Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Niedziela, 21/07/2024

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Piękne widoki już blisko

 7 dodane: 14:48, 08/05/12

tagi:ParkKozacza Góra

Zaczęła się długo wyczekiwana przez mieszkańców Ujeściska inwestycja – kilka dni temu ruszyła budowa Parku na Kozaczej Górze.

Piękne widoki już blisko
Piękne widoki już blisko
Fot. p.olejarczyk

Fotografia 1 z 7

- Przystąpiliśmy do najtrudniejszej i najdroższej części naszej inwestycji – budowy wieży widokowej. To 20 tonowy, metalowy kolos. Wieża będzie wystawać trzy metry ponad najwyższe drzewa w Parku. Wzorowana jest na wieży oliwskiej – mówi nam Władysław Grzech, wiceprezes MTM, firmy, która jest właścicielem Kozaczej Góry - kilkunastohektarowego terenu leśnego w rejonie ulic Świętokrzyskiej i Łódzkiej.

4 hektary MTM przeznaczy na budowę ekskluzywnego osiedla. W pozostałej części Kozaczej Góry powstanie Park. Zieleniec zostanie odsprzedany za symboliczną złotówkę miastu.

- Wylaliśmy już fundamenty pod przyszłą wieżę. W przyszłym tygodniu zaczniemy już ją montować. Później zajmiemy się tworzeniem dróg w Parku – tu czekamy tylko na ostateczne pozwolenia, jeżeli chodzi o kwestie oświetlenia. Trzecia kwestia to ścieżki zdrowia. Za 2-3 miesiące ruszymy z budową placu zabaw. Park będzie gotowy w przeciągu najbliższych kilku miesięcy – obiecuje Grzech.

Wiceprezes MTM deklaruje również, że przed oddaniem Parku, firma posprząta jeszcze cały teren. Obecnie wiele miejsc przypomina niewielkie wysypiska śmieci. Worki, kanapy, butelki, porozbijane szkło, a nawet lodówki – wszystko to można znaleźć na Kozaczej Górze. – Śmieci nie rzuca ani miasto, ani nasza firma. To okoliczni mieszkańcy tak traktują swoją okolicę. Mam nadzieję, że jak Park już zostanie oddany do użytku, ludzie przestaną śmiecić – komentuje Grzech.

Po tym jak Park zostanie przekazany miastu, ruszy budowa osiedla mieszkaniowego na pozostałych 4 hektarach.  Szefowie MTM nie potrafią jeszcze powiedzieć, czy firma sprzeda działkę innemu deweloperowi, czy też sama wybuduje osiedle.
Jak będzie wyglądał przyszły Park na Kozaczej Górze?
Koncepcja zakłada budowę placu zabaw o powierzchni 2000 m2, toru do jazdy terenowej rowerem (3200 m2), ścieżki zdrowia (1300 m2), wybiegu dla psów (1000 m2), toru do gry w boule (800 m2). W centralnej części Parku, na niewielkim wzniesieniu ma powstać kilkunastometrowa stalowo-drewniana wieża widokowa.

Plac zabaw zostanie podzielony na dwie części z urządzeniami dostosowanymi dla dzieci w dwóch grupach wiekowych: do i powyżej 6 lat. Fragment przeznaczony dla młodszych będzie ogrodzony.

W Parku planuje się ustawienie 40 betonowych ławek, 30 koszów na śmieci, 8 koszów na odchody psów i 32 latarnie o wysokości około 4 metrów.
Przez kilka lat obszar Kozaczej Góry stanowił swoisty punkt zapalny tej części miasta. Niektórzy z mieszkańców dzielnicy nie godzili się, aby właściciel wycinał część lasu i budował tutaj osiedle. Druga opcja stała na stanowisku, że „wycinka” jest możliwa, ale tylko na określonym obszarze. Uchwalony pod koniec 2010 roku plan zagospodarowania przestrzennego dla Kozaczej Góry był po myśli tej ostatniej grupy.

Stanęło na tym, że właściciel przeznaczy ¼ terenu pod swoją inwestycję – według zeszłorocznych planów, na budowę ekskluzywnego osiedla. W pozostałej części Kozaczej Góry, czyli na ponad 12 hektarowej przestrzeni, miał powstać Park, sfinansowany przez firmę MTM. Zieleniec zostałby odsprzedany za symboliczną złotówkę miastu.
Piękne widoki już blisko

Piękne widoki...

Piękne widoki już blisko

Piękne widoki...

Piękne widoki już blisko

Piękne widoki...

Piękne widoki już blisko

Piękne widoki...

Piękne widoki już blisko

Piękne widoki...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (6)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

83.20.14.*

15:27, 09/05/12

do 94.78.133 ten teren zostanie oddany miastu za symboliczną złotówkę. To nie oznacza, że będzie on realnie wart 1 zł. Terenem będzie zarządzać miasto Gdańsk. Może lasku ubędzie, ale zbudują fajny park. Trochę ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

94.78.133.*

12:32, 09/05/12

Kto będzie dbał o majątek wartości 1 zł ??? Będzie jak było,tylko lasku ubędzie. No i dojdzie EKSKLUZYWNE OSIEDLE ,którego nie będzie już budował MTM....!

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.69.189.*

09:02, 09/05/12

Bardzo się cieszymy że w końcu powstanie tam park, i mamy nadzieje że już nic nie pokrzyżuje planów firmie MTM.

zgloś naruszenie
awatar

gosc

62.61.54.*

00:03, 09/05/12

Nareszcie!

zgloś naruszenie
awatar

gosc

83.25.86.*

19:31, 08/05/12

pożywiom uwidim.

zgloś naruszenie
awatar

gosc

83.25.183.*

18:04, 08/05/12

Nareszcie zrobią tam porządek.

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA

Ostatnie ogłoszenia

• Wiecej ogłoszeń