Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Sobota, 17/04/2021

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Gościnna 1, Trakt 113 - pod młotek

 1 dodane: 15:54, 08/12/12

tagi:komisariatbursaAMWprzetarg

Były komisariat (Gościnna 1) i była policyjna bursa (Trakt św. Wojciecha 113) w przyszłym roku idą pod młotek. Sprawą ewidencji i rozpisaniem przetargów na te dwa adresy zajmuje się Agencja Mienia Wojskowego.

Gościnna 1, Trakt 113 - pod młotek
Gościnna 1, Trakt 113 - pod młotek
Fot. p.olejarczyk

Fotografia 1 z 1

- Nareszcie coś się z tymi budynkami ruszy – kwitował pan Krzysztof, który poinformował nas, że przed opuszczonym budynkiem Gościnnej 1, dawnym komisariatem kręci się grupa przedstawicieli Agencji Wojskowej.

W rozmowie z nami przedstawiciele AMW mówili nam o ich roli na Oruni i przyszłych planach co do Gościnnej 1, a także Traktu św. Wojciecha 113 – budynku dawnej policyjnej bursy. Ale po oficjalne informacje odsyłal nasi do ogólnopolskiego rzecznika ich agencji.

Właścicielem obu budynków jest Skarb Państwa. Szczególnie Gościnna 1 była dla wielu mieszkańców Oruni zagadką. – Dobrze prezentujący się budynek w centrum dzielnicy, położony na tak zwanej Oruńskiej Starówce. Po tym jak dwa lata temu wyprowadzili się z niego policjanci stoi pusty. Miastu nie szkoda? – pytali nas oruniacy.

W mieście nawet wiceprezydenci nie potrafili nam jeszcze niedawno odpowiedzieć, co tak naprawdę czeka Gościnną 1, a także Trakt św. Wojciecha 113.

Kwestię wyjaśniają dopiero przedstawiciele AMW.

- Dotychczas nieruchomości były użytkowane przez policję. Po podpisaniu protokołów przekazania właścicielem będzie nadal Skarb Państwa, reprezentowany przez AMW – mówi nam Małgorzata Golińska, kierownik Działu PR Agencji Mienia Wojskowego.

Co dalej z tymi adresami, czy budynki nadal będą stały puste?
- Procedura zagospodarowania przewiduje najpierw regulację stanu formalno-prawnego, uzyskanie wpisu do księgi wieczystej (AMW jako właściciel reprezentujący Skarb Państwa), organizację przetargu na wycenę nieruchomości, następnie wybór rzeczoznawcy, który sporządzi operat szacunkowy – odpowiada Golińska.

Kiedy rusza procedura przetargowa dla tych budynków?
- Planujemy, że najwcześniej przetargi ruszą w drugiej połowie 2013 roku – mówi rzecznik AMW.

Agencja będzie musiała podać do publicznej wiadomości wykaz o zamiarze zagospodarowania nieruchomości i ogłosić w lokalnej prasie informację o samym przetargu.

Nie wiadomo, za jaką cenę zostaną wystawione oba budynki. Ale wiemy już, co stanie się z większością pieniędzy, które wpłyną (jeżeli znajdzie się chętny) z tytułu kupna nieruchomości.

- 93% środków uzyskanych z transakcji AMW przekaże na Fundusz Modernizacji Bezpieczeństwa Publicznego, ponieważ są to nieruchomości przejęte z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych – mówi

Przedstawicieli Agencji pytamy również o stan obu nieruchomości.
- Z informacji uzyskanych z Oddziału Terenowego wynika, że stan przekazywanych budynków jest całkiem przyzwoity (szczególnie bursy). Atutem nieruchomości jest też bardzo dobra lokalizacja przy Trakcie św. Wojciecha, czyli jednej z głównych ulic Gdańska – informuje nas rzecznik AMW.

Informacje na temat nieruchomości przy Gościnnej 1:
Dane techniczne ww. budynku:
- rok budowy - 1900
- kubatura - 2725 m3
- powierzchnia ogólna - 634 m2
- powierzchnia użytkowa - 634 m2
-powierzchnia zabudowy - 275 m2

Informacje na temat nieruchomości przy Trakcie św. Wojciecha 113:
- rok budowy - 1920
-  kubatura - 4390 m3
- powierzchnia ogólna - 888 m2
- powierzchnia użytkowa - 888 m2
- powierzchnia zabudowy - 360 m2

Galeria artykułu

Gościnna 1, Trakt 113 - pod młotek

Gościnna 1,...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (2)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

62.61.53.*

01:27, 09/12/12

W komisariacie zrobiłbym klub dla kochających inaczej, niech będzie ciągłość tradycji tego budynku.

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.74.92.*

21:48, 08/12/12

Dobry początek do zmian, oczywiście na leprze :)

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA

Ostatnie ogłoszenia

29/03 Wynajmę mieszkanie 3 pokojowe o powierzchni 65 m2 od 01.05.2...»

24/02 ANNA CHROMA FINANSOWANIE Witam wszystkich Bardzo dziękuję ...»

24/02 ANNA CHROMA FINANSOWANIE Witam wszystkich Bardzo dziękuję ...»

26/10 AST TRANSPORT tel: 889-44-04-04 Od wielu lat oferuje profesj...»

• Wiecej ogłoszeń