Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Poniedziałek, 19/04/2021

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

2500 metrów do remontu

 1 dodane: 10:03, 23/02/12

tagi:

Decyzją radnych miasta, na tegoroczny remont Traktu św. Wojciecha zostanie wydane aż 7 milionów złotych. Naprawiany będzie 2,5 kilometrowy odcinek od Pruszcza w stronę centrum. Nie ma co jednak liczyć na równoczesne uspokojenie ruchu.

W tym roku Trakt czeka nie tylko doraźne łatanie dziur
W tym roku Trakt czeka nie tylko doraźne łatanie dziur
Fot. p.olejarczyk

Fotografia 1 z 1

To część drogi krajowej i od strony południowej wjazd do Gdańska, a zarazem jedna z najbardziej zniszczonych ulic w mieście – Trakt św. Wojciecha doczeka się jednak w tym roku wizyt drogowców. Oprócz doraźnego łatania dziur (o tym poniżej) zobaczymy tu też remont z prawdziwego zdarzenia.

Na 2,5 kilometrowym odcinku od Pruszcza w kierunku centrum wymieniane będą zużyte elementy drogi. Drogowcy nie będą zrywać więc całej nawierzchni. Taka opcja, jak tłumaczą przedstawiciele Zarządu Dróg i Zieleni, jest zdecydowanie droższa. Zamiast tego, przy współpracy z Politechniką Gdańską drogowcy zastosują tańszą metodę, która ich zdaniem sprawdziła się już w czasie remontów ulic Jana z Kolna i Alei Zwycięstwa. Usuwana i kładziona na nowo będzie warstwa ścieralna jezdni.

Pierwsze ekipy remontowe na Trakcie św. Wojciecha być może zobaczymy już w marcu. Prace potrwają około dwóch miesięcy.Jednak trudno już teraz mówić o dokładnych terminach. - Pamiętajmy, że trzeba jeszcze rozpisać stosowny przetarg dla tej inwestycji - przypomina Katarzyna Kaczmarek, rzecznik ZDiZ.

Na dzisiejszej sesji Rady Miasta Gdańska przegłosowano przyznanie 7 milionów na remont Traktu św. Wojciecha. Dariusz Słodkowski, radny Platformy Obywatelskiej jest zadowolony z tego, że w budżecie miejskim znalazły się pieniądze na wykonanie tej inwestycji. Żałuje jednak, że na remontowanym odcinku nie zostanie przeprowadzone uspokojenie ruchu. Mowa tu o budowie azyli dla pieszych i wydzielaniu lewoskrętów, a w niektórych miejscach również poszerzanie jezdni.

Na te zmiany, do których przekonywali między innymi przedstawiciele ZDiZ, zabrakło środków. Zdaniem radnego, planowany remont, choć potrzebny, pomija inwestycje w bezpieczeństwo pieszych. - Uspokojenie ruchu na Trakcie św. Wojciecha jest bardzo ważne. To jedna z najbardziej niebezpiecznych ulic w Gdańsku. Należy się jednak cieszyć, że jej odcinek doczeka się remontu - mówi radny.

Oprócz opisywanego remontu, robotnicy pojawią się także w innych częściach Traktu św. Wojciecha, po to aby załatać ubytki w jezdniach. Urzędnicy przypominają, że na takie doraźne naprawy wydano już w tym roku około 400 tysięcy złotych. Koszt metra kwadratowego ubytku w nawierzchni wynosi około 80 złotych.

Zgłoszenia o dziurach w gdańskich drogach należy przekazywać Dyżurnemu Inżynierowi Miasta, tel. 58 52 44 500 (całodobowo).
Jak informują przedstawiciele gdańskiego ZDiZ, codziennie wpływa do nich od 5 do 10 zgłoszeń na temat dziur w jezdniach. Około 70% z nich naprawiane jest na bieżąco, pozostałe poczekać muszą na polepszenie się pogody. W pierwszej kolejności uzupełniane są ubytki na głównych ciągach komunikacyjnych.

Galeria artykułu

W tym roku Trakt czeka nie tylko doraźne łatanie dziur

W tym roku...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (1)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

109.243.35.*

12:12, 23/02/12

Brawo, tylko czemu akurat ten odcinek? Nie lepiej remontować tam gdzie mieszka więcej ludzi? Bliżej Gdańska

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA

Ostatnie ogłoszenia

29/03 Wynajmę mieszkanie 3 pokojowe o powierzchni 65 m2 od 01.05.2...»

24/02 ANNA CHROMA FINANSOWANIE Witam wszystkich Bardzo dziękuję ...»

24/02 ANNA CHROMA FINANSOWANIE Witam wszystkich Bardzo dziękuję ...»

26/10 AST TRANSPORT tel: 889-44-04-04 Od wielu lat oferuje profesj...»

• Wiecej ogłoszeń