Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Niedziela, 09/08/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Chcesz robić lepsze zdjęcia? Przyjdź "na Jezierskiego"

 1 dodane: 12:59, 22/02/12

tagi:Skazani na OrunięJezierskizdjęcia

Już w najbliższą sobotę (25 II) o godzinie 10 ruszają pierwsze zajęcia, prowadzone przez Grzegorza Jezierskiego, autora kontrowersyjnej wystawy „Skazani na Orunię”. Wziąć w nich udział może każdy. I to za darmo.

Chcesz robić lepsze zdjęcia? Przyjdź
Chcesz robić lepsze zdjęcia? Przyjdź "na
Fot. Grzegorz Jezierski, autor wystawy "Skazani na Orunię"

Fotografia 1 z 1

Wisząca jeszcze w Gościnnej Przystani wystawa zdjęć, ukazująca Orunię w mało pozytywnym świetle, wywołała szereg komentarzy. W większości przychylnych jej autorowi. Grzegorz Jezierski, związany z Gdańskim Towarzystwem Fotograficznym cieszy się z odzewu, ale żałuje jednej kwestii. – To co wzbudziło mój niepokój, to całkowita ignorancja ze strony radnych miejskich. Brak dbałości miasta o Orunię to cały czas temat, który jest zamiatany pod dywan – uważa.

Jezierski wychodzi teraz z zupełnie inną inicjatywą. Chce zorganizować bezpłatne warsztaty fotograficzne dla mieszkańców dzielnicy. Pierwsze zajęcia odbędą się już w najbliższą sobotę. Zbiórka o godzinie 10 w Gościnnej Przystani (Gościnna 14).

Tym razem jednak nie o fotografowanie „złej strony” Oruni chodzi. – Na pewno ciekawe zdjęcia będzie można robić w Parku Oruńskim. Można też skupić się na ciekawych detalach zabytkowych kamienic. Nastawienie na warsztatach ma być następujące: pokazujemy rzeczy ładne i ciekawe – mówi Jezierski.

Takie nastawienie, jak mówi fotograf, ma być przeciwwagą dla pokazanego przez niego wcześniej obrazu dzielnicy. – Orunia ma też piękne miejsca. Warto je pokazać – komentuje.

Każde warsztaty mają składać się z dwóch części. Jedną z nich będzie plener. Później „wycieczka” wracać będzie do Gościnnej Przystani. A tam na rzutniku wyświetlane będą zrobione przez uczestników zajęć zdjęcia. – Omówimy sobie kadry, kolorystykę, sposoby na poprawienie prezentacji. Nie chodzi o to, aby kogoś krytykować, ale o to, abyśmy wszyscy robili jeszcze lepsze zdjęcia – wyjaśnia Jezierski.

Na zajęcia może przyjść każdy, wiek nie gra roli. Warunek jest jeden, trzeba mieć swój aparat. Obojętnie czy kompakt, czy lustrzankę.

Jest już wstępna, zaproponowana przez autora "Skazanych na Orunię" nazwa zajęć – Fotograficzne Warsztaty z Jezierskim.

Ile będzie spotkań?
- Wszystko zależy od zainteresowania warsztatami. Zobaczymy ile osób będzie na nie przychodzić – odpowiada Jezierski.

Na pierwszym spotkaniu najprawdopodobniej pojawi się również Stefan Korona, członek Gdańskiego Towarzystwa Fotograficznego, a w przeszłości także mieszkaniec Oruni.

Grzegorz Jezierski urodzony w Sopocie, mieszka, pracuje i tworzy w Gdańsku, członek Gdańskiego Towarzystwa Fotograficznego.
Jego prace zostały uhonorowane między innymi podczas ubiegłorocznych konkursów: Krajowego Salonu Fotografii Artystycznej w Żarach i Otwartych Mistrzostwach Fotograficznych w Olsztynie. Swoje prace prezentował na wystawach w kraju i za granicą, między innymi na Węgrzech, w Serbii, Chinach, Indiach, Słowenii, Wielkiej Brytanii, Kanadzie.
Wystawa ma w przyszłości krążyć po Polsce. Pojedyncze zdjęcia z wystawy „Skazani na Orunię” były już prezentowane na konkursach fotograficznych w Indiach i Serbii.

Galeria artykułu

Chcesz robić lepsze zdjęcia? Przyjdź "na Jezierskiego"

Chcesz robić...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (2)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

89.69.208.*

18:45, 25/02/12

Bardzo dobra inicjatywa. Wspólne spotkania na fotograficznych plenerach, napewno zaowocują ciekawymi zdjęciami. Może uda się w przyszłości zorganizować wystawę z tych właśnie zdjęć. Trzymam kciuki Grzegorzu.

zgloś naruszenie
awatar

gosc

46.113.200.*

08:58, 23/02/12

Znowu ten lewak?

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA

Ostatnie ogłoszenia

17/02 cześć obywatelu Oddaję do Twojej dyspozycji fundusze inwe...»

14/02 cześć obywatelu Oddaję do Twojej dyspozycji fundusze inwe...»

14/10 Oddam Pieska (suczke,kundelka)w dobre rece..Piesek jest malu...»

26/10 AST TRANSPORT tel: 889-44-04-04 Od wielu lat oferuje profesj...»

• Wiecej ogłoszeń