Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Niedziela, 14/04/2024

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

"Trakt" znowu w formie

 1 dodane: 15:49, 17/05/12

tagi:zbiórkainterwencjapomocpożarTraktDom

Oruński Dom dla Dzieci, który pod koniec lutego został poważnie uszkodzony w wyniku pożaru, już funkcjonuje. Pomogło nam bardzo wielu ludzi, bez nich nie dalibyśmy rady - mówią zarządcy tego miejsca.

"Trakt" znowu w formie
Fot. Anna Gojło

Fotografia 1 z 1

30 tysięcy złotych z ubezpieczenia. 20 tysięcy dorzucił gdański Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, 10 tysięcy - fundacja Energa. Ponad 7 tysięcy złotych zebrali też mieszkańcy Trójmiasta (ale nie tylko, pomoc płynęła z całej Polski).
- Zaintersowanie mieszkańców, firm, radnych, miasta - to wszystko przekroczyło nasze najśmielsze wyobrażenia - mówi Piotr Wróblewski, szef Gdańskiej Fundacji Innowacji Społecznej, która prowadzi kilka Domów dla Dzieci. W tym również ten na Trakcie św. Wojciecha 377 A, który pod koniec lutego został poważnie uszkodzony w pożarze. Ogień wybuchł w położonym tuż obok warsztacie samochodowym.

W Domu na Trakcie wymieniono już wszystkie okna, naprawiono dach, wyremontowano łazienki. Zakupiono też nowe wyposażenie, które uległo zniszczeniu podczas pożaru. Placówka interwencyjna przy Trakcie św. Wojciecha została wyposażona w nowe meble, komplet pościeli - od kilku dni jest już gotowa na przyjęcie nowych lokatorów.

Przez ostatnie dwa miesiące pracowali tutaj także więźniowie. Czterech mężczyzn, oddelegowanych z Zakładu Karnego na Przeróbce, pomagało cały miesiąc. Zajmowali się pracami budowlanymi. 
- To wydatnie obniżyło koszty całego remontu - komentuje Wróblewski.

W całą akcję wydatnie zaangażowali się również wolontariusze. Dom był sprzątany między innymi przez lokalnych radnych osiedla, dzieci i wychowaców z Gościnnej Przystani i innych Domów dla Dzieci. W sumie przewinęło się tutaj kilkadziesiąt osób. - Nie udało nam by się wszystkiego skończyć tak szybko, gdyby nie ich pomoc. Jestem im bardzo, bardzo wdzięczny, że zechcieli poświęcić swój czas dla naszego Domu - mówi Wróblewski.

Od kilku dni placówka interwencyjna przy Trakcie św. Wojciecha  już funkcjonuje. Może przyjąć kilkanaście dzieci.

Galeria artykułu

"Trakt" znowu w formie

...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (1)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

62.61.54.*

11:24, 18/05/12

Dobra wiadomość

zgloś naruszenie

REKLAMA