Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Środa, 30/09/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Mniej zakazów, lepiej dla kierowców?

 1 dodane: 14:58, 06/03/12

tagi:

Otwarcie alei Havla znacznie zmniejszyło ruch na Zamiejskiej – mówią nam urzędnicy. W efekcie jedno z oruńskich skrzyżowań czekają zmiany. Czy na lepsze? Nie wszyscy kierowcy są o tym przekonani.

Mniej zakazów, lepiej dla kierowców?
Mniej zakazów, lepiej dla kierowców?
Fot. Aleksander Szymański

Fotografia 1 z 1

- Pomysł podsunęli nam policjanci, których radiowozy często jeżdżą Małomiejską w kierunku Traktu św. Wojciecha – mówi nam Tomasz Wawrzonek, kierownik działu Inżynierii Ruchem w gdańskim Zarządzie Dróg i Zieleni. - Teraz jest tak, że z Małomiejskiej nie można skręcić w Zamiejską.  Jeszcze w marcu zakaz ten zniknie. A w przyszłości może zlikwidujemy też inne zakazy skrętu w lewo: z Podmiejskiej w Raduńską i z Małomiejskiej w Zamiejską – dopowiada urzędnik.

Argument za zmianami jest następujący: - Otwarcie alei Havla znacznie zmniejszyło ruch na ulicy Zamiejskiej. Naszym zdaniem likwidacja zakazu nie utrudni ruchu na tym skrzyżowaniu – komentuje Wawrzonek.

Nie wszystkich jednak przekonuje takie tłumaczenie. – Skrzyżowanie Małomiejskiej z Zawiejską i Raduńską  jest bardzo wąskie. Jak jeszcze będzie można skręcać w lewo we wszystkich kierunkach, wszystko się zakorkuje. W godzinach szczytu korki się wydłużą, bo ktoś kto będzie chciał skręcić w lewo, będzie musiał czekać aż przejadą ci z naprzeciwka. A sznur samochodów z tyłu będzie rósł – uważa pan Maciej, kierowca jednej z firm, który w swojej pracy dostawcy często przecina omawiane tu skrzyżowanie.

Urzędnicy nie pozostają jednak głusi na takie wątpliwości. – Będziemy się przyglądać całej sytuacji. Jeżeli okaże się, że zniesienie zakazu było błędem, na pewno wrócimy do wcześniejszego rozwiązania – zapewnia Wawrzonek.

Czy opisane tu pomysły urzędników są dobre? A może widzą Państwo inne miejsca na Oruni, w których przydałaby się zmiana organizacji ruchu?

Galeria artykułu

Mniej zakazów, lepiej dla kierowców?

Mniej zakazów,...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (7)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

83.25.79.*

17:43, 08/03/12

z Raduńskiej w Zamiejską przejeżdżamy na wprost..

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.69.216.*

18:43, 07/03/12

Pan Maciej ma rację. Jeżeli chcą wprowadzić lewoskręty to potrzebne są dodatkowe pasy ruchu, a to chyba nie wchodzi w grę...

zgloś naruszenie
awatar

gosc

193.200.150.*

11:47, 07/03/12

Post niżej chciałem subtelniej, ale chyba nie chwiciło. Panie redaktorze kochany kolejność ulic się panu pomyliła. Winno być Podmiejska >>Raduńska i Małomiejska >>> Zamiejska.

zgloś naruszenie
awatar

gosc

109.107.24.*

20:40, 06/03/12

wyjazd z dworcowej to koszmarek drogowy, pod górę, zawsze korek po otwarciu przejazdu, a z traktu w dworcową wjeżdżają ciężkie wozy, robi się totalna kicha. Wyjazd z Gościnnej na Trakt nie jest bardziej ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

193.200.150.*

18:56, 06/03/12

"A w przyszłości może zlikwidujemy też inne zakazy skrętu w lewo: z Raduńskiej w Podmiejską i z Zamiejskiej w Małomiejską – dopowiada urzędnik." No to już ciekawostka turystyczna godna EURO 2012 :)

zgloś naruszenie
awatar

gosc

62.61.53.*

18:37, 06/03/12

Na skrzyżowaniu dworcowa/trakt powinno być normalne skrzyżowanie ze światłami i pasami w poziomie a nie ta durna kładka nad traktem. Za komuny mieli manię budowania obiektów inżynierskich w mieście od czego się ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

164.127.229.*

16:50, 06/03/12

Na Dworcowej jak sie wyjeżdza z Traktu koniecznie inna organizacja. Lewoskręt jest do d.. prawoskret za wąski

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA

Ostatnie ogłoszenia

14/10 Oddam Pieska (suczke,kundelka)w dobre rece..Piesek jest malu...»

26/10 AST TRANSPORT tel: 889-44-04-04 Od wielu lat oferuje profesj...»

• Wiecej ogłoszeń