Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Niedziela, 18/04/2021

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Pielgrzymi na Trakcie, zmiany w ruchu

 1 dodane: 15:09, 20/04/12

tagi:

W związku z XXIII Pieszą Pielgrzymką na Wzgórze św. Wojciecha, w najbliższą niedzielę
(22 IV) na Trakcie św. Wojciecha zostanie wprowadzona specjalna organizacja ruchu drogowego.

Pielgrzymka do Św. Wojciecha - rok temu
Pielgrzymka do Św. Wojciecha - rok temu
Fot. p.olejarczyk

Fotografia 1 z 1

- W godzinach 10:00 – 15:00, w rejonie św. Wojciecha, ruch drogowy zostanie skierowany na trasę objazdową przez tzw. Obwodnicę św. Wojciecha. Tymczasowe zmiany zostaną również wprowadzone dla linii autobusowych 151, 207 oraz 232 – mówi Sebastian Zomkowski, zastępca dyrektora ds. przewozów ZTM w Gdańsku.

Jakie zmiany czekają pasażerów?
ZTM informuje, że funkcjonowanie przystanku „św. Wojciech” (w obu kierunkach) będzie zawieszone. Jeśli chodzi o linię 151, od strony Oruni autobusy nie wjadą do św. Wojciecha, lecz zawrócą na wysokości przystanku „św. Wojciech – PKP”.

Natomiast autobusy linii 207 i 232 w obu kierunkach pojadą tzw. Obwodnicą św. Wojciecha. W kierunku Oruni obie linie dodatkowo zatrzymają się na przystanku „św. Wojciech – PKP”. Przystanek „św. Wojciech – PKP” w kierunku Pruszcza zostanie przesunięty o około 100 metrów (w stronę Pruszcza). Oprócz linii 232 zatrzyma się tu również 207.

– Wszystkie powyższe zmiany obowiązują jedynie w najbliższą niedzielę, w godzinach 10:00-15:00 – przypomina Zomkowski.

Co będzie się w tym czasie działo na Trakcie św. Wojciecha?
Już o 9:00 z Konkatedralnej Bazyliki Mariackiej z relikwiami św. Wojciecha wyruszy Pielgrzymka KSM „Semper Fidelis” i uda się na Wzgórze. Jednocześnie spod kościoła św. Trójcy wyruszy Pielgrzymka Młodzieży. O 12:00 na Wzgórzu odbędzie się Eucharystia, której przewodniczyć będzie Biskup Wojciech Polak, Sekretarz Generalny Konferencji Episkopatu Polski.

Pielgrzymka dotrze również do parafii pw. św. Jana Bosko. – Jak co roku, Pielgrzymka zatrzyma się u nas i około godziny 10:30 nastąpi wniesienie relikwii – informuje ks. Mirosław Dukiewicz, proboszcz parafii.

Relację z zeszłorocznej Pielgrzymki można przeczytać tutaj.

Galeria artykułu

Pielgrzymka do Św. Wojciecha - rok temu

Pielgrzymka do...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (2)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

77.253.5.*

22:03, 21/04/12

kosmita jesteś......

zgloś naruszenie
awatar

gosc

62.61.53.*

22:04, 20/04/12

A kiedy oruńscy buddyści doczekają się swojego miejsca kultu? Jedyne ich święte miejsce za monopolowym w hurtowni jest regularnie niepokojone przez straż miejską. Nie można się tam oddawać spokojnie praktykom ...wiecej

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA

Ostatnie ogłoszenia

29/03 Wynajmę mieszkanie 3 pokojowe o powierzchni 65 m2 od 01.05.2...»

24/02 ANNA CHROMA FINANSOWANIE Witam wszystkich Bardzo dziękuję ...»

24/02 ANNA CHROMA FINANSOWANIE Witam wszystkich Bardzo dziękuję ...»

26/10 AST TRANSPORT tel: 889-44-04-04 Od wielu lat oferuje profesj...»

• Wiecej ogłoszeń