Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Poniedziałek, 27/09/2021

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Dzisiaj "na niby", ale..

 22 dodane: 18:27, 23/06/12

tagi:PORDRównaegzaminprawo jazdy

Pomorski Ośrodek Ruchu Drogowego przy ulicy Równej miał dzisiaj (23.6) swój dzień otwarty. Największym zainteresowaniem cieszyły się wszelkiego rodzaju symulatory - ruchu drogowego i egzaminów na prawo jazdy. A z tym ostatnim wciąż nie jest łatwo...

Dzisiaj
Dzisiaj "na niby", ale..
Fot. p.olejarczyk

Fotografia 1 z 22

Zaczęło się po godzinie 10. Około 12, kolejka liczyła już sobie blisko 100 osób. Nie był to jednak żaden happening w stylu: "posmakujmy realny socjalizm ponownie". Dzisiaj na ulicy Równej chodziło o coś innego. Ludzie czekali, aż zostaną wywołani na...egzamin. A mówiąc bardziej precyzyjnie, próbę egzaminu teoretycznego i praktycznego na prawo jazdy. Bezpłatnie na placu manewrowym i sali komputerowej można było sprawdzić swoje umiejętności.

Jeżeli z tymi ostatnimi było kiepsko, dostawało się od egzaminatora wielkie N (niezaliczony). Z pierwszych siedmiu śmiałków, zaledwie dwóm udało się uzyskać wynik pozytywny.

Tyle, jeżeli chodzi o egzaminy "na niby". W Pomorskim Ośrodku Ruchu Drogowego co roku "prawko" próbują zdać dziesiątki tysięcy ludzi (w 2009 roku przeprowadzono 175 tysięcy egzaminów). Trzy lata temu egzamin zdawała ledwie co piąta osoba, w 2010 - 28%, teraz, jak mówią pracownicy PORD-u wskaźnik ten jest już bliski 30 procent.
- Ta statystyka byłaby lepsza, gdyby nie jeden czynnik. Stres. Ludzie przychodzą na egzamin zdenerwowani i robią naprawdę proste błędy. Proszę mi wierzyć, nasi egzaminatorzy są naprawdę przyjaźnie nastawieni, nie zależy nam, aby oblać egzaminowanego - mówi nam Wiesława Kasprzewska-Charkin, dyrektor PORD.

I choć pewnie nie każdego przekona takie tłumaczenie, reprezentanci Ośrodka zapewniają, że wiele w ostatnich latach się tutaj zmieniło. Jest więcej egzaminatorów (teraz już 60), a ci którym ponad 2 lata temu postawiono zarzuty korupcyjne już nie pracują. W Ośrodku funkcjonuje też poradnia psychologiczna dla wszystkich, którzy... stresują się egzaminem na prawo jazdy. - Jest to bezpłatna pomoc, nasz psycholog przyjmuje każdego dnia, od poniedziałku do piątku. I wiele takich rozmów przynosi wymierne efekty. Ludzie potrafią się opanować i zdać egzamin - komentuje Kasprzewska-Charkin.

Od dwóch lat na ulicy Równej działa również Miasteczko Drogowe, gdzie rocznie około tysiąca młodszych mieszkańców województwa Pomorskiego zdaje egzaminy na kartę rowerową i kartę motorowerową. Miasteczko, kilkaset metrów kwadratowych terenu, z plątaniną uliczek, na których roi się od poziomych i pionowych znaków, to nic innego jak mini symulator ruchu drogowego.
Dzisiejszy dzień otwarty PORD to także: turniej „Instruktorzy kontra Egzaminatorzy”, konsultacje na temat przepisów ruchu drogowego, konkurs z psychologiem „Stres egzaminacyjny pod kontrolą”, konkursy rowerowe i plastyczne, występy artystyczne na scenie, prezentacja ratownictwa medycznego, Straży Pożarnej, Straży Pożarnej i policji, wystawa samochodów Pomorskiego Klubu Pojazdów Zabytkowych, prezentacje ofert dealerów samochodowych, prezentacje symulatora zderzeń oraz motocykli policyjnych.
Dzisiaj "na niby", ale..

Dzisiaj...

Dzisiaj "na niby", ale..

Dzisiaj...

Dzisiaj "na niby", ale..

Dzisiaj...

Dzisiaj "na niby", ale..

Dzisiaj...

Dzisiaj "na niby", ale..

Dzisiaj...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (2)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

89.69.208.*

15:49, 24/06/12

Chociaż od lat mam prawo jazdy \\\"z góry na dół\\\" plus maszyny drogowe, tramwaje i pojazdy uprzywilejowane, to mam wrażenie że na \\\"egzaminie\\\" miałbym kłopoty...

zgloś naruszenie
awatar

gosc

62.61.54.*

11:05, 24/06/12

"Proszę mi wierzyć, nasi egzaminatorzy są naprawdę przyjaźnie nastawieni, nie zależy nam, aby oblać egzaminowanego" Ale się uśmiałem egzaminatorzy mistrze savoiur vivru uprzejmości którzy na pewno nie czyhają na ...wiecej

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA

Ostatnie ogłoszenia

11/05 Cześć panowie, mam na imie Monika :). Chętnie poznam normaln...»

26/10 AST TRANSPORT tel: 889-44-04-04 Od wielu lat oferuje profesj...»

• Wiecej ogłoszeń