Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Piątek, 23/02/2024

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Ulice czekają na drogowców

 1 dodane: 10:03, 15/07/12

tagi:remontŻuławskaRaduńskaUbocze

Raduńska, Żuławska i być może Ubocze – to lista ulic, które jeszcze w tym roku mają doczekać się kolejnych remontów.

Ulice czekają na drogowców
Ulice czekają na drogowców
Fot. p.olejarczyk

Fotografia 1 z 1

Według zapewnień urzędników, kolejny odcinek ulicy Raduńskiej (od Piaskowej do Diamentowej) miał być remontowany w lecie. Dlaczego wciąż nie ma na nim odpowiednich ekip?
- Czekamy, aż prace w tym miejscu skończy Gdańska Infrastruktura Wodociągowo-Kanalizacyjna. Należało tam przełożyć wodociąg. W związku z tym z rozpoczęciem prac drogowych musimy zaczekać do momenty wykonania tego zadania – odpowiada Katarzyna Kaczmarek, rzecznik gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni.

GIWK rozstrzygnął przetarg „na Raduńską” już w maju. Wygrała go firma WOD-KAN Sopot. Wartość umowy opiewa na 205 tysięcy złotych. Za tę sumę ulica doczeka się modernizacji sieci wodociągowej. - Zakres naszych prac kończy się 15 sierpnia, potem prace rozpoczyna ZDIZ – mówi nam Agnieszka Gajowniczek, rzecznik GIWK.

Drogowcy chcą na ulicy Raduńskiej (odcinek od Piaskowej do Diamentowej) wykonać nakładkę bitumiczną i wymienić chodnik. Koszt tych prac oszacowano na 300 tysięcy złotych. - Remont powinien trwać około 1 miesiąca od momentu rozpoczęcia prac – wyjaśnia Kaczmarek.

Jeżeli wszystko pójdzie z planem, remont odcinka Raduńskiej może zakończyć się we wrześniu.

Skończyło się Euro2012, wracamy do niedokończonego remontu ulicy Żuławskiej. Rzecznik ZDiZ nazywa jednak całą historię inaczej. - Remont w tym miejscu nie został niedokończony. To świadomy zabieg, który zastosowaliśmy, wiedząc w jak fatalnym stanie jest nawierzchnia ulicy. Prace zostały podzielone na etapy – mówi. - Na ulicy tej położona jest tzw. warstwa wiążąca, po której można jeździć i która w żaden sposób nie zagraża bezpieczeństwu kierowców – przekonuje rzecznik.

Wyremontowany ma zostać kolejny odcinek ulicy Żuławskiej – od Przyjemnej do Grabowej. To będzie następny etap prac (pierwszy etap to remont ulicy Żuławskiej, na odcinku od Smętnej do Przyjemnej). Dopiero w trzecim, na obu odcinkach ulicy Żuławskiej (od Smętnej do Przyjemnej, a także od Przyjemnej do Grabowej) ułożona zostanie warstwa ścieralna.

Jak jeszcze przed Euro 2012 mówili nam urzędnicy, termin realizacji kolejnych etapów remontu ulicy Żuławskiej planowany jest na drugą połowę 2012 roku. Teraz nie jest to już takie pewne. - W miarę napływu środków, będziemy kontynuować ten remont – komentuje Kaczmarek.

Konkretnej odpowiedzi brakuje również w innej sprawie, planowanego remontu ulicy Ubocze. 
- Mamy w planie ten remont. Wszystko zależy od tego, czy uda się nam wygospodarować finanse. Jeśli tak, to prace powinny zakończyć się do końca wakacji. W grę wchodzi remont ok 50 metrowego odcinka ulicy – mówi rzecznik ZDiZ.

Galeria artykułu

Ulice czekają na drogowców

Ulice czekają...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (8)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

mmechla

89.69.95.*

16:13, 18/07/12

jak tą ulice tak zrobili to boję się o inne

zgloś naruszenie
awatar

gosc

164.127.234.*

16:27, 16/07/12

Znowu rada jest winna?

zgloś naruszenie
awatar

gosc

193.200.50.*

10:03, 16/07/12

skrzyżowanie Żuławskiej z Przyjemną i dalej od Przyjemnej do Grabowej, a także Przyjemna w stronę pawilonów, PORAżKA, a urzędasy zmieniają zdanie ? było mówione , że po Euro dokończą, a teraz to już nie jest ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.69.101.*

20:29, 15/07/12

Leżący policjant to pikuś - przynajmniej masa inteligentnych inaczej, którzy do tej pory nie zwalniali przy przedszkolu, teraz musi to czynić. Gorzej sprawa się ma z odcinkiem Żuławskiej od Smętnej do wjazdu do ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.69.108.*

18:59, 15/07/12

Zastanawiam się co za kretyn pozwolił na robienie takich błędów? WSTYD

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.69.88.*

18:14, 15/07/12

Zastanawiam się co za kretyn pozwolił aby takie ciężkie samochody jeżdziły Dworcową o godz 4 w nocy robią taki chałas że tutaj nie da się żyć, są momenty że jedzie 12 samochodów jeden za drugim blokując ulicę bo ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

46.112.172.*

13:20, 15/07/12

To prawda zjazd przy śpiacym policjancie to jakiś koszmar!!

zgloś naruszenie
awatar

gosc

62.61.53.*

13:17, 15/07/12

Przecież teraz na Żuławskiej jest jeszcze gorzej niż było! W dupę sobie wsadźcie taki remont

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA

Ostatnie ogłoszenia

• Wiecej ogłoszeń