Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Środa, 30/09/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Brudnopis – wystawa malarstwa Grażyny Kunickiej w Dworku Artura GAK

MojaOrunia.pl » Imprezy » ...

 4 dodane: 14:08, 03/10/12

tagi:malarstwowystawa

Zapraszamy na wystawę Grażyny Kunickiej pod tytułem „Brudnopis”. Wernisaż wystawy odbędzie się w piątek 5 października o godz. 18.00 w galerii Dworku Artura przy ul. Dworcowej 9. Wstęp wolny. Wystawa czynna w dniach 6-18 października 2012 w dni powszednie w godz. 10.00-20.00.

Brudnopis – wystawa malarstwa Grażyny Kunickiej w Dworku Artura GAK
Brudnopis – wystawa malarstwa Grażyny Kunickiej w
Fot. Grażyna Kunicka

Fotografia 1 z 4

Wystawa „Brudnopis” jest ostatnią częścią wieloetapowego projektu „Artefakt – czas tworzenia”. Na wystawie znajdą się szkice oraz obrazy powstałe na ich podstawie. Projekt zainaugurowała wystawa malarstwa w Galerii (-1) Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Warszawie. Kontynuowany przez wystawy w Nadbałtyckim Centrum Kultury i w Domu Sztuki GAK kończy się wystawą w galerii „DA” Gdańskiego Archipelagu Kultury. Cykl jest spojrzeniem wstecz na 25 lat pracy twórczej malarki Grażyny Kunickiej – od dyplomu do chwili obecnej.

Artystka zaprosiła do udziału w wystawie Barbarę Piórkowską – przyjaciółkę, poetkę, pisarkę, dziennikarkę, kobietę wielu wcieleń, której obecność wzbogaci wystawę.

Grażyna Kunicka

Dyplom w 1987 r w PWSSP w Gdańsku na Wydziale Malarstwa i Grafiki w pracowni prof. K. Bereźnickiego. Uprawia malarstwo stosując techniki tradycyjne i własne oraz ceramikę, w której szczególną rolę pełni technika raku. Prowadzi warsztaty rozwoju artystycznego w GAK, uczestniczy w społecznych akcjach artystycznych na rzecz miasta. Współpracuje z muzeami przy realizacji wystaw stałych i czasowych. Uczestniczy w międzynarodowych artystycznych projektach unijnych, plenerach międzynarodowych. Wystawia w kraju i za granicą. Stypendystka Ministerstwa Kultury i Sztuki i Miasta Gdańska. W 2012 r laureatka Nagrody Prezydenta Miasta Gdańska.

Barbara Piórkowska

Poetka, pisarka, dziennikarka, krytyczka literacka, peformerka; absolwentka polonistyki na UG. Rocznik 1974. Autorka czytanej w radiowej Trójce powieści pt. „Szklanka na pająki” - opowieści o Gdańsku z perspektywy kobiety urodzonej w latach 70. Pracowała w „Gazecie Wyborczej” w Gdańsku, przygotowywała w Londynie polską edycję pisma „The Sun'' dla emigracji. Trenerka warsztatów twórczego pisania – m. in. na kolejnych edycjach Festiwalu Rozwoju Osobistego dla Kobiet Progressteron; organizatorka konkursów literackich dla dzieci i młodzieży. Wydała trzy tomy wierszy – w tym „International” - w 2012r. oraz audiobook poetycki („Piękno”, w serii Kwartalnika Artystycznego „Bliza”). Autorka tekstów do show poetyckich. Stypendystka Miasta Gdańska i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego. Nominowana do Nagrody Miasta Gdańska w Dziedzinie Kultury „Splendor Gedanensis” za rok 2010. Laureatka nagrody gdańskich bibliotekarzy „Pro Libro Legendo” za rok 2010. Przygotowuje do wydania kolejną powieść.

Wernisaż wystawy odbędzie się w piątek 5 października o godz. 18.00 w galerii „DA”, ul. Dworcowa 9.

Wystawa czynna od 6-18 października 2012 w dni powszednie w godzinach 10.00-20.00.

Wstęp wolny

Dworek Artura

Gdański Archipelag Kultury
Dworcowa 9, 80-026
tel. 58 306 66 76 w. 37

www.gak.gda.pl

Galeria artykułu

Brudnopis – wystawa malarstwa Grażyny Kunickiej w Dworku Artura GAK

Brudnopis –...

Brudnopis – wystawa malarstwa Grażyny Kunickiej w Dworku Artura GAK

Brudnopis –...

Brudnopis – wystawa malarstwa Grażyny Kunickiej w Dworku Artura GAK

Brudnopis –...

Brudnopis – wystawa malarstwa Grażyny Kunickiej w Dworku Artura GAK

Brudnopis –...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (0)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

REKLAMA

REKLAMA

Ostatnie ogłoszenia

14/10 Oddam Pieska (suczke,kundelka)w dobre rece..Piesek jest malu...»

26/10 AST TRANSPORT tel: 889-44-04-04 Od wielu lat oferuje profesj...»

• Wiecej ogłoszeń