Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Poniedziałek, 19/04/2021

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Blisko 13 tysięcy na WOŚP

 1 dodane: 10:54, 14/01/13

tagi:

60 wolontariuszy z oruńskiego sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zebrało we wczorajszej akcji blisko 13 tysięcy złotych.

Blisko 13 tysięcy na WOŚP
Blisko 13 tysięcy na WOŚP
Fot. p.olejarczyk

Fotografia 1 z 1

Oruńskie „centrum dowodzenia” WOŚP miało swój punkt w siedzibie Zespołu Kształcenia Podstawowego i Gimnazjum nr 5 przy ulicy Małomiejskiej. Uczniowie i nauczyciele ze szkoły ruszyli na ulice Chełmu, Oruni i Oruni Górnej. W sumie przez cztery godziny „kwestowania” udało im się zebrać 12,834 zł. A także… nieco biżuterii.

– Niektórzy mieszkańcy przynosili nam swoje kosztowności zapakowane w woreczkach. Trudno tak na szybko oszacować wartość takich darów, za każde z nich jesteśmy oczywiście bardzo wdzięczni. Wszystko zostanie przekazane tam gdzie powinno, czyli dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – mówi Izabela Stankiewicz, osoba nadzorująca „oruński sztab” i przedstawicielka ZKPiG nr 5.

Orkiestra Jurka Owsiaka grała w Polsce po raz 21-ty. „Pieniądze zebrane w 21. Finale chcemy podzielić. Połowę wykorzystamy na wsparcie terapii noworodka i niemowlaka, połowę na wyposażenie w sprzęt szpitali geriatrycznych i zakładów opiekuńczo-leczniczych. W tym drugim przypadku nasza pomoc trafi tylko do kilku wybranych placówek w każdym województwie.” – na oficjalnej stronie akcji piszą jej organizatorzy.

Już od rana można było tutaj spotkać grupy wolontariuszy. Ich szeregi zasilili uczniowie i nauczyciele placówki. Armia wolontariuszy składała się z ponad 30-stu „żołnierzy”. Ci ostatni szybko ruszyli na ulice Oruni i Chełmu. Uzbrojeni w puszki i charakterystyczne naklejki w kształcie serca kwestowali na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Każda grupa wolontariuszy liczyła maksymalnie pięć osób.

Oruński sztab mógł liczyć na wsparcie policjantów z komisariatu przy ulicy Platynowej. W przeszłości w różnych częściach kraju zdarzały się napady na kwestujących. Ale na Oruni, tak jak w poprzednich latach, było pod tym względem spokojnie.
- W tym roku obyło się bez żadnych incydentów. Policjanci patrolowali okolicę, nasi wolontariusze czuli się bezpiecznie – dopowiada Stankiewicz.

W tym roku w Gdańsku zebrano ponad 500 tysięcy na WOŚP. W całej Polsce, do północy zgromadzono ponad 36 milionów złotych.

Galeria artykułu

Blisko 13 tysięcy na WOŚP

Blisko 13...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (0)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

REKLAMA

REKLAMA

Ostatnie ogłoszenia

29/03 Wynajmę mieszkanie 3 pokojowe o powierzchni 65 m2 od 01.05.2...»

24/02 ANNA CHROMA FINANSOWANIE Witam wszystkich Bardzo dziękuję ...»

24/02 ANNA CHROMA FINANSOWANIE Witam wszystkich Bardzo dziękuję ...»

26/10 AST TRANSPORT tel: 889-44-04-04 Od wielu lat oferuje profesj...»

• Wiecej ogłoszeń