Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Niedziela, 27/09/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

"Niewielkie" inwestycje jeszcze w tym roku

 1 dodane: 10:34, 20/06/12

tagi:tabliceRada Osiedlaławki

Znamy już dokładne lokalizacje 11 ławek, które najpóźniej w październiku mają zostać ustawione w wybranych przez lokalną Radę Osiedla i mieszkańców punktach dzielnicy. Na tym lista „niewielkich” inwestycji się nie kończy.

"Niewielkie" inwestycje jeszcze w tym roku
Fot. p.olejarczyk

Fotografia 1 z 1

Betonowo-drewniane ławki z oparciem pojawią się: na ulicy Stromej (koło placu zabaw przy Szkole Podstawowej nr 40), Piaskowej (przy boisku asfaltowym), Placu Oruńskim (przy kwiaciarni), Związkowej (na wysokości Junackiej 5), Serbskiej (okolice nr 8) i dwie na Gościnnej (na wysokości ośrodka zdrowia i na skwerze przy pętli autobusowej).

Betonowo-drewniane bez oparcia zostaną ustawione na czterech przystankach autobusowych: „Ptasia” (kierunek Orunia Górna), „Rejtana” (kier. Centrum), „Gościnna” (kier. Centrum), i „Św. Wojciech” (kier. Pruszcz Gdański).

Tak jak w poprzednim roku, ławki zostały sfinansowane z budżetu Rady Osiedla „Orunia-Św. Wojciech-Lipce”. Radni przeznaczyli na ten cel 9 tysięcy złotych.
- Większość z lokalizacji zgłosili radni. Ale pojawiły się też wnioski samych mieszkańców. Między innymi, aby ustawić ławkę na Serbskiej. Oczywiście uwzględniliśmy tę prośbę – mówi nam Mateusz Korsztun, zastępca przewodniczącego Zarządu Osiedla „Orunia-Św.Wojciech-Lipce”.

Radni wysłali już stosowny wniosek do gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni. – To właśnie ta instytucja „wyda” nasze pieniądze, zakupi i poustawia ławki – tłumaczy Korsztun.

Kiedy mieszkańcy będą mogli cieszyć się z inwestycji Rady Osiedla?
- Najpóźniej w październiku ławki powinny już zostać ustawione na Oruni i w Św. Wojciechu. Ale liczymy, że stanie się to wcześniej, jeszcze przed końcem wakacji – odpowiada radny.

W tym roku na dzielnicy ma pojawić się również 8 tablic granicznych z nazwą „Orunia-Św. Wojciech-Lipce”. – Są mieszkańcy, którzy nie orientują się, w jakiej tak naprawdę dzielnicy mieszkają. Przychodzą do nas na przykład mieszkańcy Chełmu. Myślę, że ustawienie takich tablic na głównych granicach z innymi jednostkami bardzo się Oruni przyda – wyjaśnia Korsztun.

Tablice zostaną ustawione: na Trakcie św. Wojciecha (granica z Pruszczem Gdańskim), Starogardzkiej (granica z dzielnicą Chełm), Małomiejskiej (granica z dzielnicą Chełm), Zamiejskiej (granica z dzielnicą Chełm), Cienistej (granicą z dzielnicą Chełm), Trakt św. Wojciecha (granica z dzielnicą Śródmieście), Dolnej Bramie (granica z dzielnicą Śródmieście) i Olszyńską (granica z Olszynką).

Radni przeznaczyli na zakup i montaż tablic 5 tysięcy złotych ze swojego budżetu. Jeżeli okaże się, że koszt tablic jest mniejszy, radni planują wydać nadwyżkę na budowę chodnika przy skwerku na Gościnnej.

W tym samym miejscu (tam gdzie kiedyś rosły słoneczniki) z inicjatywy radnych stanie stół do szachów. A kilkadziesiąt metrów dalej, na placu zabaw przy Gościnnej Przystani – karuzela.

Galeria artykułu

"Niewielkie" inwestycje jeszcze w tym roku

...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (4)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

89.69.121.*

19:15, 21/06/12

A może zamiast wydawać kasę na tablice ograniczające dzielnice - wrócić do sprawy niefortunnego podziału dzielnicy Orunia-Lipce-Wojciech, bez Oruni (nazywanej Górną)którą "bezradni miejscy" jednym pociągnięciem ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

46.205.68.*

21:28, 20/06/12

Czas ozywic dzielnice szczegolnie za torami PRZY TORZE,SERBSKA,UBOCZE.

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.69.205.*

17:56, 20/06/12

Panie Budyń kiedy się Pan zainteresuje tą dzielnicą...

zgloś naruszenie
awatar

gosc

62.61.53.*

14:18, 20/06/12

Dobre i tyle

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA

Ostatnie ogłoszenia

14/10 Oddam Pieska (suczke,kundelka)w dobre rece..Piesek jest malu...»

26/10 AST TRANSPORT tel: 889-44-04-04 Od wielu lat oferuje profesj...»

• Wiecej ogłoszeń