Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Poniedziałek, 19/04/2021

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Remont do połowy

 3 dodane: 18:17, 06/09/09

tagi:schodyremontZDiZTrakt Św. Wojciecha

Jest szansa, że jeszcze w tym roku wyremontowane zostaną schody przy Trakcie Św. Wojciecha 44. Tym razem już do końca.

Remont do połowy
Remont do połowy
Fot. p.olejarczyk

Fotografia 1 z 3

Jakiś czas temu miasto wzięło się za remont schodów przy Trakcie Św. Wojciecha 44. Sporo oruniaków przyklasnęło tej inwestycji. Schody te – codzienna droga wielu ludzi na pobliski przystanek autobusowy – były popękane i dziurawe niczym ser szwajcarski. Szczególnie dla starszych osób była to prawdziwa droga przez mękę.


Zrobiono więc odpowiednie wyliczenia, zgromadzono potrzebne materiały, na miejsce przyjechali robotnicy. Praca ruszyła. Zaczęto kłaść nową nawierzchnię. Jeden po drugim, stopnie schodów zaczynały nabierać nowego, tym razem normalnego już wyglądu. I nagle, w połowie schodów remont się zakończył. Kilka stopni pozostawiono w dotychczasowym, więcej niż kiepskim stanie. Pracownicy gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni, instytucji odpowiedzialnej za te prace, nie potrafią powiedzieć, czemu tak się stało. Komentują za to okoliczni mieszkańcy. - Kto to widział, aby wykończyć ładnie połowę schodów, a resztę zostawić po staremu? Gdzie my żyjemy? W jakimś kraju z trzeciego świata? – denerwuje się Maria Chwiołka, z ulicy Diamentowej. Kobieta od wielu lat przechodzi tędy w drodze na autobus.


Dzwonimy ponownie do ZDiZ-u. Pytamy czy i kiedy jest możliwość wyremontowania (już do końca) schodów przy Trakcie 44. Urzędnicy proszą, aby dać im kilka dni na odpowiedź. Na miejsce ma zostać wysłany pracownik, którego zadaniem będzie ocena sytuacji. Po tym terminie, dzwonimy raz jeszcze. Inspektor działu Utrzymania Dróg w gdańskim ZDiZ odpowiada nam, że najprawdopodobniej jeszcze w tym roku schody te zostaną wyremontowane.
- Na ten moment potrzebujemy jeszcze jednej analizy finansowej. Jeżeli okaże się, że koszty remontu nie przekroczą określonej sumy, to jeszcze nawet w październiku na miejsce zostaną wysłani robotnicy. I schody zostaną doprowadzone do normalnego stanu – zapewnia inspektor.

Galeria artykułu

Remont do połowy

Remont do...

Remont do połowy

Remont do...

Remont do połowy

Remont do...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (0)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

REKLAMA

REKLAMA

Ostatnie ogłoszenia

29/03 Wynajmę mieszkanie 3 pokojowe o powierzchni 65 m2 od 01.05.2...»

24/02 ANNA CHROMA FINANSOWANIE Witam wszystkich Bardzo dziękuję ...»

24/02 ANNA CHROMA FINANSOWANIE Witam wszystkich Bardzo dziękuję ...»

26/10 AST TRANSPORT tel: 889-44-04-04 Od wielu lat oferuje profesj...»

• Wiecej ogłoszeń