Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Niedziela, 04/06/2023

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Poznaj swoich dzielnicowych

 2 dodane: 18:49, 14/11/11

tagi:spotkaniedzielnicowi

24 listopada o godzinie 18:30 w Gościnnej Przystani rozpocznie się spotkanie przedstawicieli policji i straży miejskiej z mieszkańcami dzielnicy. Będzie to m.in. okazja do spotkania się z dzielnicowymi, którzy w okolicy nie są zbyt rozpoznawalni.

Poznaj swoich dzielnicowych
Poznaj swoich dzielnicowych
Fot. p.olejarczyk

Fotografia 1 z 2

Mówi się o nich "policjanci pierwszego kontaktu" - na terenie Oruni, Św. Wojciecha i Lipiec pracuje kilku dzielnicowych. Kiedyś pełnili dyżury w budynku dawnego Komisariatu przy Gościnnej 1. Od ponad roku można ich spotkać już w innym miejscu - na Gościnnej 8, w budynku tutejszej przychodni lekarskiej.

Każdy z funkcjonariuszy ma "swoje" ulice, za które jest odpowiedzialny. Mieszkańcy, przynajmniej w teorii, mogą liczyć na pomoc dzielnicowego w takich sprawach jak chociażby rozwiązywanie konfliktów międzysąsiedzkich i domowych.

Wielu oruniaków nie zna jednak swojego dzielnicowego.
-  W życiu żadnego nie widziałem na mojej ulicy. Tak naprawdę to właściwie żadnych policjantów tutaj nie widać - mówi pan Marian z ulicy Rejtana.

- Dzielnicowy? A gdzie on pracuje? Pewnie na "Górnej". Od czasu, kiedy zlikwidowali nam komisariat, zrobiło się tutaj bardziej niebezpiecznie - uważa pani Marzena, mieszkanka Traktu Św. Wojciecha.

Podobnych głosów usłyszeliśmy więcej. Ale nie zawsze wina leży po stronie samych policjantów. Ci ostatni zwracają uwagę na biurokrację, z którą każdego dnia muszą stykać się dzielnicowi. - Zmagamy się z nadmiarem papierologii, to nie pozwala nam zajmować się tylko policyjną robotą – mówią.

Innym argumentem podnoszonym przez funkcjonariuszy jest zbyt się mała ilość policjantów w stosunku do ilości mieszkańców. Zdarza się, że jeden dzielnicowy ma w swoim rejonie kilka tysięcy mieszkańców. W innych dzielnicach Gdańska - nawet kilkanaście tysięcy.

Dwóch dzielnicowych zobaczyliśmy na początku listopada w Gościnnej Przystani – w każdy, pierwszy poniedziałek miesiąca w godzinach 18-19 pełnią tutaj dyżury zarówno policjanci, jak i strażnicy miejscy. Na pierwsze spotkanie przyszło około dziesięciu mieszkańców dzielnicy.

Pomysł dyżurów wyszedł od lokalnej rady osiedla. Przedstawiciele RO „Orunia-Św.Wojciech-Lipce” chcą także zorganizować spotkanie policji i straży miejskiej z mieszkańcami dzielnicy. Dyskusja (z nieoficjalnych informacji wynika, że weźmie w niej udział Komendant I Komisariatu na Oruni lub jego zastępca) rozpocznie się 24 listopada o godzinie 18:30 w Gościnnej Przystani (Gościnna 14). O "spotkaniu roboczym" na linii Rada Osiedla-policjanci i strażnicy miejscy pisaliśmy tutaj.

Telefon do Punktu  Przyjęć Interesantów na Gościnnej 8 (we wtorki i czwartki w godz. 16.00-18.00 urzędują tu dzielnicowi): 58 3635 414

Galeria artykułu

Poznaj swoich dzielnicowych

Poznaj swoich...

Rewir dzielnicowych mieści się w oruńskiej przychodni

Rewir...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (2)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

83.25.69.*

12:55, 18/11/11

a może ich do warzywniaka obok.

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.73.65.*

12:25, 18/11/11

To u nas są dzielnicowi?

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA

Ostatnie ogłoszenia

14/05 Ławostół, ława, stół - rozkładany (jasny kolor) Wymiary: ...»

• Wiecej ogłoszeń