Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Poniedziałek, 12/04/2021

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Jak spędzić wakacje?

 1 dodane: 12:28, 03/07/12

tagi:wakacje

Wakacje trwają w najlepsze. Na Oruni, Oruni Górnej i Ujeścisku nie brakuje interesujących ofert letniego wypoczynku. Mogą z nich korzystać głównie młodzi mieszkańcy.

Jak spędzić wakacje?
Jak spędzić wakacje?
Fot. Ola Golonka

Fotografia 1 z 1

Można grać w piłkę, kosza, jeździć na rowerze, a nawet, jak pokazują zdjęcia naszej fotoreporterki, kąpać się w Parku Oruńskim. Jedno jest pewne, czas wakacji to wielka frajda dla najmłodszych. Co ciekawe, lipiec i sierpień wcale nie musi oznaczać, że szkoły zamknięte są na cztery spusty. Ba, jak się okazuje mogą tam bawić się właśnie uczniowie i nie tylko. Zerknijcie na wakacyjną ofertę z Oruni, Oruni Górnej i Ujeściska. Jeżeli lista jest niekompletna, dajcie nam znać. Jak najszybciej zamieścimy stosowne informacje.

Dworek Artura, Dworcowa 9

Organizowane są tutaj półkolonie dla dzieci w dwóch grupach (7-9 lat i 10-12 lat). Zaplanowano trzy turnusy: od 9 do 12 lipca, od 16 do 19 i od 23 do 26 lipca. W ich czasie prowadzone będą zajęcia plastyczne, świetlicowe i rekreacyjne.

Organizatorzy planują również codzienne wycieczki, między innymi do: Muzeum Etnograficznego, Katedry Oliwskiej, Mikoszewa, Ogródu Botanicznego, Centrum Hevelianum). Półkolonie odbywać się będą każdego dnia, od poniedziałku do czwartku, w godzinach 10-15:30. Koszt turnusu wynosi 50 zł. Jeden dzień zajęć kosztuje 13 złotych. Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu: 58 306 66 76 (prosić Dworek Artura).

Warto przypomnieć, że Gdańsk Archipelag Kultury jest także współporganizatorem obecnie trwającej imprezy dla dzieci „Kronika Dzielnicowa”. OD 2 do 6 lipca w parku przy ul. Związkowej odbywać się będą różne warsztaty artystyczne. W ramach imprezy zaplanowano warsztaty: integracyjne, hip hop, architektoniczne, rzeźbiarsko-ceramiczne, filmowe, muzyczne. A także spektakl teatralny.

Zabawa potrwa jeszcze do piątku (każdego dnia od 10 do 14:30). Wstęp jest bezpłatny. Wczoraj (2.6) w imprezie wzięło kilkadziesiąt najmłodszych mieszkańców dzielnicy.

Gościnna Przystań, Gościnna 14

Tak jak przez cały rok, tak i w lato działa tutaj świetlica i klubik młodych. Dla dzieci z klubiku młodych w sierpniu organizowany jest obóz wędrowny. Najprawdopodobniej będą to Kaszuby, a cała wycieczka potrwa tydzień. Nie ma już jednak wolnych miejsc.

Ciekawa inicjatywa wyszła od dzieci i ich opiekunów ze wspomnianej wyżej świetlicy. 14 lipca w Gościnnej Przystani odbędzie się festyn, na którym dorośli goście (zaproszeni są oczywiście wszyscy mieszkańcy dzielnicy i innych części Gdańska) będą mogli wesprzeć finansowo młodych oruniaków. Ci ostatni zbierają na swoje półkolonie. Na festynie zaprezentują między innymi kolczyki „domowej roboty”, które w pocie czoła, ale i z wielką frajdą tworzone były przez nich w Gościnnej Przystani. Impreza to także pokaz klaunów, karaoke, dmuchane zamki i loteria.

Szkoły

- Zespół Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego nr 5, Małomiejska 8A
Od 2 do 13 lipca (w godzinach 8-15) organizowane są tutaj zajęcia świetlicowe, turystyczne, plastyczne, komputerowe, sportowe, muzyczne i filmowe. 

Szkoła Podstawowa nr 16, Ubocze 3
Od 2 do 13 lipca (w godzinach 10-14) organizowane są tutaj (za sprawą Gdańskiego Ośrodka Kultury Fizycznej) bezpłatne zajęcia rekreacyjno-sportowe. Z kolei od 16 do 20 lipca (w godzinach 10-14) w Szkole odbywać się będzie kurs samoobrony.

Spółdzielnia Mieszkaniowa „Południe”

Organizowane są tutaj „Wakacje na Osiedlu”: wyjścia do kina, wycieczki, turnieje, gry sportowe.

Rada Osiedla „Orunia-Św.Wojciech-Lipce”

Radni zapraszają wszystkich chętnych (wiek nie gra roli) na salę gimnastyczną do Szkoły Podstawowej nr 16. W każdą sobotę (w godzinach 13:30-17) mieszkańcy dzielnicy mogą zmierzyć się tam z radnymi w piłkę nożną, lub siatkówkę. Wstęp wolny.

Rada Osiedla "Ujeścisko–Łostowice"

Radni zapraszają dzieci i młodzież do uczestnictwa w dzielnicowych zajęciach sportowych lipiec – sierpień, które odbywać się będą na boisku Szkoły Podstawowej nr 12. Więcej informacji (również na temat zapisów) u Piotra Lachowskiego, tel. 607 705 614

Galeria artykułu

Jak spędzić wakacje?

Jak spędzić...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (3)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

164.126.102.*

13:58, 04/07/12

Trzeba przyznać, że na zagraj z radnym to widziałem od początku dwóch "grających" radnych :P Reszta niezbyt skora, do wysiłku fizycznego. A nie tak to było chyba promowane :D Kolega na samym dole też troszkę ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.69.117.*

10:07, 04/07/12

co mają gdzieś niby?

zgloś naruszenie
awatar

gosc

164.127.124.*

15:30, 03/07/12

Z radnymi? Chyba z radnym, byłem raz a podobno tak zawsze jest, że inni radni mają to gdzieś.

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA

Ostatnie ogłoszenia

29/03 Wynajmę mieszkanie 3 pokojowe o powierzchni 65 m2 od 01.05.2...»

24/02 ANNA CHROMA FINANSOWANIE Witam wszystkich Bardzo dziękuję ...»

24/02 ANNA CHROMA FINANSOWANIE Witam wszystkich Bardzo dziękuję ...»

26/10 AST TRANSPORT tel: 889-44-04-04 Od wielu lat oferuje profesj...»

• Wiecej ogłoszeń