Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Sobota, 17/04/2021

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Tak się bawi Orunia...i nie tylko

 1 dodane: 17:09, 09/05/12

tagi:wyprzedażpchli targDni SąsiadówGościnnarada

Pchli targ, sadzenie słoneczników w kilku miejscach na dzielnicy, atrakcje dla dzieci i domowe wypieki dla odwiedzających – bez względu na pogodę 19-tego maja zapowiada się gorąca sobota na Oruni, w Św. Wojciechu, a także na Ujeścisku.

Na skwerku przy Raduńskiej 15, gdzie zasiane będą słoneczniki, prace rozpoczęły się już wcześniej
Na skwerku przy Raduńskiej 15, gdzie zasiane będą słoneczniki, prace rozpoczęły się już wcześniej
Fot. czytelnik portalu

Fotografia 1 z 1

Będzie stoisko z używanymi rowerami (wystawią je radni osiedla, którzy w swoich domach znaleźli niepotrzebne im już jednoślady), a także książki, których dochód ze sprzedaży zasili konto poszkodowanej w wypadku 28-letniej mieszkanki Oruni. Jeżeli frekwencja dopisze i na Gościnnej (skwerek nieopodal skrzyżowania z Traktem św. Wojciecha) pojawi się wielu ludzi, na tym na pewno się nie skończy. Kto wie, co jeszcze będzie można znaleźć na oruńskim pchlim targu? Ubrania, książki, niewielkie meble, zegary, narzędzia? Przekonamy się o tym już 19 maja. Pchli targ wystartuje o godzinie 10, zakończy – o 14.

- Każdy mieszkaniec naszej dzielnicy będzie mógł sprzedawać na pchlim targu swoje rzeczy. Wystarczy, że zgłosi się do nas w dniu imprezy. Na skwerku będą rozstawione stoły – mówi nam Mateusz Korsztun, zastępca przewodniczącego Zarządu Rady Osiedla „Orunia-Św.Wojciech-Lipce”, mieszkaniec ulicy Rubinowej. - Ale można przynieść swój własny stolik. Albo koc, na którym można usiąść i odpocząć. Podczas targu będzie można się także posilić, będziemy sprzedawać chleb ze smalcem. Dla dzieci przygotowaliśmy jeszcze inną atrakcję, artystyczne malowanie twarzy – dopowiada.

To właśnie rada organizuje całe wydarzenie. I nie chodzi tylko o pchli targ. W ten sam dzień na skwerku przy Gościnnej (fragment bliżej Traktu) będą sadzone słoneczniki. Radni mają nadzieję, że do akcji włączą się mieszkańcy Oruni. Słoneczniki zostaną również zasiane na Raduńskiej 15 – na placyku, tuż obok skrzyżowania z ulicą Diamentową. 

W tym drugim przypadku, jak mówią radni, sianie słoneczników ma być prologiem do stworzenia tutaj skweru z prawdziwego zdarzenia. – Trochę tak jak na wzór Gościnnej. Też zaczęło się tutaj od słoneczników. Teraz mamy tu ładnie wyrównany teren, chodnik i dużo zieleni. Kiedyś to miejsce wyglądało dużo gorzej – tłumaczy Korsztun.

Radni chcą zmieniać placyk przy Raduńskiej 15 wspólnie z mieszkańcami. 16 maja w Gościnnej Przystani o 18 zaplanowano spotkanie, na którym, obok tych ostatnich, znajdzie się również profesjonalny ogrodnik. Zaproponowane przez mieszkańców i radnych zmiany najprawdopodobniej uda się wcielić w 2013 roku. Radni nie wykluczają, że część wydatków pokryje ich przyszłoroczny budżet.

19 maja to również imprezy w Św. Wojciechu i na Ujeścisku. Na spotkanie sąsiedzkie zorganizowane na terenie Szkoły Podstawowej nr 40 (ulica Stroma) zostaną zaproszeni wszyscy mieszkańcy Św. Wojciecha i Lipiec. Oprócz zabaw sportowych i wyprzedaży sąsiedzkiej, organizatorzy imprezy (dyrekcja i nauczyciele SP nr 40) przygotowali jeszcze coś innego. Każdy z odwiedzających będzie mógł skorzystać z bezpłatnych porad prawnych, medycznych i językowych. Start zabawy – godzina 11, jej koniec – godzina 14.

Na Ujeścisku przy ulicy Przemyskiej zorganizowana zostanie wyprzedaż i piknik sąsiedzki. Impreza rozpocznie się o godzinie 9, potrwa do godziny 18.

Wszystkie opisane tu imprezy zorganizowano w ramach gdańskich Dni Sąsiadów.
Najbliższe tygodnie upłyną pod znakiem dzielnicowych imprez. Na Oruni już 12 maja (sobota) wystartuje wyprzedaż na ulicy Małomiejskiej.
19 maja – to opisane w artykule imprezy na Oruni, w Św. Wojciechu i na Ujeścisku.
24-26 maja – Festiwal Akcept (odsłony w Dworku Artura i w Gościnnej Przystani)
2 czerwca – Streetwaves na Oruni.
3 czerwca – letni festyn w Parku Oruńskim.

Galeria artykułu

Na skwerku przy Raduńskiej 15, gdzie zasiane będą słoneczniki, prace rozpoczęły się już wcześniej

Na skwerku przy...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (2)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

89.69.203.*

07:51, 10/05/12

jest jeszcze do zagospodarowania teren przy Trakcie na przeciwko KRUZu

zgloś naruszenie
awatar

gosc

62.61.54.*

22:43, 09/05/12

Punkt dla Rady Osiedla za organizację pchliego targu.

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA

Ostatnie ogłoszenia

29/03 Wynajmę mieszkanie 3 pokojowe o powierzchni 65 m2 od 01.05.2...»

24/02 ANNA CHROMA FINANSOWANIE Witam wszystkich Bardzo dziękuję ...»

24/02 ANNA CHROMA FINANSOWANIE Witam wszystkich Bardzo dziękuję ...»

26/10 AST TRANSPORT tel: 889-44-04-04 Od wielu lat oferuje profesj...»

• Wiecej ogłoszeń