Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Niedziela, 18/04/2021

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

13 tysięcy na Małomiejskiej

 1 dodane: 15:30, 09/01/12

tagi:MałomiejskakwestaWOŚP

42 wolontariuszy z oruńskiego sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zebrało we wczorajszej akcji ponad 13 tysięcy złotych.

13 tysięcy na Małomiejskiej
13 tysięcy na Małomiejskiej
Fot. Ola Golonka

Fotografia 1 z 1

Tak jak przed rokiem, oruńskie „centrum dowodzenia” WOŚP miało swój punkt w siedzibie Zespołu Kształcenia Podstawowego i Gimnazjum nr 5 przy ulicy Małomiejskiej.

Już o godzinie 9 rano zaczęli gromadzić się tutaj pierwsi wolontariusze - uczniowie i nauczyciele szkoły. Na ulice Chełmu, Oruni i Oruni Górnej ruszyły stąd 42 osoby. Kwestowano w cztero lub pięcioosobowych grupach. Na czele każdej z nich stał nauczyciel. Jedna z ekip zbierała „na orkiestrę” w Gdańsku Głównym.

- Udało nam się zebrać w sumie 13 tysięcy 219 złotych. Co ciekawe, przy liczeniu pieniędzy trafiliśmy nawet na… brazylijską walutę – opowiada Radosław Iwaniuk, szef sztabu WOŚP w ZKPiG nr 5 przy ulicy Małomiejskiej.

W tym roku w tej ogólnopolskiej akcji zbierano pieniądze na sprzęt, który ratuje życie noworodkom – oddziały neonatologiczne w całej Polsce mają zostać wyposażone w inkubatory, respiratory i urządzenia do wspomagania oddechu. Orkiestra grała również dla kobiet chorych na cukrzycę, zgromadzone wczoraj pieniądze pozwolą m.in. na kupno dodatkowych pomp insulinowych.

W Polsce zebrano wczoraj ponad 40 mln złotych, ale suma ta na pewno jeszcze się zwiększy. W zeszłym roku WOŚP zgromadziła ponad 47 mln złotych.

Inicjatywę Jurka Owsiaka można też było wspierać w różnego rodzaju aukcjach. Licytowano właściwie wszystko: wystawione przez polityków pamiątki, unikatowy sprzęt sportowców, możliwość udziału w różnego rodzaju wydarzeniach, a nawet …kilkugodzinny pobyt w więziennej celi, czy…  miskę, która wystąpiła w kilkunastosekundowym „hicie Internetu”.

Galeria artykułu

13 tysięcy na Małomiejskiej

13 tysięcy na...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (1)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

87.205.230.*

22:25, 09/01/12

Dziękuje wszystkim którzy pomogli zbierać na tak szlachetny cel. Na tym filmie: http://www.youtube.com/watch?v=IbcARd0LejE to nie jest moje dziecko. Ale wiem z ponad 2 miesięcznego doświadczenia ze szpitala że ...wiecej

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA

Ostatnie ogłoszenia

29/03 Wynajmę mieszkanie 3 pokojowe o powierzchni 65 m2 od 01.05.2...»

24/02 ANNA CHROMA FINANSOWANIE Witam wszystkich Bardzo dziękuję ...»

24/02 ANNA CHROMA FINANSOWANIE Witam wszystkich Bardzo dziękuję ...»

26/10 AST TRANSPORT tel: 889-44-04-04 Od wielu lat oferuje profesj...»

• Wiecej ogłoszeń