Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Środa, 19/06/2024

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Kolejne ulice do remontu

 1 dodane: 14:04, 26/04/12

tagi:remontŻuławskaRaduńskaTrakt

Rozpoczął się remont odcinka ulicy Żuławskiej, przez najbliższe trzy noce na kilku kilometrach Traktu św. Wojciecha układana będzie warstwa bitumiczna, a już za kilka dni ogłoszony zostanie przetarg na wymianę sieci wodociągowej wzdłuż ulicy Raduńskiej.

Kolejne ulice do remontu
Kolejne ulice do remontu
Fot. pani Agnieszka

Fotografia 1 z 1

Już wczoraj ruszyły roboty na ulicy Żuławskiej. Na odcinku od Smętnej do Przyjemnej robotnicy będą pracować do 7 maja. - Trwa tam regulacja krawężników, potem układana będzie masa bitumiczna – mówi Katarzyna Kaczmarek, rzecznik gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni.

Jeszcze na początku roku remontu ulicy Żuławskiej nie było oficjalnie w urzędniczych planach. O tę inwestycję zabiegała lokalna Rada Osiedla. Jej członkowie dostali od urzędników nieoficjalne zapewnienie: jeżeli zostaną nam pieniądze z „akcji zima” (budżet na odśnieżanie ulic), jest szansa, że część z nich przeznaczymy właśnie na remont ulicy Żuławskiej.

Na szczęście zima w tym roku była nad wyraz łagodna.

Od tygodni trwa remont Traktu św. Wojciecha (od granicy z Pruszczem do Obwodnicy Południowej). Teraz wchodzi on w kolejną fazę. - Trzy noce z rzędu: 27/28 , 28/29 i 29/30.04 w miejscu tym układana będzie warstwa bitumiczna. Prace zaczynać się będą około 20.00, kończyć około 6.00 – informuje Kaczmarek.

Na przełomie maja i kwietnia zostanie też ogłoszony przetarg na wymianę 200 mb wodciągu na ulicy Raduńskiej (odcinek między Diamentową, a Piaskową). – Koszt inwestycji to około 100 tysięcy złotych. Latem powinny rozpocząć się prace – informuje Agnieszka Gajowniczek, rzecznik Gdańskiej Infrastruktury Wodociągowo-Kanalizacyjnej.

W ślad za pracami GIWK-u, na omawianym wyżej odcinku Raduńskiej rozpocznie się też inny remont. Robotnicy będą naprawiać tutaj nawierzchnię. Przypomnijmy, dwa lata temu remontowano ulicę Raduńską na odcinku od Małomiejskiej do Piaskowej. Tamtejszy koszt prac oszacowano na 300 tysięcy złotych.

Galeria artykułu

Kolejne ulice do remontu

Kolejne ulice...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (6)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

89.69.117.*

10:05, 27/04/12

No wreszcie remont Żuławskiej! urzędnikom zostało kasy to się zlitowali i sypnęli forsą dla jednej z najbardziej zaniedbanych dzielnic, Żuławska dla mnie stoi na podium najbardziej dziurawych dróg ale mam ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.69.108.*

09:44, 27/04/12

Na odcinku ul.Żuławskiej od Smętnej do Przyjemnej poza krawężnikami i ulicą trzeba też naprawić chodniki, które są pozapadane i tworzą wąwozy brudnych kałuż przez które trudno przejść o suchej stopie. Prosimy o ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

62.61.53.*

21:31, 26/04/12

Na przyjemnej też są totalne dziury a pół osiedla tamtędy jeździ

zgloś naruszenie
awatar

gosc

62.61.54.*

20:32, 26/04/12

to co w ogóle nie remontować??

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.69.108.*

19:27, 26/04/12

Dla TIRów i dla tych z Pruszcza jak znalazł. Teraz skrótem 100 km/h

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.69.110.*

16:58, 26/04/12

Tam to sie na serio przyda, bo sie nawet rowerem nie da przjechac.

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA

Ostatnie ogłoszenia

• Wiecej ogłoszeń