos wielokulturowego Los Angeles gdzie codziennie przekracza się tysiące kulturowych granic, gdzie mieszają się style i języki. Śpiewają po hiszpańsku i angielsku. Komponują niezwykłe partie instrumentów dętych, mieszają rap z wokalami rodem z tradycyjnej meksykańskiej ranczery, grają z towarzyszeniem scratchującego DJ'a, a całość spaja niezwykle energetyczna sekcja rytmiczna. W składzie zespołu jest kilku Chicanos, Japończyk, Afro Amerykanin i Szkot.

Używają muzyki w celu krzewienia pokoju i międzykulturowego dialogu i zrozumienia. Wierni swoim korzeniom pokazują inną, mniej znaną twarz Ameryki w takich miejscach jak Tunezja, Indie, Jordania, czy Nepal. Zawsze starają się aby podczas ich wizyt dochodziło nie tylko do koncertów ale, o ile to możliwe, także do spotkań z lokalną społecznością. Dają warsztaty i kursy mistrzowskie, odwiedzają centra kultury, ośrodki rehabilitacji, leczenia uzależnień, czy ośrodki dla uchodźców. Często biorą udział w jam sessions z lokalnymi muzykami. W piosenkach i w wywiadach mówią o problemach społecznych natury lokalnej i międzynarodowej. Wokalista i trębacz Asdru Sierra mówi: „Zawsze czułem, że muzyka to klucz do każdej kultury, początek zrozumienia międzykulturowego. To język dużo bardziej uniwersalny niż polityka".


Czytaj więcej: http://ozomatli.com, http://www.myspace.com/ozomatli

Wstęp wolny

 

Stacja Orunia

Gdańsk Orunia ul. Dworcowa 9

Galeria artykułu

Koncert Ozomatli na Oruni

Koncert...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (0)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

REKLAMA

REKLAMA

Ostatnie ogłoszenia

29/03 Wynajmę mieszkanie 3 pokojowe o powierzchni 65 m2 od 01.05.2...»

24/02 ANNA CHROMA FINANSOWANIE Witam wszystkich Bardzo dziękuję ...»

24/02 ANNA CHROMA FINANSOWANIE Witam wszystkich Bardzo dziękuję ...»

26/10 AST TRANSPORT tel: 889-44-04-04 Od wielu lat oferuje profesj...»

• Wiecej ogłoszeń