Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Wtorek, 27/10/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Śmiertelne przejścia

 1 dodane: 16:08, 14/12/11

tagi:RadunicaTrakt Św. Wojciechawypadekprzejścieśmierć

Kilka dni temu na przejściu dla pieszych na Trakcie Św. Wojciecha zginęła 65-letnia kobieta. Sprawca wypadku uciekł z miejsca zdarzenia. Policja zatrzymała już podejrzanego w tej sprawie. Niebezpiecznych miejsc na drodze jest tu więcej - przekonują mieszkańcy Św. Wojciecha.

Śmiertelne przejścia
Śmiertelne przejścia
Fot. p.olejarczyk

Fotografia 1 z 1

Do zdarzenia doszło w zeszłą niedzielę. Na Trakcie Św. Wojciecha (w kierunku Pruszcza) nieopodal zjazdu do Św. Wojciecha kierowca Forda potrącił na przejściu dla pieszych 65-letnię kobietę. Sprawca zatrzymał samochód. Nie udzielił jednak żadnej pomocy ofierze wypadku. Po chwili zbiegł z miejsca zdarzenia. 65-latka zmarła na miejscu.

Policja zatrzymała już podejrzanego w tej sprawie. Okazało się, że mężczyzna zatrzymał się… w jednym z hoteli przy Trakcie Św. Wojciecha. 22-latek usłyszał już zarzut spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym i ucieczki z miejsca wypadku. Grozi za to do 12 lat więzienia.

Zatrzymano również 18-letniego mężczyznę, który, jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów, był feralnego dnia pasażerem Forda. Jemu również został postawiony zarzut, tym razem o nieudzielenie pomocy. Grozi za to kara do 3 lat więzienia.

Z informacji mieszkańców Św. Wojciecha wynika, że ofiara wypadku mieszkała na osiedlu „Zacisze”. W przeszłości była znaną krawcową. Miała córki, jej mąż nie żyje.
- To była spokojna, bardzo lubiana kobieta – komentują zszokowani mieszkańcy.

- W Św. Wojciechu i jego okolicach nie brakuje niebezpiecznych miejsc na drodze – przekonuje Justyna Thielmann, radna osiedla i mieszkanka Św. Wojciecha.

- Przejście, na którym miał miejsce ten wypadek nie należy do najbezpieczniejszych. Ale tam przynajmniej jest jasno. Zdecydowanie gorzej jest koło mostu Radunica, tam nie ma świateł, piesi muszą naprawdę bardzo uważać – opowiada radna.

I dodaje, że będzie przekonywać miasto do tego, aby właśnie w okolicy mostu Radunica zostało zamontowane aktywne przejście dla pieszych. – Tylko czekać aż podobna tragedia wydarzy się właśnie tutaj – mówi.

Aktywne przejście dla pieszych to system oparty na pulsatorach i diodach, wbudowanych w jezdnie. Uaktywnia się ono wtedy, kiedy pieszy jest niedaleko jezdni. Wówczas urządzenia wysyłają, zbliżającym się do przejścia kierowcom, widoczne z daleka świetlne sygnały.

- To nie jest zły pomysł – komentuje propozycję radnej Tomasz Wawrzonek, kierownik działu inżynierii ruchem w gdańskim Zarządzie Dróg i Zieleni.

- Zastanowimy się nad takim rozwiązaniem. Jeżeli nie aktywne przejście, to może przynajmniej wysepka?  Warto byłoby, aby rada zgłosiła się do nas z tym pomysłem. Czekam na taki sygnał – dodaje urzędnik.

Galeria artykułu

Śmiertelne przejścia

Śmiertelne...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (2)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

77.253.3.*

11:06, 15/12/11

Tak się składa, że odpowiedzialni za stan naszego bezpieczeństwa na drogach mają to gdzieś. Sama przeszło rok zawzięcie walczyłam o bezpieczniejsze przejście dla pieszych w Lipcach. Pewna urzędniczka magistratu ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.69.102.*

17:43, 14/12/11

i tak sie nic nie zmieni

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA

Ostatnie ogłoszenia

26/10 AST TRANSPORT tel: 889-44-04-04 Od wielu lat oferuje profesj...»

• Wiecej ogłoszeń